Meditacija ir atsipalaidavimas (I dalis)

Daug kalbama apie meditaciją, apie veiksmingus būdus atsipalaiduoti po dienos darbų. Todėl šiame straipsnyje nesiplėsiu su teiginiais kodėl ir kam meditacijos reikia.

Manau, Jūs jau ir taip žinote, kad meditacija skirta dėmesiui sutelkti, emocijoms nuraminti ir sąmoningumui ugdyti. O atsipalaidavimas yra geros, kokybiškos meditacijos pagrindas.

Todėl pabandykime pereiti prie konkrečių žingsnių kaip meditaciją bei atsipalaidavimo pratimus taikyti iškart praktikoje. Pateiksiu nesudėtingą pratimą, kurį galite daryti kelis kartus per dieną, kai tik pasijuntate įsitempę ar tiesiog norite atsipalaiduoti per trumpą laiką.
Perskaitykite visą pratimo aprašymą ir po to iškart pabandykite jį atlikti. Pabandymas vertas pastangų. Pažadu ;)

Visų pirma įsitaisykite patogiai. Taip patogiai, kad keletą minučių galėtumėte išbūti nejudėdami, bet ne taip patogiai, kad neužmigtumėte.

Užsimerkite. Triskart giliai ir lėtai įkvėpkite. Dabar įsivaizduokite, jog kvėpuojate pačiu gryniausiu oru, gryniausiu deguonimi. Kai iškvepiate, paleidžiate bet kokią įtampa, esančią kūne. Ji tiesiog ištirpsta. Ji atpalaiduoja kūną. Pakvėpuokite taip kurį laiką. Tai padės susigrąžinti dėmesį iš aplinkos į save.

Dabar sutelkite dėmesį į viršugalvį ir jį atpalaiduokite. Judėkite dėmesiu žemyn ir atpalaiduokite veido raumenis, tegu lengva banga nuvilnija nuo viršugalvio ir atpalaiduoja kiekvieną raumenį.

Atpalaiduokite kaklą, pečius, rankas iki pirštų galiukų. Judėkite lėtai dėmesiu per visą kūną ir atpalaiduokite nugarą, krūtinę, pilvo raumenis, liemenį ir kojas iki pat pirštų galiukų.

Dar kartą savo dėmesiu peržvelkite kūną ir pažiūrėkite, ar liko vietų, kurios vis dar yra įsitempusios. Jei tokių yra – sutelkite ten dėmesį ir atpalaiduokite kiekvieną lopinėlį.

Pasiųskite atpalaidavimo bangą nuo viršugalvio iki kojų pirštų galiukų, kuri dar kartą atpalaiduoja kiekvieną raumenį, kiekvieną kūno vietą. Dabar tris kartus lėtai ir giliai įkvėpkite. Kol kvėpuojate, pajuskite aplinką ir pasiruoškite grįžti. O kai būsite pasiruošę, galite palengva atsimerkti.

Viskas! Dabar turėtumėte būti atsipalaidavę ir pailsėję. Šis pratimas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių sekundžių. Priklausomai nuo to, kiek laiko norite tam skirti. Jei darysite tai kiekvieną dieną, įgusite atpalaiduoti kūną per kelias sekundes net vairuodami automobilį ar būdami stresinėje situacijoje. Tai bus Jūsų įgūdis, kuris leis iš tiesų atsipalaiduoti. Ir tuomet Jums nebereikės skubėti į SPA centrą, nes pats centras jau bus Jumyse ;)

O be viso to, darydami šį pratimą, Jūs ugdote savo pastabumą menkiausiems kūno pojūčiams. Pradedate labai aiškiai jausti, kokius signalus siunčia kūnas, kurioje vietoje juntamos emocijos ir t.t. O tai jau pagrindas kitoms praktikoms. Apie jas daugiau papasakosiu per meditacijos vakarus.

Lengvo atsipalaidavimo,
REMIGIJUS KANIAVA

Daugiau informacijos rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *