Ar įmanoma iš pelėdos tapti vyturiu? Kaip išmokti anksti keltis?

Anksti kėlęs, jaunas vedęs – nesigailėsi, byloja sena patarlė. Nežinia, kaip antruoju atveju, bet štai tie, kurie keliasi anksčiau už kitus, gyvena visai kitokį gyvenimą. Jeigu norite per dieną spėti padaryti daugiau, tai ankstyvas kėlimasis – būtent jums. Nebūtina iš karto laikytis visų patarimų, galite išsirinkti labiausiai jums tinkančius ir patinkančius, o jie padarys savo darbą – padės keltis anksčiau.

1. Nedarykite staigių pokyčių. Kėlimosi laiką keiskite palaipsniui: pradžiai nusistatykite žadintuvą 15-30 min. anksčiau negu įprasta. Prie šio režimo pratinkitės kelias dienas. Vėliau pridėkite dar 15 min., ir taip darykite palaipsniui, kol pasieksite užsibrėžtą tikslą.

2. Eikite miegoti anksčiau. Atsikelti anksti dažniausiai sunku dėl to, jog iki išnaktų žiūrėjote televizorių ar naršėte internete. Pabandykite eiti miegoti kiek anksčiau, pavyzdžiui, 23 val., po kelių dienų – 22.30 val., galiausiai – 22.00 val. Jeigu įprasite eiti miegoti 22.00 val., jūs lengvai galėsite atsikelti 6:00 ryto ir pradėti numatytus darbus.

3. Pastatykite žadintuvą kuo toliau nuo lovos. Jeigu žadintuvą statote netoli lovos, nenuostabu, kad lengvai jį išjungiate ir miegate toliau. Pasidėkite žadintuvą ten, kad jį būtų galima išjungti tik išlipus iš lovos. Nepasiduokite pagundai vėl griūti į patalus.

4. Kai tik išjungsite žadintuvą, iš karto išeikite iš miegamojo. Atsibudę ir atsikėlę neleiskite sau vėl prigulti „dar 5 min“. Nueikite į virtuvę, užkaiskite arbatinį arba išgerkite stiklinę vandens.

5. Pakeiskite požiūrį. Jeigu vos prabudę galvosite, kad taaaaip anksti atsikėlėte, dar neišsimiegojote, tai su tokia nuotaika jums bus sunku įveikti rytinį snaudulį. Pabandykite prabusti su teigiamomis mintimis, mėgaukitės ryto vaizdais, įsijunkite radiją ar užsileiskite mėgstamą grojaraštį. O gal jums patiks tyla?

6. Apdovanokite save. Pasidovanokite sau ką nors mielo už tai, kad sugebėjote anksti atsikelti. Tai gali būti gardžios kavos puodelis, plytelė šokolado, skanūs pusryčiai ar knygos skaitymas. Mielos dovanėles kitą kartą vėl paskatins jus anksčiau atsikelti.

7. Pasinaudokite papildomu laiku. Išnaudokite papildomą laiką sau arba savo šeimai: galite paruošti pusryčius, panaršyti internete, suplanuoti dieną arba tiesiog pasimankštinti. Po kiek laiko pastebėsite ankstyvo kėlimosi naudą ir jums daugiau nesinorės jos prarasti.

8. Nusistatykite žadintuvą taip, kad jis skambėtų tuo pačiu metu. Jeigu kelias savaites kelsitės tuo pačiu metu, palaipsniui išsiugdysite įprotį. Vėliau jūsų vidinis laikrodis žadins jus, ir jums nereikės žadintuvo.

9. Norėkite anksti keltis. Turbūt jums ne naujiena, kad mintys ir norai pavirsta tikrove. Stiprinkite savo vidinį norą anksti keltis, tai jums labai padės.

10. Mankštinkitės. Rytas – pats geriausias metas mankštai, tapsite žvalesni ir pasikrausite energijos visai dienai.

11. Šaltas dušas. Šaltas arba kontrastinis dušas yra bene geriausias būdas pabusti. Galbūt tam reikia ryžto, bet pabandykite, tai gali tapti maloniu įpročiu.

Šaltinis: Ji24.lt

1 Response

  1. Linas parašė:

    Gal ir geri patarimai, tačiau kiek esu gyvenime bandęs sportuoti ryte – nebūdavo jėgų. Bet va vakare pvz bėgioti kokią 21:30 yra toks didelis malonumas ir jėgų tiek kad vežimu vežk. Tad sakyčiau nereikia savęs prievartauti, o kaip tik prisiderinti prie to koks esi ir išnaudoti tai, ką jau turi ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *