Koks yra šiuolaikinis studentas?
0 (0)

Vilniuje atidaryta Socialiniø mokslø kolegijos centrinë bûstinë. Pastato atidarymo ceremonijoje dalyvavo Vilniaus meras Artûras Zuokas, Ðvietimo ir mokslo viceministras R. Vaitkus ir kiti sveèiai.

BFL/ Ingos Juodytės nuotr. Publikuota: www.ziniuradijas.lt

Prieš 73 metus Londone vykusio tarptautinio studentų susitikimo metu buvo nuspręsta, kad būtent lapkričio 17-oji skelbiama tarptautinė studentų diena. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai. Tądien 1939-aisiais Čekoslovakijoje vyko studentų pasipriešinimas prieš vokiečių okupaciją. Daug studentų buvo areštuota ir sušaudyta, o daugiau nei tūkstantis jų išsiųsta į koncentracijos stovyklas.

Ilgai studentavęs, dabar pats dėstytojas, visiems gerai pažįstamas Henrikas Vaitiekūnas su „Žinių radiju“ pasidalino savo kaip dėstytojo patyrimais ir papasakojo, kokie yra dabartiniai studentai.

„Šiuolaikinis studentas, visų pirma yra protingas, kadangi moka daug kalbų, ne taip kaip mes mokėdavome tik vieną – rusų kalbą. Studentas šiandien yra protingas, išsilavinęs, gražus ir dėstytojas iš jo gali laukti visokių netikėtumų. Jeigu dėstytojo informacija sena, studentas nepatingi prieiti ir pasakyti, kad yra naujos informacijos. Jie yra labai mobilūs, judrūs, smalsūs. Ir tie, kurie sako, kad šiuolaikinis jaunimas nebe toks, tegu ateina ir pasižiūri, kad viskas su jais yra labai gerai“,- kalbėjo H.Vaitiekūnas.

„Dėstytojas nėra jokia šventa karvė ir nieko jis daugiau nežino, žino tiek pat kiek studentai. Tik dėstytojas yra vyresnis ir todėl turi didesnę gyvenimo patirtį. Jie mane moko, o aš juos. Procesas yra nenutrūkstamas“,- pridūrė pašnekovas.

Tiesa, H.Vaitiekūnas apgailestavo, jog vaikinai komunikacijos mokslus renkasi vangiai.

„Mane liūdina vienas dalykas, kad matau tik vieną kitą vyruko galvą. Vien tik merginos siekia aukštojo mokslo. Kartais manęs iš redakcijos paklausia: gal tu žinai, kokį gerą žmogų, kuris galėtų dirbti žurnalistikoje? Aš pavardinu tris pavardes ir man sako: ne, ne, mums žmogaus reikia, o ne mergaitės. Tai mergaitėms ir sakau, kad jų kelias labiau rožėmis su spygliukais klotas. Bet jos yra pareigingesnės, aktyvesnės. Tai vyrų aukštajame moksle reikėtų daugiau. Aišku jie labiau renkasi technologinius mokslus, logistika. Tai viskas išsilygina. O taip yra todėl, kad vaikinai galvoja, jog komunikacijos mokslai nėra sunkūs. Nors gal taip ir yra“,- kalbėjo H.Vaitiekūnas.

Parengė Monika Burvytė, „Ryto espresso“
Šaltinis: ziniuradijas.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.