Iš kur kyla ligos?
4.5 (2)

Pagal senovės kinų teoriją u-sin, kiekvieną mūsų organizmo vidaus organą atitinka tam tikras jausmų organas, sava emocija, sava stichija. Kinai mano, jog žmogaus ligas sukelia ne virusai ir bakterijos (jie atsiranda kaip pasekmė), o energijos, vadinamos ci, kanalų užsiteršimas.

u-sinBet kurios emocijos (stichijos) perteklius arba trūkumas trikdo vidaus organų darbą. Pavyzdžiui, nuolatinė baimė užteršia inkstų kanalą; pyktis, priešiškumas – kepenų; per didelis džiūgavimas, euforija – širdies; užsitęsęs sielvartavimas, liūdesys – blužnies; melancholija – plaučių.

Pagal kinų savireguliacijos metodų sistemą, vadinamą „cigun“, bet koks emocinis persitempimas sukelia energijos kanalų spazmus arba visai juos užblokuoja. Taip atsiranda kliūtis laisvai cirkuliuoti ci – ir atsiranda liga. Organas, negaudamas pakankamai energijos, kraujo, maitinančių medžiagų, pakinta. Funkcinius pakitimus keičia organiniai…

Ką gi daryti, kad neužterštume savo energijos kanalų ir nesirgtume? Kinų dao filosofijos atstovai pasakytų, jog pirmiausiai reikia NEDARYTI to, kas mums labiausia kenkia.

• Nesipykti su savimi ir kitais.
• Nesipriešinti kliūtims (jas apeiti).
• Neįsikibti į praeitį, nesustingti (pasitikti permainas).

Mokykimės stiprybės žiūrėdami į vandenį, kuris nesipriešina tėkmei ir apeina kliūtis.

Psichologė, meno terapeutė
Jurgita Valiulienė
Skype: Jurgita.meno.terapeute
http://patikeksavimi.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 2 Vidurkis: 4.5]

7 Responses

 1. Anonimas parašė:

  Ar galite kas nors paaiškinti, ką šiame straipsnyje reiškia žodis „bavandimė”?..

 2. KinuDrakonas parašė:

  Kas tas BAVANDIME??? :-/ O kai vaikai serga kokiu veziu – kas jiems tuos kanalus uzterse,idomu??? Laaaabai jau issamus straipsnis!

 3. Anonimas parašė:

  Pirma karta girdziu kad dziaugtis nesveika

 4. Sandra parašė:

  Čia nerašoma, kad džiaugtis nesveika, tik pabrėžia, kad per didelis džiūgavimas trukdo širdies darbui, bet dėl euforijos – tai jau įdomiai..

 5. Kris parašė:

  Man irgi idomus terminas „bevandime”.Reikes pasigoglinti.Nlabai isivaizduoju,kad dziugavimas ir euforija gali buti kenksmingi sveikatai.Euforija trunka tikrai labai trumpai,kaip ir dziugavimas. Bet cia dar nepaminetos karmines ligos,kurios nepriklauso nuo siame gyvenime kilusiu emociju. Kuo galima paiskinti ir vaiku susirgimus sunkiomis ligomis.

 6. L parašė:

  bavandime – baimė.

 7. Valė parašė:

  Tikrai taip, jeigu būtų mažiau baimių, pykčio, nuoskaudų, būtume daug sveikesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.