Kuo naudinga psichologinė grupė?
0 (0)

Kai susiduriame su problema, dažniausiai reaguojame dviem priešingais būdais ­ arba ieškome gydytojo, mokytojo, kuris mums pasakytų, ką turime daryti, arba neigiame pagalbą iš šalies ir bandome viską padaryti patys. Tai yra kraštutinumai, o kraštutinumai retai kada būna geriausias būdas spręsti problemas. Psichologinė grupė gali būti tas aukso vidurys sprendžiant problemas ir dvasiškai tobulėjant. Grupės nariai dirba su savimi nuolat, o susitikę kartą per savaitę grupėje dalijasi savo darbo rezultatais, prašo kitų pagalbos, kai jaučiasi užstrigę, sustoję savo kelyje.

Dažnai galvojame, kad kalbėti dviese su psichologu yra lengviau, nei grupėje. Iš tiesų, grupėje kalbėti gali būti sunkiau tik pirmus susitikimus, vėliau kitų panašių į tave žmonių buvimas šalia padeda, ramina, suteikia drąsos. Kiekvieną kartą susitikus su psichologu, tenka bendrauti, kalbėti apie save, nors kartais to visai nesinori. Grupėje gali rinktis, kiek nori būti aktyvus, gali tylėti ir klausytis kitų, kai to nori.

Sunku objektyviai įvertinti, kiek tau padeda pokalbiai su psichologu. Gali būti, kad ir po keleto susitikimų nepasijausi geriau. Gal reikia daugiau laiko, kad pasijaustum geriau, o gal šis psichologas tau netinka.
Įvertinti grupės naudingumą yra paprasčiau.­ Jei po pirmų penkių susitikimų nė vienas grupės narys nesijaus geriau, gali drąsiai atsisveikinti ir eiti ieškoti pagalbos kitur.

Keistis, sveikti padeda atmosfera, kurią kuriame grupėje. Žmonės dažnai nesupranta, kaip gali padėti pokalbis, gilinimasis į kitų problemas. Esmė yra ne žodžiuose, o atmosferoje, jausmuose, kurie kyla, kai apsijungia žmonės, turintys bendrą pozityvų tikslą – tapti laimingesniais, išmintingesniais. Šis bendras tikslas ir jausmas yra kaip laužo šviesa ir šiluma susirinkusiems aplinkui, ir žodžiai tampa ne tokie svarbūs, ir problemos ne tokios jau neįveikiamos.

Psichologinėje grupėje vykstantis gyvenimas yra sąmoningesnis ir intensyvesnis. Čia mes galime aiškiau pamatyti ir suvokti savo minčių, jausmų, poelgių pasekmes. Įprastame gyvenime yra daug skubėjimo, sumaišties, buitinių rūpesčių, kurie trukdo pamatyti, kaip mes kuriame savo gyvenimą kiekvieną akimirką.

Grupė yra kaip salelė kasdieniame rūpesčių, skubėjimo vandenyne. Protas, būdamas šioje nerimastingoje kasdienybėje užsiprogramuoja nuolat dirbti šioje bangoje, net ir po dienos darbų jis nesustoja, toliau sprendžia problemas, planuoja ateitį. Grupėje mes mokomės perjungti protą į kitą bangą ­ išlipti iš šio banguojančio vandenyno į krantą ir pabūti čia, kur nėra skubėjimo, konkurencijos, kur galima tyrinėti savo vidinį pasaulį, suartėti, o ne konkuruoti su kitais.

Gyvenimas, aplinka grupėje yra panaši į tą gyvenimą, į kurį grįžtame po terapijos. Grupėje bendraujame su jaunesniais, vyresniais, moterimis, vyrais, įvairaus charakterio ir išsilavinimo žmonėmis ir dėka šios patirties, pradedame lengviau priimti gyvenimo įvairovę. Kai išmokstame užmegzti sveikesnius, realesnius ryšius su grupės nariais, galime šią patirtį perkelti į bendravimą su draugais, šeimos nariais, bendradarbiais.

Grupėje mes mokomės ne tik gauti pagalbą, bet ir padėti kitam. Jei grupės dėka jaučiatės vis geriau, bet palikti grupės dar nenorite, tada buvimą grupėje galite panaudoti mokydamiesi padėti kitiem. Padėdami kitam mes padedame patys sau, taip mes mokomės jaustis stipriais, atsakingais, mažiau koncentruotis į savo problemas.

Visi žinome, kaip pagyvina bendravimą, kiek pozityvumo atneša humoras. Psichologinėje grupėje humoras padeda pažvelgti į situaciją pozityviai, suteikia visiems grupės nariams džiaugsmo, skatina nenugrimzti savo problemose. Humoro dėka net ir po nelengvo pokalbio išlieka pozityvumas, noras vėl susitikti. Humoras ir padeda mums keistis ir parodo, kiek grupė yra gyvybinga.

Remigijus Stripeikis
www.gyvenkimegeriau.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.