fbpx

Laimėkite įpročių karą
0 (0)

6 Responses

 1. Marius parašė:

  „kur dedami daiktai – be galo subjektyvu” – kokia kvaila mintis. daiktai turi būti jiems skirtose vietose! o ne kur papupola… ir jokio subjektyvumo čia negali būti. kojinės spintoje, puodeliai virtuvėje. taškas.

  • Emilijus parašė:

   Paprastas atsakymas, nebūtinai ir nėra čia jokių išlygų. Puodeliai gali būti ir prie stalo kojnės balkone.

 2. Vidas parašė:

  Alekna kartais visai nedurnai pašneka. Deja, pritariu Mariui. Matyt Alekna klausytojus visiškais kvailiais laiko, teigdamas, kad išgertos kavos puodelį galima palikti balkone. Ir reakcijos priklausomybė nuo nuotaikos čia per daug sureikšminta. Kai penkiskart ( kartais ir trisdešimtkart pratyli nepatinkantį dalyką tam kad negadinti santykių ir bandai sau įteigti, kad palyginus su pasauliniu karu ir badaujančiais Afrikos vaikais tai tėra tik smulkmena – tam tikromis aplinkybėmis (dažniausiai kai kita pusė parodo nepagarbą arba paprašo per daug) kyla noras atstatyti į kažkokios logikos rėmus visus iki vieno dalykus, kuriuos taip ilgai kentėjai. Išplautą puokavos puodelį į lentyną, skalbinius į skalbinių dėžę, o reples į įrankinę. Logiškas vietas, kur gali rasti ne tik padėjęs žmogus, bet ir bet kuris iš abiejų. Ar ne taip turėtų būti, jei žmogus gyvena ne vienas? O ponas Alekna lyg ir teigia priešingai – „tik mūsų reakcijos, mūsų tvarka, kuri kiekvienam skirtinga”. Tiesą pasakius manau, kad jis skaitytojų nelaiko tokiais kvailiais, kokia vienpusiška logika bando čia aiškinti. Tiesiog straipsnį parašė gerai neapgalvojęs, suprimityvinęs klausytoją ir aiškiai oponuodamas į tuos mūsų tvarkos ir įpročių siekius. Bėda ta, kad tuščiastiklininkai labai jau dažnai kariauja su pilnastiklininkais, nors mano supratimu kvailiai yra ir vieni ir antri. Stiklinėje yra pusė. Taškas.

 3. Vidas parašė:

  Dar papildyti norisi. Norėtųsi, kad psichoterapeutai, rašydami straipsnius viešumoje siektų ne greito rezultato, bet rimtesnės analizės. Man visgi kažkaip atrodo, kad daugiausia konfliktų kyla ne dėl įpročių. Su įpročiais viskas gan paprasta. Daiktams yra savo vietos. Labai retas atvejas, kad tai nėra aišku pagal nutylėjimą. Tuomet protingi žmonės pasikalba ir susitaria. Indai turi būti išplauti iškart ir kriauklė laikoma švari. Jei ne vienas gyveni. Po savęs kiekvieną kampą ir daiktą palieki galvodamas ir tai bus patogu kitam žmogui. Deja, manau, kad daugiausia konfliktų ( ir dar didesnių dalykų – nusivylimų) kyla dėl savo pareigų neatlikimo. Duše lyg ir padėjo skudurą grindims iššluostyti, bet neįsitikino, ar jis aplamai sugeria vandenį. Vyras lyg ir sutaisė kokį įrenginį, bet nepatikrino kaip jis veikia. Kokybės ir atsakomybės atliekant pareigas stoka. Manau, kad po tuo slypi tinginystė ir egoizmas. Ir daiktus dėti į savo vietas yra pareiga, jei jau priėmei sprendimą gyventi su kitu žmogumi.Ir nenoras tvarkyti yra elementarus kito žmogaus negerbimas ir savo paties egoizmas. Ir kita pusė tokiu atveju neturėtų pykti?

  • simpl parašė:

   Labai gerai pastebėta! Kokybė,tinginystė, egoizmas, atsakomybė..
   Ne visi įpročiai yra blogi, ne visi geri. Įpročių (veiksmų) prigimtį tolimuosiuose rytuose jau 5000 metų aiškina 3 gunų (virvių) poveikiu, kurių vienos stipriau tempia, kitos silpniau. Pacituosiu.

   „Materialią gamtą sudaro trys gunos — dorybė, aistra ir neišmanymas. Kai amžina gyvoji esybė susiliečia su gamta, o tvirtaranki Arjuna, gunos ją susaisto.
   O nesusitepęs nuodėme, dorybės guna, kuri yra skaistesnė už kitas, apšviečia ir atleidžia nuo atoveikio už visas nuodėmes. Dorybės gunos veikiamą žmogų sąlygoja laimės ir žinojimo jausmas.
   Aistros gunų, o Kunti sūnau, gimdo nežaboti geiduliai ir norai, ir dėl to įkūnyta gyva esybė priversta atlikti materialią karminą veiklą.
   O Bharatos sūnau, žinok, kad neišmanymo pagimdyta tamsos guna — visų įkūnytų gyvų esybių paklydimo priežastis. Šios gunos pasekmės — beprotybė, tingumas ir mieguistumas, kurie susaisto sąlygotą sielą.

   Kartais ima vyrauti dorybės guna, nugalėdama aistros ir neišmanymo gunas, o Bharatos sūnau. Kartais aistros guna nugali dorybą ir neišmanymą, o kitąsyk neišmanymas nugali ir dorybę, ir aistrą. Taip vyksta nuolatinė kova dėl pirmenybės.”
   BG 14 skyrius.

 4. tucikas parašė:

  Marius mokykloje. Taškas :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.