Neištikimybės priežastys – kur kas sudėtingesnės, nei manyta
0 (0)

Neištikimybė ne visada rodo, kad pora išgyvena krizę. Jei jūsų partneris kada nors jums buvo neištikimas, ko gero, pirmiausiai pagalvojote: kodėl?

Taip pat ir jei jūs buvote neištikimas savo partneriui, tikriausiai jūsų partneris uždavė ar bent norėjo jums užduoti tą patį klausimą.

Naujame tyrime atskleidžiamos pačios įvairiausios priežastys, kodėl žmonės buvo neištikimi savo partneriams. Žurnalas The Journal of Sex Research sukūrė internetinę apklausą, kurioje 495 respondentai atsakė į tyrėjų klausimus apie neištikimybę.

Rezultatai? Dažniausiai, tyrimas tik patvirtino jau mokslo įrodytas tiesas – žmonės apgaudinėja savo mylimuosius, nes santykiai jų nebetenkina, jie jaučiasi apleisti, pikti ar pradeda jausti simpatiją kitam asmeniui. Vis dėlto, paminėtos ir kitos priežastys, pavyzdžiui:

  • „Nustojau mylėti savo partnerį“ / “I had ‘fallen out of love with’ my primary partner”
  • „Nesijaučiau labai įsipareigojęs/usi. / “I was not very committed to my primary partner”
  • „Norėjau pakelti savo populiarumą.“ / “I wanted to enhance my popularity”
  • „Norėjau pasimylėti su kuo daugiau žmonių.“/ “I wanted a greater variety of sexual partners”
  • „Buvau girtas/a ir aiškiai nemąsčiau.“ / “I was drunk and not thinking clearly”

Kodėl tai svarbu? Todėl, kad tai reiškia, jog neištikimybė kyla ne tik dėl to, jog dingsta meilė. Kartais tai įvyksta ir todėl, kad neištikimybę įvykdęs asmuo norėjo pakelti savo statusą ar atsidūrė netinkamu laiku, netinkamoje vietoje.

„Klaidinga manyti, kad neištikimybė visada nutinka tik dėl to, kad poroje trūko meilės ar šilumos,“ – komentuoja tyrimo autoriai.

O kas dar svarbu? Ne itin sąžiningi ar santykiuose nesaugiai besijaučiantys žmonės dažniau apgaudinėja savo partnerius. Jei žmogus, kurdamas santykius su kitu žmogumi, jaučiasi nesaugiai, vadinasi, yra nelaimingas, o tai skatina ieškoti kitų galimybių. Be to, artumo vengiantys žmonės dažniau apgauna savo mylimuosius, nes nori patenkinti savo savimeilę – deja, taip irgi nutinka.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad visos įprastos moterų ar vyrų neištikimybės priežastys irgi yra tiesa. Vyrai būna neištikimi dėl sekso, moterys – dėl to, kad jaučia, jog antroji pusė netenkina jų poreikių.

Jei jus kada nors apgavo, tikriausiai nuolat galvojote: kas gi buvo blogai. Vienintelė išeitis – pasikalbėkite su savo partneriu. Tik taip sužinosite, ar verta vėl iš naujo lipdyti santykius ar ko vengti kuriant naujus. Pokalbis bus sunkus ir nemalonus, tačiau pasikalbėti apie tai – būtina.

Parengė Giedrė Izabelė Janušaitė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Arija parašė:

    „Vyrai būna neištikimi dėl sekso, moterys – dėl to, kad jaučia, jog antroji pusė netenkina jų poreikių.”

    Jei taip rašai, akivaizdžiai turi per mažai patirties psichologijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.