fbpx

Apie moterį, kuriai patiko tylėti
0 (0)

erdve

Patiko tylėti, nes tylint išgirstama žymiai daugiau. Iš klientės pasakojimo: „…visada buvau tyli, atrodė, kad visi žodžiai gyvena mano viduje, kai prakalbėdavau jie pabyrėdavo be jokios tvarkos ir sistemos. Man atrodydavo, kad jie priklauso ne man, o byra iš bet kur, bet tik ne iš mano galvos, nes ten viskas sudėliota tvarkingai, be jokio chaoso. Nemėgstu net savo balso. Anksčiau dėl to išgyvenau, tačiau metams bėgant nustojau jaudintis.

Mano vidinis gyvenimas toks aktyvus! O kiek visko išgirstu ir pastebiu, kol kiti aušina burnas. Kompanijoje esu ta, kuriai mėgstama išsipasakoti. Pažįstami man sako, kad aš protinga, kad aš išmintinga, kad mano žvilgsnis iškalbingas..ko tik nesako! O aš klausau jų ir šypsausi, nes žinau, kad ne kalbos ir ne protas, o tylėjimas daro mane ypatinga…”

Antra problema po depresijos, kuri pirmauja emocinių nusiskundimų sąraše, yra skundai dėl negebėjimo bendrauti. Kartais apima jausmas, kad mūsų visuomenėje nebeliko vietos apkūniems ir intravertams. Visi privalo būti liekni ir labai socialūs. Megzti pažintis, sakyti viešas kalbas, kalbinti nepažįstamuosius, visur susirasti draugų ir būti labai visų mėgstamais. Tačiau kaip su tais, kurie ne tik, kad neapdovanoti ypatingais bendravimo gebėjimais, jie save laužo, kenčia ir bando išlaisvint.

Sutinku, kad emocinis intelektas be galo svarbus, tačiau gebėjimas protingai tylėti taip pat bendravimo forma. Jei esate tas, kuriam klausytis smagiau, lavinkit šį gebėjimą. Mokykitės protingai ir laiku paklausti, galbūt žvilgsniu paraginti žmones išsikalbėti. Galiu garantuoti – vieniši nebūsite!

Šiame visuotiniame čiauškėjimo amžiuje iškalbingas tylėjimas didelė vertybė. Tačiau jis negali būti tuščiaviduris. Savo vidinį indą privalu pildyti: žiniomis, knygomis, klausymusi. Tik tada tylėjimas suskambės ir visi norės jo klausytis.

Psichologė Kristina Grigalavičienė | patyrusios mamos tinklaraštis „Abejoks”
El.paštas : kristitau@gmail.com
Skype: kristitau
Londonas

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Anonimas parašė:

    SUPER

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.