fbpx

10 priežasčių, kodėl prarandame jėgas
0 (0)

energetinis-balansas

1. Nesidairykite į praeitį

Dauguma žmonių tai daro nuolat. Neprisiminkite nieko – nei to kas buvo gera, nei to, kas bloga. Tai tiesiog priverčia jus grįžti atgal, ten, kur jau buvote. Tai atima nemažai jėgų. Dar daugiau tų jėgų prarandate jei tai, ką atsimenate, jums sukelia negatyvias emocijas. Nepasakokite kitiems liūdnų savo gyvenimo istorijų. Taip jūs tik švaistote jėgas. Stabdykite save kas kart, kai pastebite, jog pradedate vėl kalbėti apie praeitį. .. Tai nėra lengva. Bet su laiku išmoksite. Pilnai gali nutikti, kad dalis žmonių jūsų nesupras ir gal būt net nustos su jumis visai bendrauti. Laikykitės, jums išties nėra reikalingos kažkokios apkalbos ir tušti plepalai. Palaipsniui atpratę nuo kalbų apie praeitį pastebėsite, jog ir galvoti apie tą praeitį nustojote. Tai bus jūsų pergalė ir naujo gyvenimo pradžia, žmogaus, žvelgiančio tik į priekį…

2. Adekvačiai vertinkite situaciją

Adekvačiai – tai pažvelgti tiesiog iš šalies, o ne iš tos pozicijos, kad jums kažkas patinka ar nepatinka. Tai padės išvengti klaidingo žmonių vertinimo, su visomis iš to plaukiančiomis negatyviomis pasekmėmis. Juk konfliktai paprastai kyla tada, kai mes kažką susiplanuojame ir mums nesigauna. Tuomet imame ieškoti kaltininkų, puolame save arba kitus. Iššvaistome galybę jėgų. Ypač kai žmonės elgiasi taip, jog tai kertasi su mūsų įsivaizdavimais apie tai, kaip jie elgtis turėtų. Pavyzdžiui, žmogus nuolat vėluoja, o jūs priešingai, esate visada labai punktualūs ir tuo didžiuojatės. Suprantama, kad tokia to žmogaus charakterio savybė jus nepaprastai erzins, tad greičiausiai sumanysite tą žmogų paauklėti, įkrėsti jam proto. O kam? Juk jūs nė negalite būti tikri, kad to jūsų pastangos išties kažką duos… Būkite paprastesni. Visada galime rinktis. Leiskite kitam žmogui būti tokiu, koks jis nori būti. O sau patys įsivertinkite, kiek tas žmogus išties yra jums asmeniškai svarbus, kokia jo reikšmė jūsų gyvenime. Tai viską sudėlios į vietas. Gal būt nuolatinis to žmogaus vėlavimas jums pasirodys visai nebesvarbus. Kaskart reikšdami savo pretenzijas kitiems mes prarandame jėgas. Atsisakę šio įpročio jūs sustabdysite savo jėgų nutekėjimą, tad galėsite jas skirti kur kas svarbesniems savo reikalams.

3. Nustokite laužyti galva sienas

Mūsų norai ir tikslai gali tapti rimtais gyvybinių galių sekintojais, ypač jei pradedame nuolat svajoti apie jų išsipildymą ir dedame tam gerokai daugiau pastangų nei išties reikia. Dėl tokio nerimastingumo, nekantrumo nuolat išsikeliame sau nerealistiškus reikalavimus kurių neįvykdome. Galiausiai, kad vis dėlto nors kažką įrodytume sau ar kitiems, imame visaip nertis iš kailio. O rezultato kaip nėra, taip nėra. Sueikvojame galybę energijos. O jei dar visa tai „papuošia“ pyktis, pavydas, nuoskauda ir kiti „malonūs“ jausmai, galite būti tikri, tai reiškia tik vieną – jūs nepriimat gyvenimo tokio koks jis yra. Apimti tokios slegiančios jausenos jūs visokeriopai ardotės širsdami ant savo bejėgiškumo ir toliau švaistote jėgas, vietoje to, kad tiesiog ramiai paieškotumėte nesėkmės priežasčių ir imtumėtės adekvačių veiksmų jas pašalinti. Ir net jei tokių atidžių tyrinėjimų metu jūs suprasite, kad tikslas, kurio taip siekiate, šiuo metu yra nepasiekiamas – susitaikykite su tuo ir priimkite kaip neišvengiamą faktą, kaip asmeninę pamoką ar patirtį. Atsisakykite nuo tokio tikslo savo ramybės ir sveikatos labui. Pataupykite jėgas labiau pamatuotiems ir išties pasiekiamiems tikslams. Juk jei to nepadarysite savo valia, nesiliausite, vėliau ar anksčiau tai atliks už jus jūsų žmogiška prigimtis, atsiliepdama į šias alinančias ir beviltiškas pastangas išsekimu bei depresija. Atminkite, jog prasta nuotaika, tai gyvybinių galių iššvaistymo ir to pasekoje vidinės pusiausvyros praradimo rezultatas.

4. Patylėkite

Didelę dalį savęs neretai išeikvojame plepalams. Todėl pageidautina, jog kalbėtumėte mažiau ir tik tai kas konkrečiai susiję su vienu ar kitu aktualiu jums reikalu. Kad ir kaip būtų sunkau, jei neturite ką pasakyti – patylėkite. Priešingu atveju, rizikuojate prarasti jėgas, o be to, dar pasirodysite ir kaip plepiai, nes tokia kalba vardan kalbios nėra paremta jūsų nuoširdžiais jausmais, tad atrodo lėkšta bei neįtikinanti. Net ir keli taupiai, bet ryžtingai, atvirai ir tvirtai ištarti žodžiai gali padaryti gilų įspūdį pašnekovui, įstrigti ilgam laikui. Kai esate silpni, išsikvėpę, negalite pasakoti patraukliai, žodžiai atrodo blankūs ir jūsų neįdomu klausytis.

5. Niekada nesiskųskite ir nieko nekaltinkite

Žmogus ima skųstis esant gyvybinių galių trūkumui. Jis jaučiasi auka, tad bejėgis kažką pakeisti. Atsakomybė už savo likimą užkraunama kitiems, taip užkertama galimybė rastis užsidegimui, imtis iniciatyvos, siekti kažką pakeisti. Kai skundžiatės ir dėl kažko dejuojate, jums tenka vėl sugrįžti į jus slegiančią situaciją ir išgyventi su ja susijusius nemalonius jausmus vėl ir vėl. Savaime suprantama, jog tai jus sekina, kaip ir pašnekovą, kurį į tokį savo pasakojimą įtraukiate. Tam, kad išgyventų, toks nuolatinis verkšlentojas ieško palaikymo išorėje, tad tampa savotišku energetiniu vampyru. Jei taip nutiko, kad patekote į tokio verkšlentojo draugiją ir jums atiteko klausytojo vaidmuo, ramiai išklausykite, jei turite laiko, tačiau pasilaikykite savo gailestį sau. Antraip, vėlgi, tik tuščiai prarasite jėgas. Žmonės nesąmoningai ir gana teisingai vengia tokių apmaudautojų. Stabdykite save kaskart, kai tik pagaunate, jog pradedate kažką kaltinti ir skųstis. Tas pats galioja ir žmonių smerkimui bei apkalboms. Tai tik jėgų švaistymas.

6. Jokių nereikalingų judesių

Supraskite, jog energija eikvojama kiekvienam jūsų žodžiui ar judesiui. Tad jei nerimaujate ir šiaip ar taip jau eikvojate jėgas, nešvaistykite jų bent jau stuksendami pieštuku į stalą ar vaikščiodami iš kampo į kampą. Papildomi veiksmai lemia papildomą gyvybinių jėgų išeikvojimą, atminkite tai. Tai galioja ir visiems kitiems beverčiams veiksmams, tokiems kaip gumos kramtymas, , saulėgrąžų gliaudymas, kai nėra ką veikti, rūkymas, gestikuliavimas rankomis… Visa tai energijos nuostoliai, kad ir kaip neįprastai tai skambėtų.

7. Perdėtas dėmesys išvaizdai

Perdėtas dėmesys kosmetikai, šukuosenai ir tiesiog išvaizdai apskritai, ypač svarbaus jums pokalbio metu, gali suryti nemažai jėgų. Patrauklumas natūraliai pasireiškia tada, kai žmogus savimi pasitiki, yra geros nuotaikos, alsuoja geranoriškumu ir gyvenimu, tai ir suteikia lengvumo, gaivumo bei žavesio jausmą. Pakankamai ilsėkitės, išsimiegokite, gyvenkite ramų, nuosaikų gyvenimą.

8. Žodžiai-kenkėjai

Pamėginkite išvengti automatinio plepėjimo bei keiksmažodžių. Visa tai taip pat atima jėgas. Tai ką kalbame vedini įpročio, neįsisąmoninę – vengtina. Jokių hmm ar mmm, nereikalingų „aha“ ir panašių. Nieko, kas nukreiptų jūsų pašnekovo dėmesį nuo pokalbio tikslo.

9. Venkite grimasų

Nereikia visokiausių šypsenėlių, markstymosi, akių žvairavimų, rimtų žvilgsnių, neva esate susimąstę, raukymosi ir kikenimų ne į temą. Tai irgi atima jėgas. Būkite savimi, išreikškite tai ką galvojate ir jaučiate tuo metu, nustokite klaidinti pašnekovą savo mįslingomis grimasomis… Venkite kaukių, išlaisvinkite savo tikruosius jausmus, tegu veide atsispindi jūsų tikra būsena. Visa kita – tai tiesiog papildomos pastangos, kurios lemia bevertį jėgų švaistymą. Ką ketinate apgauti? Negi manote, kad tai ką jaučiate vienam ar kitam asmeniui niekada neišlįs? O kai išlįs, ar visai tai vaidybai dėtos pastangos nesukels apmaudo ir toliau atrodys to vertos?

10. Kontroliuokite savo intymius santykius

Nederėtų mylėtis su atsitiktiniais partneriais. Juk taip rizikuojate ne tik susižvejoti kokią užkrečiamą ligą, bet ir veltui iššvaistyti gyvybines jėgas. Tokiuose santykiuose neįvyksta produktyvus apsikeitimas energija, tiek vyro, tiek moters atveju, o nuostoliai gana reikšmingi. Partneriai tiesiog patiria fizinės įtampos iškrovą, bet pats šis veiksmas iš esmės tuščias, beprasmis. Sublimuota seksualinė energija gali virsti įkvėpimo, kūrybos ar produktyvaus darbo šaltiniu. Nesimylėkite tada, kai to jums nesinori, tiesiog norėdami įtikti partneriui, iš baimės, kad jus paliks. Venkite santykių su nemylimu žmogumi. Juk pagrindinė kokybiško sekso taisyklė, tai pilnaverčiai energijos mainai, kurie galimi tik tada, kai glamonėdamos vienas kitą liečia artimos sielos, o ne bedvasiai kūnai.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. Na, parašė:

    O juk tiesa!

  2. paper parašė:

    ai kurie tokie niekai,kad visiskai neverta reaguoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.