fbpx

9 būdai nepatikti aplinkiniams
0 (0)

nepatinka

„Kartais žmonės nusprendžia, jog nenori su jumis bendrauti, vien žvilgtelėję į jūsų įrašus socialiniuose tinkluose”, – teigia Šana Lebovic (Shana Lebowitz). Ji sudarė sąrašą labiausiai paplitusių klaidų, kurios sukelia antipatiją.

1. Per daug nuotraukų

Jūs keliate į „Facebook’ą” per daug nuotraukų. „Žmonės, išskyrus jūsų giminaičius ir artimus draugus, sunkiai užmezga asmeninį kontaktą su tais, kurie nuolat kelia savo nuotraukas”, – autorė cituoja Birmingemo universiteto (Anglija) doktorantą marketologą Deividą Hutoną (David Houghton). Eksperto žodžiais, draugams nepatinka, kai socialiniuose tinkluose per daug giminaičių nuotraukų, o giminaičiams – kai per daug draugų fotografijų.

2. Per daug / mažai „draugų”

Eksperimentas, kuriame dalyvavo studentai, turintys po 300 „draugų” socialiniame tinkle, parodė, jog jiems simpatingi tie žmonės, kurie jų turi tiek pat. „Simpatija buvo minimali, jeigu vartotojas turėjo apie 100 „draugų”, ir tokia pat žema, jeigu jų buvo daugiau nei 300″, – rašoma straipsnyje.

3. Per daug atvirumo

Atvirumas, viena vertus, – puikus būdas įgyti draugų esant brandaus amžiaus. Tačiau psichologai pastebėjo: jeigu jūs pasakojate mažai pažįstamam žmogui, kad jūsų sesuo, pavyzdžiui, neištikima vyrui, tai atrodote nepasitikintis savimi žmogus.

4. Per daug klausimų

Atvirumas turi būti abipusis. Pasak straipsnyje cituojamos Siuzen Šprecher (Susan Sprecher), JAV Ilinojaus universiteto Sociologijos ir antropologijos departamento profesorės, „kad atsirastų artimas kontaktas ir abipusė simpatija, abu žmonės vienodai turi atvirai kalbėti apie save.” Jeigu jūs daug klausinėjate, tačiau apie save nieko nepasakojate, artimo kontakto nebus.

5. Per stambus planas

Mokslininkai aptiko: žmonės, nufotografuoti iš arčiau nei 45 cm atstumo, atrodo mažiau patikimi ir kompetentingi nei tie, kurie nutolę per 135 cm.

6. Mažai emocijų

Jūs slepiate savo emocijas. Ekspertų nuomone, žmonės „ieško tų, kurie atsilieps į jų jausmus.” Pastebėję, kad jūs slepiate tai, ką jaučiate, kiti gali pagalvoti, kad jūsų netgi nejaudina tai, kas paprastai sužadina jausmus: artima draugystė, parama ir tarpusavio harmonija.

7. Per daug altruizmo

Niekas nenori turėti reikalų su prisiekusiais altruistais. Tai parodė socialinis eksperimentas, atliktas 2010 m. JAV. Jo metu buvo inscenizuotos tam tikros situacijos, ir eksperimento dalyviai, kurie apie tai nežinojo, pareiškė daugiau nenorintys dirbti su šiais „altruistiškais” žmonėmis. Straipsnyje rašoma, jog aplinkiniai pasijuto nejaukiai jų demonstruojamo „gerumo šviesoje” arba netgi įtarė juos turint neaiškių tikslų.

8. Komplimentai po kauke

Eksperimento metu studentų buvo paprašyta pademonstruoti, kaip jie potencialiam darbdaviui atsakytų į klausimą „Koks jūsų didžiausias trūkumas?” Daugiau nei trys ketvirtadaliai atsakė: „Perfekcionizmas” arba „Per didelės pastangos”.

Ekspertai pareiškė, jog taip slepiama savigyra po savikritikos kauke. Esą verčiau sąžiningai prisipažinti tikruosius savo trūkumus: „Kartais aš nelabai gerai organizuoju savo darbą” arba „Kartais aš pernelyg audringai reaguoju”.

9. Prakaito kvapas

Niekada neleiskite kitiems pajusti jūsų prakaito kvapo! Įvairiems eksperimento dalyviams buvo parodyta ta pati vaizdo medžiaga, tačiau vis su kito „atspalvio” prakaito kvapu: nuo fizinės treniruotės, sukelto streso ir nuo susijaudinimo prakaito, slopinamo antiperspiranto. Paaiškėjo, kad mažiausiai simpatijų sulaukė tie žmonės, kurie buvo parodyti skleidžiantys streso sukelto prakaito kvapą. Labiausiai šiuo atveju padėjo antiperspirantas.

Parengė Aras MASIULIS | ve.lt
Iliustracija: © ClassicStock/Corbis

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.