Kaip išsirinkti mėgstamą profesiją?
0 (0)

love-my-job

Egzaminų maratonas ir būsimosios studijos – kasmetinis reiškinys, užklumpantis abiturientus. Dažnas jaunuolis pastringa spręsdamas dilemą, kurį profesinį kelią pasirinkti.

Šioje lygtyje dažniausiai dalyvauja keletas faktorių: artimųjų, aplinkinių nuomonė bei spaudimas, egzaminų rezultatai, asmeniniai norai.

Iš tiesų žymiai lengviau, kai širdis jaučia, kuriuo profesiniu keliu pasukti. Tai tarsi savotiška dovana iš gyvenimo. O ką daryti tiems, kas nežino?

Tikrai bent du keliai yra. Pirmas – kreiptis pas specialistus, kurie dirba šiuo klausimu. Diapazonas išties įvairus – nuo karjeros konsultantų iki psichologų, astrologų. Antrasis kelias – išsiaiškinti bandymų ir atmetimo būdu sau prioritetines studijas ir tolimesnę profesinę veiklą. Tiesa, šis būdas gali užtrukti, kainuoti, tačiau turėtų taip pat pasiteisinti.

Dar svarstantiems dėl būsimosios profesijos patarimas būtų kiek galima labiau pažinti ir įsivertinti save. Nerekomenduočiau vaikytis specialybių madų ir sėkmės istorijų. Antras Styvas Džobsas veikiausiai nebūsite, tad neverta kopijuoti kitų gyvenimo. O specialybių poreikis esant rinkos ekonomikos sąlygomis nuolat kintantis.

Tiesiog gali atsitikti taip, kad kol pabaigsite specialybę, ji taps nebemadinga. Verčiau rinkdamiesi orientuokities į savo išskirtinumus, kuriuos jau turite, kas sekasi lengviau ir svarbiausiai į tai, ką patinka veikti, kur jaučiate prasmę.

Būtinai atsižvelkite į prigimtines gamtos dovanas, juk visi esame skirtingi. Kiekviena specialybė reikalauja atitinkamų prigimtinių savybių. Kaip pavyzdys, būdami darbdaviai samdytumėm verslų pardavėją, nes tai didintų įmonės pelną. Tačiau eidami pas gydytoją norėtumėm jam nuoširdžiai rūpėtų; jūsų problema, o ne tik kaip iš mūsų situacijos padaryti verslo sandorį.

Bet kas, bet ko dirbti ilgesnį laiką negali. Tikiu, kad praktiškai kiekvienai specialybei yra pašaukimas, tai tarsi vidinė savastis išreikšta išorėje. Nemėgstamame darbe vien išbūti kančia, nekalbant apie kvalifikacijos kėlimą.

Taigi renkantis specialybę derėtų susitelkti į procesą, ką reikės daryti tikrai ne vienerius metus, o rezultatai ir sėkmė ateina pas tuos, kurie myli ir mėgaujasi tuo, ką daro.

Paulius Žvirgždas | mylimasdarbas.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.