Investicija į save: ką, kaip ir kodėl?

Investicija į save tikrai nemažai aptariamas, tačiau į praktiką ne taip dažnai, kaip norėtųsi, nužengiantis dalykas. Žemiau nurodytus žingsnius galite panaudoti visur: profesinėje veikloje, asmeniniame gyvenime ar pomėgyje. Ir sąrašas, kaip taisyklė, tikrai nėra baigtinis, todėl kurkite savo punktus ir juos įgyvendinkite. O pradžiai – 9 punktai, kaip galite investuoti į save.

1. Susikurkite idealą arba užsibrėžkite tikslus

Ar įsivaizduojate, kuo norėtumėte būti ar ką norėtumėt pasiekti? Galbūt vieniems lengviau susirašyti sąrašą dalykų, kuriuos nori pasiekti ir turėti juos po akimis. Tačiau dar vienas, galbūt netgi smagesnis variantas kaip savo ateitį matyti, nusipiešti ar susiklijuoti koliažą žmogaus, kuriuo norėtumėt būti. Tuomet matysite ne tik tai, ko siekti, bet ir kaip tai atrodys, kai pasieksite.

2. Skaitykite knygas

Knygos yra neišsenkantis žinių, gyvenimo ir patirties šaltinis. Jos neprivalo būti susijusios vien su sritimi, kurioje norite pasiekti aukštumas. Tobulėkite visapusiškai. Tik plėsdami akiratį žinosite, ką dar norite daryti ir kur norite ir gilintis.

3. Išsigryninkite savo stipriąsias ir silpnąsias puses

Kai žinosite savo tikslus ir idealus, išsigryninkite kuo galite pasigirti ir kur turite pasitempti. Stipriąsias puses galėsite gilinti ir tapti nepralenkiami, o silpnųjų tobulinimu didinsite stipriųjų sąrašą. Rezultatas tikrai jus nudžiugins – tapsite tikri ekspertai!

4. Turėkite pomėgių ir puoselėkite juos

Vien tik darbe gyvenimo praleisti neturėtumėte. Hobiai ir pomėgiai yra ne tik puikus laiko praleidimo būdas, bet ir galimybė susipažinti su kitais, tą pačią aistrą ir net gi darbo sferą turinčiais žmonėmis. Neformalus bendravimas bus gerokai kokybiškesnis, nei tik verslo pažintimis paremti santykiai. Tiesa, pastarasis motyvas neturėtų tapti pagrindinių hobių skatintoju. Svarbiausia, kad hobis būtų jums malonus ir padėtų atsiriboti nuo kasdieninių problemų.

5. Eikite į seminarus ir mokymus

„Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi“ sako lietuvių patarlė. Mokymai, seminarai, konferencijos – sritis, kuri Lietuvoje po truputį pradeda judėti (dėkui Europos Sąjungos projektams ir nemokamiems renginiams). Tačiau kalbant apie mokymus – darbdaviai dažnai mano, kad mokymai yra darbuotojų laikas ir investicijos, o pastarieji skundžiasi, jog neturi pinigų tokiam brangiam užsiėmimui. Gaila, kad nei vienas neįvertina, jog laikui bėgant tai atsiperka su kaupu. Tad jei ir jūs susiduriate su tokia problema, internete gausu nemokamų paskaitų ar kursų, kuriuos galėtume panaudoti savo tobulėjimui. Geras pavyzdys Coursera.org puslapis.

6. Neleiskite protui tinginiauti

Paprastas ir kasdienis patarimas – duokite smegenims darbo. Kuo daugiau jos dirbs, tuo didesnius krūvius galės pakelti. Žaiskite loginius žaidimus, spręskite kryžiažodžius, nepatingėkite kai kuriuos matematinius skaičiavimus atlikti nenaudodami skaičiuotuvo ar kitų šiuolaikinių technologijų. Beje, maršruto planavimas be google maps pagalbos taip pat nebloga ir visai maloni mankšta!

7. Apsupk save tinkamais žmonėmis

Kaip jau minėjome, hobiai gali padėti sukurti tinkamų žmonių ratą. Tačiau kalbant plačiau, žmonės, su kuriais dalinatės bendrais interesais, gali būti be galo naudingi tiek patirties prasme, tiek pasaulio suvokimo. Tokiu būdu vieni kitiems galėsite patarti, taip pat paraginti imtis iniciatyvos, priimti sprendimus bei aptarti įvairias situacijas. „Su kuo sutapsi, toks ir pats patapsi“, tad rinkitės žmones, kurie patemptų jus už ausų.

8. Kontroliuokite savo laiką

Labai neišsiplėsime šioje skiltyje, nes matyt ir taip žinote ką tema turėtų reikšti. Visuomet turėkite omenyje, kad kuo geriau valdysite ir planuosite savo laiką, tuo daugiau darbų atliksite, pomėgių turėsite ar poilsiu džiaugsitės. Tam padės analizė, kam iki šiol skirdavot daugiausiai laiko ir kam, ir kiek norėtumėte skirti ateityje.

9. Dar viena puiki investicijos forma – poilsis

Labai žavi investicija, be kurios visos kitos nueis šuniui ant uodegos – poilsis. Jei nuolatos būsite pervargę, nesugebėsite priimti naujos informacijos, o jūsų socialiniai įgūdžiai labai susilpnės. Rezultatas būtų labai akivaizdus: naują informaciją pamiršite vos sulaukę naujos, o seni pažįstami ir nauji galimi draugai, bėgs nuo jūsų bjauraus bendravimo būdo kiek tik kojos neša. Galiausiai investicijos neatsipirks, o dar ir dings motyvacija ateičiai.

Šaltinis: firsty.lt
Darbo skelbimai jaunimui!
Iliustracija: Thought Catalog / Unsplash

2 Responses

  1. Dovilė parašė:

    Viskas gana paprasta kai turi tikslą – sieki jo, stengiesi, tobulėji, tiesiog eini savo pasirinktu keliu. O jeigu ne? Kaip užsibrėžti tikslą, jei nežinai ko konkrečiai nori?? Blaškausi, išbandau naujus dalykus, užsidegu ties kažkuo, bet po kurio laiko suprantu, kad tai ne man..ir vėl iš pradžių :] Ką daryti tokiu atveju? Kaip atrasti save?
    Na, bet nepasiduodu savęs paieškose :)
    Sėkmės visiems neapsisprendėliams! ;)

  2. J. parašė:

    ir aš taip pat – lygiai tokioje pat situacijoje ir aš esu, Dovile, ir laaabai noriu save atrast (!), tik vis dar ieškau… :/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *