12 patarimų, kaip 2015-aisiais būti laimingiems
0 (0)

laime

Shutterstock nuotr. / 12 patarimų, kaip 2015-aisiais būti laimingiems

Nors laimės sąvoka yra sąlyginė, tačiau maži dalykai gali pagerinti nuotaiką. Nightingale ligoninės psichiatras Dr. Mo Zoha Naujuosius metus siūlo pasitikti pakilios nuotaikos. „Klausydamasis savo pacientų pastebėjau, jog su darbu susijęs stresas vis dažniau tampa blogos emocinės būsenos priežastimi, neretai lemiančia kitų svarbių gyvenimo sferų apleidimą“, – naujienų portalui huffingtonpost.co.uk atskleidė gydytojas. Dr. Mo Zoha pateikė 12 patarimų, kurie 2015-aisiais metais padės siekti laimės.

 1. Darbas. Dirbantys žmonės yra laimingesni. Darbas žmogui suteikia nusistovėjusios tvarkos ir struktūriškumo jausmą bei padeda suvokti savo vertę. Įsitikinkite, jog mėgaujatės darbu. Jei ne, tuomet šių metų užduotis jums – rasti mėgstamą darbą.
 2. Nepriklausomybė. Galimybė kontroliuoti savo paties darbus suteikia daugiau pasitenkinimo. Laimingesni jaučiasi tie, kurie (nors ir uždirba mažiau) yra patys savo darbų šeimininkai, nei tie, kurie patiria daugiau kontrolės darbe.
 3. Santykiai. Žmonės, kurie palaiko artimus santykius yra laimingesni – 2015-aisiais metais stenkitės dažniau susitikti su savo šeimos nariais ir draugais. Tyrimas atskleidė, jog asmenys, kurie gyvena arti draugų, yra laimingesni – todėl pasistenkite susidraugauti su žmonėmis, kurie gyvena netoliese. Artimiau pažinkite savo kaimynus, prisijunkite prie įvairių klubų, įsikūrusių jūsų rajone.
 4. Jūsų stiprybės. Atpažinkite savo stipriąsias savybes ir gebėjimus, kuriuos stenkitės tobulinti, nesvarbu, ar tai būtų susiję su darbu, ar hobiu. Tai paskatins jus labiau pasinerti į esamą veiklą ir suteiks gyvenimui daugiau malonumo.
 5. Altruizmas. Įrodyta, jog altruizmas padeda pajusti vienatvę su pasauliu ir aplinkiniais. 2015-aisiais metais susiraskite vietines labdaros organizacijas, sporto klubus ar bendruomenines organizacijas, kurioms norėtumėte skirti savo laiką – tokiu būdu galbūt net užmegsite naujas pažintis.
 6. Būkite malonūs. Nusistatykite sau savaitės tikslą – būkite malonūs savo draugams, šeimai, kolegoms ir nepažįstamiesiems. Tai pagilins jūsų ryšius su išoriniu pasauliu.
 7. Dėmesio fokusavimas. Laimės pojūtis gali priklausyti nuo to, kur kreipiame dėmesį – susikoncentruodami ties vienu pozityviu darbu galime išmokti mėgautis esama akimirka.
 8. Pozityvi atmintis. Laimingesni žmonės blogus prisiminimus piešia kur kas šviesesnėmis spalvomis – tai padaryti įmanoma stengiantis įsiminti pozityvias įvykio detales.
 9. Dėkingumas. Nustokite visus puikius gyvenimo džiaugsmus laikyti savaime suprantamu dalyku. Atlikite nedidelį pratimą – 6 dienas iš eilės kasdien sau brūkštelkite 5 dalykus, už kuriuos esate dėkingas.
 10. Medituokite. Reguliari meditacija gali padėti palaikyti gerą psichinę sveikatą.
 11. Sakykite „ačiū“. Padėkos išreiškimas kitam žmogui yra pats efektyviausias pratimas pozityviojoje psichologijoje. Dažnas žodžio „ačiū“ vartojimas net ir pačiose smulkmeniškiausiose gyvenimo situacijose leis jums jaustis dėkingesniais.
 12. Rečiau naudokitės technologijomis. Kuo mažiau laiko išeikvosite naudodamiesi naujosiomis technologijomis, tuo daugiau akimirkų galėsite praleisti mėgaudamiesi jus supančiu pasauliu.


Parengė: anglija.today

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

 1. n parašė:

  ”Sakykite „ačiū“. Padėkos išreiškimas kitam žmogui yra pats efektyviausias pratimas pozityviojoje psichologijoje. Dažnas žodžio „ačiū“ vartojimas net ir pačiose smulkmeniškiausiose gyvenimo situacijose leis jums jaustis dėkingesniais”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.