fbpx

Kodėl dirbti kur kas lengviau nei mylėti ir puoselėti santykius?
0 (0)

darbas
Šaltinis: herval / flickr

Jeigu po savaitgalio įkvepiate gaivaus oro ir džiaugiatės eidami į darbą ne tik todėl, kad mylite tai, ką veikiate, bet ir dėl to, jog galėsite atitrūkti nuo santykių, jūs esate ne vieni šiame pasaulyje. Britų rašytojas Allainas de Bottonas išskiria net 5 veiksnius, kodėl mums darbas kai kada sukelia malonesnius jausmus nei antroji pusė, rašo „Guardian“.

Kultūra ir visuomenė meilę itin išaukštino, pavyzdžiui, apie tai kuriami filmai, spektakliai, dainos, rašomos eilės. Ir tai visiškai natūralu, tačiau visoje šioje šviesoje darbas atrodo kaip itin nuobodi rutina. Tai kodėl gi ten taip veržiamės? Kodėl kartais darbas atrodo daug lengvesnė ir šviesesnė veikla nei santykių puoselėjimas?

Darbe jūs išliekate profesionalais

Kai peržengiate darbo slenkstį, vienintelis dalykas, kuris turėtų jus jaudinti – tai kaip išlikti profesionalu savo srityje. Tai reiškia, kad net karščiausiose situacijose, kai norisi staugti, aprėkti oponentą, pavaldinius ar rautis plaukus, klausti, kodėl kažkas nepavyko, vis tiek turėsite išlaikyti stoišką ramybę bei dvasios tvirtumą. Darbe negalite būti savimi, tiksliau jūs iki galo neatsiveriate, kadangi esate matomi tam tikroje aplinkoje, kuri įpareigoja. Apskritai tas būdinga ir elgesyje su kitais žmonėmis, kurie nėra mums itin artimi.

Gal todėl kartais mūsų elgesys atrodo dirbtinis ir netikras. Visgi, namuose mes galiausiai virstame tuo, kuo esame iš tikrųjų, esame atviri, nekontroliuojame emocijų, galime išlieti ne tik skausmus, bet ir džiaugsmą. Darbe to leisti sau paprasčiausiai negalime, o meilėje emocijas kontroliuoti yra sudėtinga.

Tam, kad galėtumėte dirbti, turite to išmokti

Kai atsirandate naujame darbe, kartais nelabai turite įžvalgų, ką reikės daryti, ypač, jeigu tai pirmoji jūsų veikla. Natūralu, kad turite mokytoją, kuris jums nurodo gaires, supažindina su įmonės veikla, politika, bendradarbiais ir nukreipia tinkama linkme, pateikdamas instrukcijas. Tai jau savaime įneša aiškumo.

Na, o santykiuose viskas vyksta kitaip, juose negalime elgtis pagal taisykles, kadangi jos yra kintantis dalykas. Mums sunku įsivaizduoti, koks elgesys, požiūris ar pasakytas žodis gali sukelti visišką fiasko, kai bendraujame su kitu žmogumi. Bėda ta, kad puoselėti santykių niekas nemoko, todėl tenka remtis savo patirtomis klaidomis.

Gali atrodyti, ypač santykių pradžioje, kai jus kamuoja rožinių drambliukų etapas, kad suprantate vienas kitą iš žvilgsnio, tačiau pirmasis barnis išduoda, kad toli gražu. Todėl galite idealizuoti ir romantizuoti meilę, tačiau faktas vienas – tai sunkus kasdienis darbas, kuriam ryžtasi tikrai ne kiekvienas.

Darbe esate konstruktyvesni

Nė vienam mūsų tenka darbe išklausyti pastabų ar neigiamų komentarų apie save veiklą, žinoma, tai nemalonu, tačiau išmintingi žmonės tai priima kaip galimybę keistis, išmokti kažko naujo, siekti tikslų. Tačiau ir tos pastabos turi būti išsakytos korektiškai, taip pat korektiškai jos turi būti ir priimtos. O kaip santykiuose, šeimoje? Ne visada išliekame delikatūs, subtilūs ir santūrūs. Kai prasiveržia emocijų audros, susivaldyti ir išlikti konstruktyviais tampa itin sunku.

Kai norime, kad žmogus elgtųsi taip, o ne kitaip, net ir pažeisdami pagrindinę meilės taisyklę, kuri teigia, jog žmogų turime priimti tokį, koks jis yra, tai skatina irzlumą, pyktį, nusivylimą, norą trenkti durimis ir pabėgti. Kuris iš mūsų darbe taip galėtų pasielgti? Dažniausiai santykiuose trūkumų baksnojimas priimamas kaip noras įskaudinti, o ne kaip pasiūlymas padėti, kad viskas būtų geriau.

Jūs nuo darbo esate mažiau priklausomi

Žinoma, darbas labai svarbus, tačiau jo netekę kažin ar reaguosite taip pat, jeigu išsiskirsite su artimu ir mylimu žmogumi, su kuriuo kūrėte bendrą gyvenimą ir šeimą.

Natūralu, jog išsiskyrimas daug sunkiau smogia per savivertę ir savijautą. Kuo labiau ką nors mylime, tuo labiau bijome, kad jis mus nuvils. O būdami priklausomi vienas nuo kito, mes tampame ir labiau pažeidžiami.

Dirbti paprasčiausiai lengviau

Kodėl? Nes išties paprasčiau užsiimti darbais nei būti laimingu su žmogumi seksualiniuose santykiuose ne vieną dešimtmetį. Meilė turbūt sunkiausias dalykas pasaulyje, nes reikalauja nuolatinių pastangų, o ir mūsų komplikuotos asmenybės, didžiulių lūkesčių turėjimas, romantinės kultūros skurdumas daro savo. Juk niekas kitas neišmokys mūsų būti kantriais, dėmesingais ir supratingais, jeigu patys nesistengsime. Todėl pirmadienį dažnas jaučiasi laimingas galėdamas daryti tai, kas visiškai aišku ir paprasta.

Parengė Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]
Dalintis:

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.