Žiūriu į veidrodį ir nesuprantu, kaip gali gimti toks nepatrauklus žmogus?
0 (0)

1148

Klausimas: Kiekvieną dieną susiduriu su begale psichologinių problemų. Pradedant nuo savikritiško mąstymo apie savo charakterio savybes, baigiant nenorėjimu žiūrėti į veidrodį, nes nesuprantu, kaip gali gimti toks nepatrauklus žmogus… Na ir visko pabaigoje, nesupratimu kaip gali vienam žmogui gyvenimas sudėti viską kas blogiausia. Visada žinojau, kad esu pesimistė ir gyvenime įžiūrėti kažką pozityvaus ir kiekvienoje dienoje atrasti kažką gero, man visada būdavo sunkiausia.

Gal nebūtų viskas taip komplikuota, jei susitaikyčiau su šiais savo asmenybės bruožais.. Bet.. Aš savęs dėl to gailiu ir tai man labai trukdo gyventi. O savęs gailestis tikrai nesuteikia pasitikėjimo savimi, todėl daugelyje gyvenimo sričių negaliu atsiskleisti taip kaip norėčiau…

Klausimo konkretaus neturiu, tiesiog įdomi specialistų nuomonė.. Esu bandžiusi sau sakyti teigiamus dalykus kiekvieną dieną.. tačiau vis suprantu, kad meluoju pati sau…

Iš anksto dėkoju už atsakymą :)

Kamilė (vardas pakeistas)

Komentaras: Labas, Kamile,

Dėkoju Tau už laišką. Džiaugiuosi, jog nepasilieki viena su negatyviomis mintimis, o ieškai pagalbos. Taip pat džiugu, kad ne tik ieškai, bet ir išbandei keletą būdų, kaip padėti sau savarankiškai. Tačiau laiške gan abstrakčiai aprašai savo problemą, neįvardni, kokie asmenybės bruožai tau nepatinka ir kodėl? Kuo jie Tau trukdo? Todėl atsiranda nemaža tikimybė, kad galiu netiksliai atsakyti į Tavo laišką, tačiau labai pasistengsiu kuo aiškiau pakomentuoti.

Iš Tavo laiško matau, kad savo atžvilgiu esi nusiteikusi labai neigiamai. Nesi patenkinta savo išvaizda bei asmenybės bruožais, dėl ko pradedi savęs gailėti, o tai trukdo tau atsiskleisti taip, kaip norėtum. Taip pat mini, kad esi pesimistė. Galbūt Tavo pesimizmas labiausiai prisideda prie visų dalykų, kurie Tavęs netenkina? Nes kaip gali būti laiminga, jei į pasaulį ir į save žiūri per užtamsintus akinius? Visuomet yra taip, kad medalis turi dvi puses, lygiai taip pat ir gyvenime – jei yra tamsioji pusė, tai yra ir šviesioji. Dažnai akcentuoji, jog Tavo savybės yra blogos, o pagalvojai, kuo jos galėtų tau pasitarnauti? Nei viena būdo savybė nėra absoliučiai bloga. Taip pat jos nėra nekintami dalykai, stebėdama save, keisdama požiūrį į save bei elgesį, po kiek laiko gali jas pakeisti. Tačiau pesimistiškas požiūris ir nepriėmimas savęs tokios, kokia esi, Tau tik trukdys keistis. Visų pirma atrask tai, kas Tave tenkina Tavyje ir akcentuokis ties tomis savybėmis. Jei gali save matyti vien tik iš neigiamos pusės, tai gali pamatyti ir teigiamos. Tik priėmus save tokią, kokia esi, prasidės tikrieji pokyčiai.

Pagal kognityvinės psichologijos šalininkus žmogaus įsitikinimai, susiję su savimi, kitais žmonėmis ir aplinkiniu pasauliu, pradeda formuotis vaikystėje per asmeninę patirtį ir tapatinimąsi su reikšmingais artimaisiais. Galbūt kažkas vaikystėje tave kritikavo ir nepriėmė tokios, kokia esi ir taip susikūrei iškreiptą požiūrį į save. Tačiau pradėjus mąstyti apie save teigiamiau, radusi už ką gali save pagirti, po truputį pakeisi savęs vaizdą, tačiau tam reikia laiko. Tavo pagalba sau – bandymas sakyti sau teigiamus dalykus nepasitvirtino todėl, kad netiki šiuo metodu – esi su neigiama nuostata bei netiki, kad gali sau padėti. Norint pradėti pokyčius, geriausia pasistengti visas išankstines nuostatas pasidėti į šalį ir paeksperimentuoti su savimi taikant įvairias savipagalbos technikas. Nėra jokio pagrindo už ką galėtum save smerkti, kiekvienas žmogus yra gerbtinas toks, koks yra. Atmink tai.

Siūlyčiau paskaityti knygą David D. Burns, M.D. „Geros nuotaikos vadovas“ arba Dr. Russ Hariss „Laimės spąstai“. Šiose knygose rašoma, kaip dirbti su neigiamu požiūriu į save, kelti savęs vertinimą bei kaip dirbti su negatyviomis mintimis. Pakeitusi mintis apie save, bus lengviau siekti pokyčių, pamėgti save bei gyvenimą. Tat linkiu sėkmės dirbant su savimi!

Psichologė Ramvydė Vitartaitė
El. paštas: ramvyde@gmail.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.