16 paprastų būdų, kaip pagerinti gebėjimą koncentruotis
0 (0)

demesys-koncentracija-smegenys

Amerikiečiai išlaiko dėmesį aštuonias sekundes. Auksinė žuvelė susikoncentravusi gali išbūti ilgiau… Tačiau mes vis tik galime ugdyti savo gebėjimą koncentruotis pasinaudodami paprastais patarimais. Businessinsider.com siūlo net 16 tokių patarimų.

1. Nepamirškite miego. Miego trūkumas jus padaro išsiblaškiusiais, storais ir neetiškais, tad gerai pailsėti yra tiesiog būtina. Nors kiekvieno poreikiai yra skirtingi, patariama miegoti nuo 6 iki 9 valandų.

2. Mankštinkitės. Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai atrado, jog mankštos pagerina atmintį ir koncentraciją.

3. Pašalinkite dalykus, kurie jus blaško. Išjunkite socialinių tinklų puslapius, netikrinkite elektroninio pašto, paslėpkite viską, kad šviečia, skamba, vibruoja… Nesuteikite sau progos daryti daug darbu ir blaškytis nuo vieno prie kito.

4. Laikykitės rutinos. Jei miegosite, dirbsite ir ilsėsitės nereguliariai, švaistysite laiką bandydami planuoti savo laiką.

5. “Pomodoro” technika. Tai technika, kuomet asmuo 25 minutes aktyviai fokusuojasi į kokį nors dalyką ir tada daro 5 minučių pertrauką.

6. Kiekvieną dieną kelkitės tuo pačiu metu. Reguliarus elgesys padės susitvarkyti su hormonais ir rytais turėsite daugiau energijos.

7. Pasirinkite, kaip žiūrite į savo elektroninį paštą. Ar jums būtina kuo greičiau atsakyti į visus laiškus? Jei ne, tada tikrinkite elektroninį paštą tik kelis kartus per dieną.

8. Nustatykite savo gyvenimo tikslus. Jei nežinote, kokie jie, paskaitykite kokia nors gerą knygą šią tema.

9. Darykite dalykus, ties kuriais jums patinka koncentruotis. Nemėgstamus darbus susiejus su pomėgiais juos nudirbti pasidaro lengviau.

10. Susidarykite galutinį savo darbų sąrašą. Jis parodys, ką iš tikrųjų turite nuveikti.

11. Tuomet, kai jums puikiai sekasi ką nors daryti, padarykite mažą pertraukėlę. Po jos grįšite su nauja energija ir užduotį baigsite greičiau.

12. Naudokitės ausinėmis. Jos ne tik sumažins jus supantį triukšmą, bet ir parodys kolegoms, kad jūsų šiuo metu reiktų netrukdyti.

13. Susiraskite darbų partnerį. Darbas poroje priverčia jaustis atsakingais – jei kolega jus prigaus landžiojant po socialinį tinklą “Facebook”, tikriausiai jausitės negerai.

14. Skaitykite tikras knygas. Knygų skaitymas padeda treniruotis sutelkti dėmesį į vieną objektą netrumpam laikui.

15. Klausykitės muzikos. Teigiama, kad tinkama muzika gali padėti koncentruotis ties darbais, nes ji užima tą smegenų dalį, kuriai rūpi pavojai, maistas ar kiti menkniekiai.

16. Didelius darbus suskaidykite į daug mažų – šie neatrodys tokie neįveikiami.

Šaltinis: balsas.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.