Dvasinė sveikata XXI amžiuje (video)

2016_NRpaskaita

2016 m. sausio 29 d. Vilniaus Mokytojų namų Didžiojoje salėje vyko Rigdzin Namkha Gyatso Rinpočės paskaita „Dvasinė sveikata XXI amžiuje”. Sukurta ir vis atrandama daugybė pažangių vaistų ir gydymo būdų, tačiau ligų nesumažėjo ir kone kasdien randasi vis naujų. Proto ramybė skamba kaip graži pasaka iš senovės išminčių gyvenimo, agresija ir neigiamos emocijos vis labiau nuodija modernią visuomenę, jų apraiškos pasiekia mus visais informacijos kanalais netgi namuose – mūsų ramybės oazėje.

Budos mokymas sako, kad mūsų sveikata priklauso ne tik nuo mitybos, elgsenos ir gyvenimo būdo, tačiau pirmiausia – nuo mūsų dvasinės būsenos. Tikrosios kūno ligų ir negalavimų priežastys yra nevaldomos neigiamos emocijos, slypinčios mūsų prote – pyktis, pavydas, godumas, puikybė, neišmanymas. Tačiau kaip iš tiesų tai susiję? Ar dar įmanoma pasiekti proto ramybę moderniame XXI amžiaus pasaulyje?

Apie tai pakalbėti budistų bendruomenė „Rigdzin” ir pakvietė pakalbėti žymų Tibeto Budizmo mokytoją, 18-os kartos jogą, Tarptautinės Rigdzin Nyingmapa bendruomenės įkurėją Namkha Gyatso Rinpočę.

Paskaita vyksta tibetiečių kalba, tiesiogiai verčiama į anglų ir lietuvių kalbas. Paskaitos trukmė 2 val. 28 min.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *