9 žmonių tipai, kurie niekada nepasiekia sėkmės darbe
0 (0)

sekme

Harvardo ekonomistas Davidas Demingas nuo 1980-ųjų iki šių dienų tyrė/studijavo darbo vietos uždavinius ir atrado, kad uždaviniai, pabrėžiantys socialinius įgūdžius, išaugo net iki 24 proc.; tuo tarpu užduotys, reikalaujančios techninių žinių ir patirties, augo mažiau. Patirtis ir žinios greitai praranda savo svarbumą darbe, kai kalbame apie sėkmę, rašoma huffingtonpost.com.

D.Demingas taip pat ištyrė, kad atlyginimai sparčiau augdavo tų darbų, kurie pabrėždavo socialinių įgūdžių svarbą. Esmė ta, kad socialiniai įgūdžiai tiems, kuriems šių trūksta, sukelia jausmą, kad jie stovi it zebrai arklių būryje. Mes visi atskiriame tuos žmonių tipus – tie, kurie nenustoja taukšti, kai jūs bandote laikytis terminų, tie, kurie akivaizdžiai pasinaudoja jūsų idėjomis, tie, kurie abejingai palieka jus taisyti paliktų klaidų. Ir tai nėra sąrašo pabaiga. Taigi, yra daug protingų ir išsilavinusių žmonių, kurie, vaizdžiai tariant, negali nustoti šaudę sau į koją. Gaila, kad jų sąmoningumo ir socialinių įgūdžių trūkumas taip neigiamai atsiliepia jų karjerai.

Tie patys socialiniai įgūdžiai ir savimonė yra labai svarbūs emociniam intelektui. Be to, TalentSmart tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip milijonas žmonių, atskleidė, jog emocinis intelektas yra atsakingas net už 58 proc. darbo našumo. Emocinio intelekto trūkumas tam tikrus žmonių tipus veikia labiau nei kitus ir turi neigiamos įtakos karjeros plėtotei. Todėl studijuodami jiems būdingas ypatybes, jūs galite pasirinkti, kuo norite tapti ir ko geriau vengti. Atkreipkite dėmesį į šiuos aprašymus, būdingus tiems, kuriuos aplenkia sėkmė.

1. Bailys. Baimė gali būti neįtikėtinai motyvuojanti. Štai kodėl kandidatai į prezidentus rėžia, kad jų oponentai „sugriaus ekonomiką“, o reklamos įspėja, kad „rūkymas žudo“. Darbo vietoje baimė gali paskatinti kolegas elgtis neracionaliai ir žalingai. Bailūs darbuotojai greitai kaltina kitus, nuslepia svarbias klaidas ir nesugeba įrodyti to, kas yra teisinga.

2. Psichas (The Dementor – angl., J.K.Rowling knygų veikėjai verčiami „psichai“.) Veikėjai iš J.K.Rowling knygų apie Harį Poterį psichai arba „The Dementor“ – tai blogio sutvėrimai, kurie iščiulpia žmonių sielas iš jų kūnų ir palieka juos lyg tuščias kriaukles. Kai psichai įeina į kambarį, jame pasidaro tamsu ir šalta, o žmonėms sugrįžta patys blogiausi jų prisiminimai. Pati J.K.Rowling sakė, kad šie psichai kaip personažai jos knygose gimė remiantis itin negatyviais žmonėmis, kurie įėję į kambarį sugeba iščiulpti kitų gyvenimus, demonstruodami visiems savo pesimizmą, negatyvumą. Jie visada mato pusiau tuščią stiklinę ir geba net palankias situacijas apgaubti nerimo ir baimės šydu.

3. Arogantiškas. Tokie žmonės švaisto jūsų laiką, kadangi tai, ką matote jūs, jūsų požiūris – tai asmeninis arogantiškųjų iššūkis. Arogancija – tai dirbtinis pasitikėjimas savimi, slepiantis didžiulį nesaugumą. Štai Akrono universiteto tyrimas atskleidė, kad arogancija darbe yra susijusi su tam tikromis problemomis, kadangi tokie darbuotojai yra mažiau našūs, nemalonesni ir turi daugiau kognityvinių problemų, palyginti su vidutiniu žmogumi.

4. Grupinis mąstymas. Tokie darbuotojai renkasi mažiausią pasipriešinimo kelią ir yra žinomi dėl to, kad propaguoja mąstymą „mes visada tai sprendžiame tokiu būdu“. Jeigu matote, kad ir jums yra artimas toks suvokimas „mąstyti taip kaip, kiti“, būkite atsargūs – išlaikydami tokią poziciją, kokia yra dabar, didybės nepasieksite.

5. Temperamentingas. Kai kurie žmonės visiškai nemoka kontroliuoti savo emocijų. Jie išsilieja arba nukreipia savo jausmus į jus, tikindami, kad jūs esate jų didžiulio diskomforto priežastimi. Temperamentingi žmonės yra mažiau našūs, prasčiau atlieka užduotis, nes jų emocijos aptemdo jų sprendimus, o savikontrolės trūkumas sugriauna jų santykius. Todėl saugokitės temperamentingų žmonių, kurie reikalui esant pasinaudos jumis kaip emociniais tualetais.

6. Kaltinantis aplinkybes, bet ne save. Šie žmonės yra greiti kaltinti savo pasiekimų stoką dėl galimybių stokos ir nesupranta, kad kelią į sėkmę jiems užkerta jų pačių požiūris, o ne jų aplinkybės. Sėkmė taip pat turi įtakos, tačiau sėkmingi žmonės pasiekė savo tikslus dėl to, kad išties sunkiai dirbo.

7. Auka. Aukas identifikuoti sunku, kadangi jūs įsijaučiate į jų problemas. Tačiau vėliau, laikui bėgant, suprantate, kad laikas, kai jiems reikia jūsų pagalbos, yra apskritai visas jūsų laikas. Aukos labai aktyviai nustumia bet kokią asmeninę atsakomybę ir nemato, kaip iš sudėtingų situacijų gali pasimokyti, tobulėti, augti; vietoj to – tai proga joms išsisukti.

8. Lengvatikiai. Jūs negalite jiems padėti, tačiau jaučiate gailestį. Dažniausiai tokiems užkraunamas tokios užduotys, kurias vargu ar galima įtraukti į būtinų atlikti sąrašą. Dažniausiai lengvatikių kailyje atsiduria naujokai, kuriems daug kas nepažinta. Todėl reikia suvokti, kad yra gerai derėtis dėl savo algos ir yra gerai mokėti pasakyti „NE“. Jūs užsitarnausite daugiau pagarbos, jeigu mokėsite apginti save tada, kai tam yra tinkamas laikas.

9. Atsiprašinėtojas. Jis tiesiog tai daro gerokai per dažnai. Žmonės, kuriems trūksta pasitikėjimo savimi, dažniausiai atsiprašinėja už savo idėjas. Jie bijo suklysti, todėl mano, kad atsiprašymas suveiks lyg apsauginis tinklas. Tačiau nebūtini atsiprašinėjimai tik nupigina jų idėjas, todėl svarbu, kad kūno kalba ir balso tonas atspindėtų jų minčių svarbą. Formuluoti idėją kaip klausimą yra lygiai taip pat blogai kaip ir atsiprašinėjimas. Jeigu manote, kad kažkuo verta dalytis, tai dalinkitės pasitikėdami.

Išvada viena – nė vienas iš šių tipų aprašymų nėra mirties nuosprendis jūsų karjerai. Visa tai padėti išspręsti gali emocinio intelekto tobulinimas. Viskas, ko reikia, tai savimonės ir stipraus noro pasikeisti.

Parengė Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.