Abortas

Atėjo kartą pas senolį viena sutuoktinių pora.

– Tėve – sako žmona, – laukiu kūdikio, o mes jau ir taip keturis vaikus turim, jei dar penktą pagimdysiu – niekaip neišsiversime. Palaiminkit abortui.

– Matau, gyvenat nelengvai – atsako senolis, – gerai, laiminu jus nužudyti savo vaiką. Tik žudykit vyriausiąją dukrą, nes ji penkiolikos metų: spėjo jau pagyvent pasaulyje, matė šį bei tą , o tas mažius, juk nė saulės spindulio dar neregėjo, būtų neteisinga atimt jam šią galimybę.

Apimta gėdos ir siaubo moteris užsidengė rankom veidą ir pravirko.

15 Responses

 1. solo parašė:

  tikrai galima nesutikti, zinant siuolaikinius statistinius duomenis, abortai tikrai gera iseitis tiems kam to reikia. Nejaugi geriau palikti gyvenimui, tuos kuriems niekaip padeti negalima, juk ju iseitis globos namai, o kas veliau ? geriau matyti skurda, neapykantos pilnus veidus tu naslaiciu akyse?kurie veliau vogs ir dar labiau pilkins pasauly? zinoma, yra issimciu, daugybes nuostabiu issimciu, bet pasaulyje yra ir neteisybes…

 2. Vaida parašė:

  Kodėl žmonės taip retai pagalvoja apie kontracepciją…

 3. mhm parašė:

  Pritariu vaidai..

 4. no name parašė:

  Visai nesutinku su SOLO. Kaip pasiklosi, taip ir išmiegosi. Ir nėr skirtumo – tu iš didelės meilės gimei ar per klaidą atsitiktinai. Ir kad globos namų auklėtiniai tik išimtinai užauga gerais, irgi visiškai absurdiškas pasakymas. Juk visi žmonės yrs skirtingais charakteriais, vieni nūna silpni, kiti stiprūs. Ir nebūtinai silpni turi būti būtent iš asocialių šeimų ar globos namų. Taip pat, kaip ir nebūtinai labai geri žmonės užauga tik gerise šeimose.

 5. Emerita parašė:

  Nesutinku su solo. abortai gerai??? ar jus juokaujate, niekas neturi teises atimti is zmoguas gyvybes,o ka jau kalbeti apie kudiki,kuris net neisvydo sio pasaulio. Maza butybe kuri auga busimoje mamoje, niekuom nekalta, tai dovana, tai kaip meiles irodymas. Galu gale yra pasisaugojimo priemones,juk ne akmens amziuje gyvename, dabar 21amzius…

 6. Ivona parašė:

  Aš nesuprantu vieno: visi be išimties žino, kad Stalinas, Hitleris ir kt. buvo didžiulis blogis, tiesiog nesuvokiamas. Bet jei tu pats nužudai gyvybę, tu turi puikiausią pateisinimą – ne laiku, nenorėjau, jau turėjau pakankamai.. Iš kur tas dvigubas standartas? Kada žmogus suvoks, kad jis NETURI tokios teisės spręsti, nesvarbu, kas suteikė įstatymu tokią teisę. Hitleris taip pat įstatymiškai buvo teisus.

 7. Lupa parašė:

  Ne apie kontracepciją reikia galvoti. Reikia saugoti savo energiją ir nešvaistyti kas antrą naktį. Mylėkitės kuo rečiau.

 8. solo parašė:

  sveiki, nenorejau sakyti, kad visi globos namu aukletiniai yra tokie, tikrai ne.o del issimciu, delto, kad kai gimsta vaikas tai ir parama buna gaunama ir kitoks mastymas ir t.t.
  tiesiog, nevisada tos apsaugos priemones padeda ir tada yra iseitis abortui, o jei seima kuri nori pasidaryti aborta, jo negali, juk gali buti tikimbes, kad vaiko nelabai myles, gal net atsikratys(juk visi esam girdeje per zinias siuos baisius poelgius)-tada, tai jau zmogzudyste.

 9. Dangus parašė:

  Solo, nevienas abortas nepraeina be pasiekmiu. Yra moraline ir fizine bausme ir atsakomybe prieš Dievą. Abortas – ta ne išeitis,jis gali but leistinas, jai griesia klausimas del motinos gyvibes ir mirties.Jai kas nenori auginti savo vaika, tegu atyduoda tiems, kas neturi ir nori auginti vaikus. O kokias gali but tikimybes, ne jums spelioti, žmogaus lykimas priklauso nuo Dievo, ir tas vaikas iš vaiku namu gali but įvaikintas i puikia šeima ir net užsienyje.

 10. no name parašė:

  Taip, tikrai abortas – ne išeitis. Abortas – tai taip pat žmogžudystė, nesvarbu, kad tas vaikutis nužudytas pilve, bet jis vistiek nužudytas. Tikrai yra begalė šeimų kurios nori susilaukti vaikų, bet negali, tad jei tu tuo metu nenori auginti vaiko, tai padovanok jį šeimai, kuri jo nori. Padarysi du gerus darbus vienu metu – padarysi laimingą šeimą ir dovanosi gyvenimą naujam žmogučiui. Jei jau taip atsitiko, kad ta gyvybė užsimezgė, nors ir to nenorėjai, vadinasi to norėjo kažkas iš aukščiau ir taip turėjo būti. IR neturi jokios teisės tos gyvybės nutraukti.

 11. Ieva parašė:

  Mano dėstytojas (profesoriaus laipsnį turintys psichologijoje)dirba psichologu. Vienintelė trauma, kurios neapsiima gydyti- abortų aukos. Nes čia vienintelė trauma, kurios visiškai negydo laikas. Visiškai. Todėl kad po metų žiūri leliukus ir galvoji koks būtų manasis. Po 18 metų žiūri į studentus, vėliau į leliukus, kurie gal būt būtų buvę tavo anūkai.. O tokią traumą pats sau pasidarai. Nieko nesmerkiu, nenoriu įžeist, bet tikiuos, kad prisiminsite šitą faktą kai pritarsite kokiai savo pažįstamai darytis abortą. Nes jūs irgi būsite atsakingi už leliuko gyvybę ir motinos sveikatą

 12. Raminta parašė:

  Aš esu prieš abortus ir pati niekada to nedaryčiau, bet žinot… Jua geriau tegu darosi abortus, nei paskui gimdo į kibirus, išmeta į konteinerius ar degina naujagimių kūnelius pečiuose ar laužuose…

 13. Viktorija parašė:

  Kiek man tekę susidurti abortus pasidaro tikrai ne tik neturinčios kur gyventi ir ką valgyti moterys. Jei kiekvienas paklaustume savo tėvų ir močiučių garantuoju, kad bus pasidarę abortą ir ne vieną.. Tai ar mūsų negimę broliai ir seserys neturėjo teisės gimti kaip mes??? Labai neteisinga nuomonė, kad abortuojasi tik asocialios šeimos, kaip tik tokios pagimdo nors vaikus ir palieka, bet bent jau nenužudo.. Tiesiog moterys negimdo nes nenori prisiimti atsakomybės, neplanuotas pastojimas ir t.t. bet duonos tikrai užtektų, ne Afrikoje gyvename..

 14. zinga parašė:

  Šnekat apie kontraceptikus ir abortus, tarsi nebūtų šimtaprocentinės apsaugos – ELEMENTARAUS SUSILAIKYMO. Jūs ką, gyvuliai, kad negalit savo hormonų sutramdyt? Juk jei jau suprantat, kad prezervatyvams pinigų nėra arba jei tingit/neišgalit ateinančio vaikelio išlaikyti, tai negalit pasakyti „ši kartą ne”? Aš ne davatka, nesu prieš lytinius santykius, bet esu UŽ žmogaus teises – ir teisę į gyvybę. Tad galit sau meluoti sakydamos, ka iki trijų mėnesių vaikelis – tik mėsytė, tačiau visos puikiai suvokiam, kad visus devynis mėnesius auga ŽMOGUS, o ne kopūstas ar broileris. Taip kad prisiimkit atsakomybę už savo veiksmus, merginos ir moterys. O jei jau tikrai negalit vaikelio išlaikyti, tai prisiminkit, kad keli šimtai porų jo susilaukti stengiasi, ir vis tiek nesugeba, taip kad galit atiduoti jiems įvaikinti. Bent jau neatimsite iš vaiko gyvybės.

 1. 2012-07-28

  […] – Bet juk žmonių perteklius, tiek problemų dėl to… – Žmonių nėra per daug. Gali žudyti jau gimusius žmones ir nuo to nebus geriau. Problema yra, kad laimės ieškoma ten, kur jos nėra. Neteisingai […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *