Drąsos ieškos pokyčių konferencijoje: svarbiausia padaryti pirmą žingsnį
0 (0)

Pokyčius ir įpročius nagrinėjančių specialistų teigimu, keičiant savo kasdienybę kritinę reikšmę turi pirmas žingsnis, kuriam pasiryžti neretai būna sunku. Pradžios svarbą akcentuoja ir pirmosios pokyčių konferencijos „Išdrįsk pradėti“ pranešėjos, kurios jau šį ketvirtadienį, birželio 15 d. Vilniuje dalinsis savo patirtimi ir drąsins kelis šimtus pokyčių siekiančių moterų.

Pirmasis žingsnis pokyčių procese – pripažinimas sau ir kitiems, kad tikrai nori keistis ir tam jau pribrendai. Tai įsipareigojimas, kuris veda į konkrečius veiksmus ir nebeleidžia taip paprastai atsitraukti. „Labai daug energijos ir laiko išeikvojame atidėliodami ir svarstydami, tad padarę pirmą žingsnį nusimetame nuo savęs didžiulę naštą – visas abejones, baimes, savikritiškas mintis, kurios mums trukdė pradėti anksčiau. Taip kiti žingsniai tampa lengvesni, o su sėkminga pradžia įgyjame ir daugiau pasitikėjimo,“ – sako atradimų trenerė Raminta Girdvainė, konferencijos „Išdrįsk pradėti“ organizatorė ir pranešėja.

Multimedijos žurnalistė ir Nanook.lt bendraįkūrėja Berta Tilmantaitė teigia, kad svarbiausia yra klausti savęs, ko nori – kai tai žinai, pasiryžti lengviau. Žinoma, pradėjus įgyvendinti savo svajonę, reikia ir atkaklumo. Kas pasakė, kad pavyks iš pirmo karto? Galbūt galite išgirsti „ne“, pasibeldę į pirmas duris. „Nesėkmes išgyventi man padeda žinojimas, kad ir tai praeis, reikia tiesiog išbūti, ypač jei nieko negali pakeisti,“ – sako B. Tilmantaitė.

Tvarkytis su nesėkmėmis gali padėti stiprus tikėjimas savo troškimu, sako viešojo kalbėjimo ir baimių paleidimo trenerė Marija Mikalauskienė: „Net kai gavau neigiamą atsakymą iš kompanijos, kurios trenere norėjau tapti, aš savo lėšomis vykau į jų rengiamus viešus mokymus, atidaviau 100% dalyvaudama ir po to gavau pakvietimą prisijungti prie jų komandos. Aš bijojau, bet įveikiau baimę, nes mano tikslas man buvau gerokai svarbiau nei ji.”

Pokyčių pradžiai dažnai reikia drąsių sprendimų. Psichologė Ugnė Juodytė drąsiausiu savo sprendimu vadina išvykimą gyventi į kitą šalį be jokio konkretaus plano, ir palikus visas veiklas: „Priimdama sudėtingus sprendimus vadovaujuosi intuicija ir ilgai negalvojusi imuosi veiksmo. Jei būčiau pradėjusi detaliai dėlioti pliusus ir minusus tikriausiai nebūčiau išvykusi, nes laukė daug neapibrėžtumo. O dabar dėl savo sprendimo labai džiaugiuosi. “

U. Juodytės teigimu, nėra blogo ar gero pasirinkimo – reikia mažiau svarstyti, greičiau priimti sprendimą ir veikti. „Jei pamatau, kad ten, kur atsidūriau, esu nelaiminga – vėl priimu kitą sprendimą ir veikiu. Viskas paprasta.” Bet koks sprendimas yra judėjimas į priekį, ir iš kiekvieno jų gali kažko išmokti.

„Drąsiausias mano sprendimas būti savimi ir mokytis būti iš tiesų atvira. Pradedant santykiais su savo vyru ir vaikais, baigiant – su kolegomis ir kolegėmis, draugais. Kitaip sakant – nebesinori piešti „parodinio” gyvenimo Facebook‘e,“ – teigia komunikacijos agentūros „Olive“ vadovė Agnė Grigaliūnienė. Jos kelyje sutiktus sunkumus įveikti padėjo tikėjimas savo jėgomis ir nuolatinis noras eiti pirmyn, nesiprogramuoti gyvenimui vienatvėje, vaikai, artimieji, draugai, draugės, drąsa, smalsumas ir begalinis noras dirbti.

Daugiau patarimų, kaip pasiryžti pokyčių pradžiai, išgirsite konferencijoje „Išdrįsk pradėti“, kuri vyks „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilniuje birželio 15 d., ketvirtadienį, nuo 12 val. Pranešimus skaitys ir praktines dirbtuves ves su pokyčių įgyvendinimu dirbantys psichologės, koučingo specialistės, lektorės, karjeros konsultantės. Pokyčius skatins ir konferencijos partnerių erdvė, kur moterys gaus postūmį savo pradžiai kuriant verslą, ieškant naujos veiklos, rūpinantis sveikata, grožiu, mityba ir sportu bei dvasine higiena. Programa ir bilietai: isdriskpradeti.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.