Atradau naują savo blogą savybę – esu labai pavydus žmogus
0 (0)

pavydasKlausimas: Sveiki, susiduriu su problema, kurios anksčiau neturėjau. Atradau naują savo blogą savybę- esu labai pavydus žmogus. Anksčiau ši mano savybė nepasireiškė, tačiau dabar labai dažnai esu užvaldoma šio blogo jausmo, kuris sukelia ir dar papildomų blogų emocijų- pyktį, nusivylimą, susierzinimą, liūdesį. Pavydžiu atrodo įvairių dalykų, kitiems žmonėms pavydžiu jų gyvenimo būdo, laisvalaikio užsiėmimų, naujų draugų, prisigalvoju, kad atsiradus tiems draugams jau aš nebebūsiu reikalinga, kaip draugė, pavydžiu laisvalaikio, poilsio, visko… Tai labai trukdo, kelia daug problemų santykiuose ypatingai su vaikinu… noriu, kaip nors įveikti šį kvailą pavydą, bet nežinau, kokie būdai yra veiksmingiausi, kaip nuraminti savyje blogas emocijas, kaip įveikti jas, kad jos nesikartotų…?
Ačiū, Airida

Atsakymas: Labas, Airida,
Suprantu, kad dabartinis tavo jausmas tau kelia nerimą. Ypač dėl to, kad, kaip teigi, anksčiau neturėjai tokios problemos.

Žmones gąsdina pokyčiai. Kaip suprantu, tau naujai atrasti jausmai trukdo gyventi.

Jaučiant blogas emocijas, svarbu suprasti priežastis, kodėl kyla blogos emocijos. Supratus priežastis, galima sukurti planą, kaip sumažinti nepageidaujamas emocijas.

Visiškai atsikratyti jų neįmanoma, nes, kaip jausti geras emocijas, taip ir blogas, yra visiškai normalu.

Kalbant apie pavydą, pavydas dažniausiai atsiranda dėl nepasitikėjimo kitais ar pačiu savimi.

Minėjai, kad bijai, kad draugams nebūsi reikalinga, kad pavydi laisvalaikio, poilsio. Galbūt vertėtų šiek tiek pakeisti savo laisvalaikį, neigiamas emocijas sumažintų nauja veikla. Atsiradus naujai veiklai mažiau galvotum apie kitus ir taip sumažėtų pavydas.

Linkiu tau atrasti priežastis, kodėl kyla pavydas būtent dabartiniu gyvenimo momentu, jau žengei pirmą žingsnį – parašei mums. Tai rodo tavo norą keistis, o noras ir yra svarbiausia.

Psichologė Aistė Jankauskaitė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

 1. inga parašė:

  blogesnio atsakymo is specialisto gal jau nebegali buti! visiskai nesigilinta i problema. o pavydas kyla, kaizmogus nepasitiki savimi, nuvertina tai koks jis yra ir savo gyvenima, savo aplinka.jauciamasi menkaverciu. tuomet taip ir imama lyginti save su kitais, save pastatant i blogesne padeti. Kiti turi geriau viska uz tave.. pavydas kyla, galbut ir gailestis sau.. o iseitis viena- nustoti lyginti save su kitais, iskeliant kitus i geresne pozicija, imti ziureti tik savo reikalu, saves, ir imti stengtis del saves, daryti ko trokstama. kasdien pergalvoti kas gero ivyko, surasti pozityviu dalyku tiek savyje tiek aplinkoje. nelengva nugaleti pavyda, nes musu visuomeneje stengiamasi pasirodyti pranasesniu uz kita, nuvertinant kita.

 2. Evaldas parašė:

  Inga, manau atsakymas labai puikus. Tikrajį sprendimą gali rasti tik pati Airida supratusi iš ko kyla tas pavydas ir tada ji gali pradėti keisti save. Yra daug priežasčių kodėl kyla pavydas, tai nebutinai pasitikėjimo savimi trukumas.
  O vien savimi rūpintis negalima, nes jei busite toks žmogus aplinkiniai nustos rūpintis jumimis, prarasite draugus.
  Mano manymu svarbiausia rasti priežastį, tada apgalvoti sprendima ir veikti, tik tai veiks, ir būtent tai siūlo psichologė. Jūsu žodžiuose taip pat yra daug tiesos, tik nebūkite žmogus žiūrintis vien savęs ir sakantis jog visuomenėje visi žiūri tik savęs, dėja tai tiesa, bet tai gali būti pakeista.

 3. Ausra parašė:

  Tu, Inga, kritikuoji psichologo parsyma, bet mano nuomone, tu neparasei nieko kitko, nei psichologe kad parase.
  Tik psichologe priedo labai svarbu patarima dave, jog pirmiausiai reikia rasti priezasti, kodel taip yra. Juk tik tada galima ir „paimti i rankas” si jausma ir „tartis”, mokintis su juo „gyventi”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.