12 emocinio smurtautojo požymių
5 (1)

163679196_53519fed89_o

Jūsų partneris turėtų jus gerbti, o ne žeminti. Emocinis smurtas – daug rimtesnis, nei gali atrodyti. Auka neretai ignoruoja pirmuosius kandžius komentarus bei užgauliojimus. Jie įvyksta netikėtai, ir būna pasaldinami maloniais aktais, todėl auka lieka pasimetusi, ir neretai atleidžia. „Emocinis smurtas – užgauliojimas žodžiais, izoliacija, gąsdinimas bei kontroliavimas, – straipsnyje apie smurtą namuose teigė Melinda Smith ir Jeanne Segal. – Užgauliotojai neretai grasina fiziniu smurtu, jei nesielgiate taip, kaip jie nori.“

Tai pakeičia žmogaus nuomonę apie save ir savivertę. Aukos neretai nesupranta, kaip ir kodėl tai įvyko – tačiau turi prisiminti, kad tai nebuvo jų kaltė. Žemiau – 12 dažnų emocinio smurto požymių (tačiau jų gali būti ir daugiau).

1. Jie jus užgaulioja. Ne tik namuose, bet ir viešumoje. Tai – bandymas jus sumenkinti. Smurtautojas savo menką savivertę išlieja ant jūsų.

2. Jie jus gėdina viešumoje.

3. Jie kaltina jus dėl savo nemalonaus elgesio ir dažnai sako, kad jei jūs nedarysite vieno, jie nedarys kažko kito.

4. Jie dažnai grasina sužeisti jus ar jūsų šeimos narius.

5. Jie jus dažnai vadina menkinančiais vardais.

6. Jie jus verčia jaustis prastai, jei nesutinkate mylėtis. Jie jus kaltina ar teigia, kad turėtumėte tai daryti, jei juos iš tikrųjų mylėtumėte. Kai kurie smurtautojai teigia, kad turės sekso susirasti kitur.

7. Jie jums pateikia neteisingą informaciją, kad abejotumėte savo sprendimais ir įžvalgomis. Jie bando jus priversti pasijusti išprotėjusiais.

8. Jie verčia jus jaustis, kad visada darote kažką ne taip.

9. Jie jus izoliuoja nuo šeimos ir draugų. Jie apsimeta auka, kai norite praleisti laiko su šeima ar draugais, arba teigia, kad niekada neleidžiate laiko kartu. Jūs sulaukiate kaltinimų, kad jų pakankamai nemylite.

10. Jei kur nors išeinate, pasipila daugybė žinučių ir skambučių su įvairiais reikalavimais.

11. Jie jus persekioja.

12. Jie grasina savižudybe, kai bandote su jais išsiskirti. Jie teigia, kad negali gyventi be jūsų.

Parengė Dorotėja Noreikaitė | lrytas.lt
Foto: Toby / flickr

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.