fbpx

Didžiausia dovana vaikui – sveikas savęs matymas ir stipri savivertė
0 (0)

8 Responses

 1. Raimonda parašė:

  Labai geras straipsnis, ačiū!

 2. mama parašė:

  gal galima būtų daugiau pavyzdžių kaip gi kalbėtis su vaiku? ko reikėtų vengti žodžiuose? ne visi mes patys gavę tam tikrą tinkamą auklėjimą, tenka mokytis iš naujo, bet dažnai skaitau, girdžiu, kad reikia elgtis taip ar kitaip, bet be pavyzdžių. Man svarbu pačią save išmokyti kitokio elgesio, nei aš išmokusi savo gyvenime. dabar suprantu, kodėl mano vaikas maištauja…aš labai stengiuosi, bet nemoku, nes nežinau kaip… pati gavau lb griežtą auklėjimą, taip pati kalbu ir pati su savo vaiku, nors pagaunu, kad tai baisu…

  • Rita parašė:

   Rekomenduoju šią knygą: Vaikai kilę iš dangaus, John Gray

  • simpl parašė:

   Maištauja.
   Pamirškite ką jums įkalė tėvai. Pamirškite ką įkalė seneliai. Pamirškite ką kalė mokykla, aukštesnioji ar aukštoji. Pamirškite ką nuolat kartoja televizija, radijas, aktoriai ir popžvaigždės. Pamirškite kaip atrodo gero aprūpinto gyenimo supratimas!

   Geras gyvenimas yra vien išsilavinimo dėka. Tik išsilavinimas suteikia gerą darbą. Geri pažymiai garantuoja prestižines studijas. Prestižinės studijos garantuoja geras pareigas ir t.t. Darbas retai būna ir mėgiamas. Aprūpintas gyvenimas yra būti visiškai savarankišku finansiškai ir „nuo nieko niekada nepriklausyt”.

   Tai atsakymai kuriais vadovaujantis nustatomos ribos ką gali daryti vaikai ir ko jie gali pasiekti. Arba nepasieks, jeigu nesivadovaus šiomis aksiomomis. Taisyklės parodo galimybių ir pasiekimų maksimumą. Nejau neatrodo savaime suprantama, kad vaikai, nesupranta, KAIP suaugę protingi žmonės su aukštaisiais išsilavinimas priversti kankintis 8-17h nemėgiamuose darbuose, kad vėliau galėtų pasiskolinti pinigų. Ar vaikai nori imti kreditus? Ar jie trokšta dirbti nemėgiamą darbą? Ar jų svajonė laukti metuose atostogų per kurias vis viena reikia dirbti darbe? Mokykis – gyvensi taip pat kaip mes gyvename. ir ko verta kai svarbiausia yra pažymiai, bet ne gabumai. Pažymiai, į kuriuos kone kas antras dėstytojas per pačią pirmą paskaitą aukštojoje universitetinėje lengvai mosteli „jūs TO, TO, TO nemokate, o ANO net nemokino………”

   Gal tai ir suprantami dalykai, bet ar išmintingi? Todėl reikalauti vaikus paklusti taisyklėms, kurios nėra išmintingos reikia BEGALINĖS valios pastangų. Reikia slopinti jaunos laisvos valios užuomazgas, malšinti maištą, kol nepaklus..
   Bet jūs gi jau suprantate, kad „gero gyvenimo” stereotipai realiai neveikia ir jais tikite greičiausiai tik iš įpročio paklusti. Ką sėkmingai ir bandote perduoti. Pakluskite, vaikai.

   Todėl man atrodo, jei norite bendrauti su vaiku kaip du suaugę išmintingi žmonės, neverskite paklusti taisyklėms, kurios ir jums nepatinka. Jei nepatinka, argumentuokite ne „taip reikia, visi daro”, bet nurodykite kokį iš tiesų turite gyvenime tikslą (pvz., „Siekiu savo svajonės, o dabartinė padėtis tėra tik priemonė siekiant įgyvendinti svajonę”).

   Tačiau tam reikia perkratyti vertybes. Pamatysite, kad be galo daug atgyvenusių dalykų bus geriausia paprasčiausiai pamiršti ir pradėti nuo nulio, iš naujo atrandant savo supratimą apie svajones, tikslus, prasmę, bet jau paremtą gyvenimiška patirtimi.. Kalbėkite vaikams apie savo svajones ir jie svajos kartu su jumis, nes esate mama, o visa kita – paskui.
   Jug svajoti nėra maištas. Neslopinkite maišto..
   Linkiu laimės ir įsiklausymo.

   • Santa parašė:

    * komentaras tiesiog – į širdį. daug daugiau pasakantis nei nuostabus straipsnis. atsispausdinti ir ant sienos dėti.

 3. Ingrida parašė:

  Ačiū už puikų straipsnį.
  Tik liūdina kelios gramatinės klaidos – neprofesionalu…

 4. Ingrida parašė:

  Ačiū už puikų straipsnį.
  Tik liūdina kelios gramatinės klaidos – neprofesionalu…Galite pataisyti :)

 5. ketbilietai parašė:

  Ačiū už puikų straipsnį.
  Tik liūdina kelios gramatinės klaidos – neprofesionalu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.