7 pratimai, padėsiantys surasti savo gyvenimo darbą
5 (1)

„Pasirinkite darbą savo sielai, ir jums neteks dirbti nė vienos dienos per savo gyvenimą“ – ši Konfucijaus sentencija tapo mūsų dienų šūkiu. Tačiau kuo užsiimti, kai neturime jokio supratimo, koks darbas galėtų tapti mėgstamu?

Su šia problema susiduria ir jauni žmonės, kurie dar tik renkasi savo būsimą profesiją, ir profesionalai, kurių karjera senokai įstrigo. Dauguma dirba pirmą pasitaikiusį darbą, kurį pavyko gauti, ir net nesusimąsto apie savo pašaukimą. Iš tikrųjų nelengva suprasti, koks darbas galėtų teikti malonumą. Susigaudyti savyje sunku, tačiau yra būdų, kurie gali padėti tai padaryti.

„The Telegraph“ žurnalistė Rebecca Burn-Calander siūlo kelis paprastus pratimus, kuriuos patikrino sėkmingi žmonės, suradę savo gyvenimo užsiėmimą.

1. Atsakykite sau į tris klausimus:

 • Kokia tema galėčiau perskaityti 500 knygų, ir man nebūtų nuobodu?
 • Kuo galėčiau užsiimti 5 metus be atlyginimo?
 • Kam skirčiau savo gyvenimą, jeigu nereikėtų užsidirbti pinigų?

Atsakyti į šiuos klausimus nėra lengva, tačiau ši informacija bus labai svarbi.

2. Atsiribokite nuo įsitikinimo, kad gyvenimo darbas turi duoti pajamų

Rašytojas ir žurnalistas Hunteris S. Thompsonas sakė: „Viskas, kas verčia širdį plakti smarkiau, jau yra verta jūsų pastangų.“

Ar yra dalykų, kuriems jūs su malonumu atiduotumėte savo laiką ir jėgas, net jeigu už tai negautumėte pinigų? Nieko baisaus, jei laikinai užsidirbsite sau duonai kitoje vietoje. Svarbiausia, kad liktų laiko mėgstamam darbui.

3. Išsiaiškinkite, ko nenorite daryti

Sudarykite tokių profesijų, darbų ar užsiėmimų, kurie jums yra nepriimtini, sąrašą. Iš kontrasto bus lengviau suprasti, kas jums nepatinka. Surašykite tų asmenų vardus, kuriems pavydite profesinės sėkmės. Paklauskite savęs, kieno profesija ar gyvenimo būdas sukelia stiprų pavydo jausmą. Kokioje srityje norėtumėte išbandyti save, bet dar bijote ar negalite?

4. Nustatykite sritis, kuriose esate pakankamai geri

Net jei neatskleidėte savyje išskirtinių talentų ar sugebėjimų, tikriausiai vis tiek yra viena ar kita sritis, kurioje turite patirties ir įgūdžių. Iš jų derinio gali kilti jūsų „pašaukimas“.

Pavyzdžiui, vadybos kolegijos absolventui, sugebančiam programuoti ir turinčiam pardavimo patirties, gali tikti informacinių technologijų įmonės vadybininko darbas. Sėkmę paprastai nulemia ne vienas talentas ar sugebėjimas. Sėkmingi žmonės dažniausiai turi patirties ir įgūdžių iš kelių sričių. Unikalus sugebėjimų derinys ir padaro juos išskirtinius.

5. Nelaukite „praregėjimo“

Kasdien skirkite po 20 minučių sau, kad galėtumėte pasvarstyti apie tuos dalykus, kurie jus sudomino, ir tas užsiėmimų galimybes, kurios pateko į jūsų akiratį.

Paklauskite draugų ir artimųjų, kokioje srityje jūs galėtumėte prasimušti. Tačiau per daug nesureikšminkite jų nuomonės, nes niekas negali jūsų pažinoti geriau už jus pačius. Pasikalbėkite su aplinkiniais apie jų pomėgius ir profesinius darbus. Pasiūlykite savo pagalbą arba paprašykite pamokyti. Eksperimentuokite su naujais užsiėmimais, naujomis sporto rūšimis, rankdarbiais, amatais, žinių iš naujų sričių kaupimu.

6. Prisiminkite, ką mėgote daryti vaikystėje

Gal jums patikdavo piešti ar rašyti rašinėlius? Gal mėgote lipdyti iš plastilino? Gal siuvote lėlėms drabužėlius ar konstravote medinius modeliukus? Jeigu išsaugojote ištikimybę savo vaikiškam pomėgiui, būdami brandaus amžiaus, pagalvokite, ką galima būtų padaryti, kad šis užsiėmimas išaugtų iš vaikiško statuso ir taptų gyvenimo darbu.

Galima atsakyti į šį klausimą ir kitaip. Įsivaizduokite, kad jau išėjote į pensiją. Ką norėtumėte veikti per savo paskutiniuosius 20–30 metų?

7. Vizualizuokite

Įsivaizduokite, kad pabudote anksti, pašokote iš lovos, apsirengėte. Jūs nekantraujate pradėti darbą. Už lango šviečia saulė, jūs išeinate pro miegamojo duris. Tęskite pradėtą vizualizaciją: kur jūs einate? Kaip atrodo jūsų įmonė? Kuo užsiimsite šiandien?

Parengė alfa.lt
Iliustracija: nasa.gov

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

4 Responses

 1. Anonimas parašė:

  visiskas absurdas

 2. Anonimas parašė:

  Man patiko IR tiko ACIU

 3. Mila parašė:

  Neįprasta, bet seminarų lektoriai ir psichologai bei asmeninio tobulejimo treneriai būtent tokius klausimus užduoda…na keista ir nepatogu negauti pinigų už darbą, bet mąstymui pravers… Aš manau, kad pastangos turi būti apmokamos, bent jau daugeliu atveju. Darbas tai verslas, o hobis – tai veikla, kuri irgi galėtų atnešti įvertinimą :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.