fbpx

Kaip iškęsti gyvenimą su „mamytės sūneliu“. Ar įmanoma ką nors pakeisti?
0 (0)

3 Responses

 1. vdas parašė:

  Gal didelis mamyčiukas, o gal ir ne. :) Daug punktų byloja, jog mama yra svarbi jo gyvenime. Kad ir faktas, jog esate nesusituokę ir vyriškis vadinamas „vaikinu” o ne „vyru”. Smulkmena, bet. Be pagarbos mamai savo vyru jo nepadarysite.

  O antras dalykas, į ką norėčiau, nes manau, kad verta, atkreipti dėmesį, tai jog situacija paaštrėjo atėjus naujagimiui. Galimai vaikinas išgyvena gilų stresą, nes jaučiasi nemokąs elgtis ir prisitaikyti prie naujų aplinkybių – gal gyvenime „tėvo” persona buvo labai silpna ir laiku neperdavė reikiamų žinių, patirties, stabilumo, nuoseklumo, atkaklumo… Todėl jam ramiems apmąstymams reikia daugiau laiko, tada viduje sukaupti tam tikro vyriškumo, tvirtumo..
  Akivaizdu, kad dabar namuose nėra pakankamai ramu, tylu, kur vaikinas galėtų trumpam „pabėgti” arba netrukdomas „pasislėpti” – visur jis „matomas”, sykiu pažeidžiamai iš netikėtumo nepasiruošęs ir baiminasi, nepasitiki savo jėgomis kaip elgtis su mažyliu, ar yra geras tėvas, kaip reaguoti į vaiko verksmą apskritai. Todėl jei ne mama, tai žvejyba, jei ne žvejyba, tai viršvalandžiai darbe, jei ne viršvalandžiai, tai draugai ar dar bala žino koks pretekstas pabūti vienam su savo mintimis, pamedituoti.

  Jei reiktų jį parsivilioti – suteikite jam ramybės oazę – vietą ir laiką, kai jis netrukdomas galėtų „pratintis” prie namų, prie naujų pareigų, atsakomybės. Perspausi – ir ieškok Robertėlio….
  Žavėkitės, net jei iš pirmo karto nepavyksta užsegti pamperso ar šliaužtinukų. Darykite tai kartu. Nes jei ir apmaudu, kai sriubos neverdi „kaip mama”, nepalyginamai skaudžiau, kad šiuos sudėtingu laikotarpiu namie nėra vyro, kuris paguostų, išklausytų, nuramintų. O iš kur vyrui semtis ramybės? Leiskite jam pasibūti ir jūsų supratingumas atsipirks dešimteriopais komplimentais ir gėlėmis. Aišku dabar nelengva – naujas ritmas, hormonai, naujos pareigos, todėl vyras svarbus… o jo nėra..Ir nepareiklausi! Belieka susitaikyti su tuom ir pykti, pykti ir susitaikyti.
  Jei norite ramybės – pasidalinkite tuo, kas neramina – vyrai problemų sprendėjai, išklausykite įdėmiai sprendimą. Jei norite kad jus išklausytų – skaniai pavalgydinkite. Jei norite kad padėtų – klauskite, nesiūlykite sprendimą kokiu būdu norite kad padėtų (tu man patinki, bet šiukšlių kibiras jau pilnas; tu daug sugebi, o man stalinė lemputė nebedega; man atrodo, kad čiaupas laša; man atrodo, kad ….). Palyginkite „reikia išnešti šiukšles; nupirk ir įsuk lemputę”.

 2. Vi parašė:

  Zodziu brangoiji,prie visu 4 namu kampu dar skubiai varai psichoterapiko paslaugu teikt savo didziajam vaikui ir tiketis stebiklo,kurio niekad nebus. Priesingu atveju liksi viena su vienu vaiku. Apsurdas.

  • Anonimas parašė:

   Urtė prašo pagalbos pamatinės vertybės – šeimos – išsaugojimo klausimu. Prašau palaikykite arba susilaikykite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.