Kodėl tikime propaganda?
0 (0)

propoganda

Karo veiksmai vyksta Sirijoje, Irake ir Ukrainoje. Net Lietuva, kuri taikiai gyveno paskutiniuosius dešimtmečius, patiria propagandinį karą. Senovės grakų mąstytojas Aischilas sakė, kad „tiesa yra pirmoji karo auka”. Tad kodėl tikime propaganda?

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas, psichiatras Linas Slušnys „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ teigė, kad propaganda buvo ir bus:

„Nes jos esmė – daryti poveikį. Iš esmės viskas yra propaganda. Netgi tam tikrų vertybių skiepijimas, sakykim, vaikui jau taip pat yra propaganda. Kas yra pilietiškumas? Jo ugdymas taip pat propaganda. Juk sakai – mylėk Lietuvą, mylėk savo artimą. Jei paimsim Lietuvą, yra apie 15 procentų konservatyviosios dešinės žmonių, maždaug tiek pat kairės pakraipos piliečių, gal 5 procentai liberalų. Ir lieka laukas, kuriuos labiausiai veikia ta primityvioji propaganda. Nes tie, kurie turi savo stuburą, savo nuostatas, jie propagandai nėra labai įdomūs. Juos jau suformavo šeima, aplinka, knygos galų gale“.

Taigi, anot pašnekovo, tie likę 60 ar 70 procentų piliečių yra labai paveikūs propagandai:

„Demokratiniame pasaulyje siekiama, kad tas procentas palaipsniui mažėtų. Būtų kelios grandys, kurios tarpusavyje kalbėtų argumentais. Rusijoje, sakykim, padėtis visiškai kitokia. Ten apie 90 procentų žmonių yra paveikūs propagandai ir su jais galima daryti, ką tik nori“, – kalbėjo L. Slušnys.

files_ziniur_logo

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. patys parašė:

    patys jūs propoganda, jau ir psichologai lenda ne į savo lauką. na, lietuviai 99% paveikūs, autorius tarp jų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.