Nevertinimo galia
0 (0)

vaikas-ir-Buda

Galiu drąsiai teigti, jog viena iš nuostabiausių gyvenimo patirčių yra kai tu gyveni be išankstinių nusistatymų, be varginančio ir visisiškai nereikalingo visko vertinimo. Kai tu turi išankstinius nusistatymus, esi paprasčiausiai prisirišęs prie to, kas ir kaip turėtų įvykti. Tai sukuria baimę, ar tai, kaip tu esi suplanavęs, įvyks ar ne. Jei viskas vyksta ne taip, kaip tu suplanavai ar tikėjaisi, labai greitai pajauti neigiamas emocijas, įtampą, nerviniesi ir greitai sukuri sau nemalonų jausmą. Neturėdamas išankstinio nusistatymo, kaip tavo norai turi išsipyldyti, tu tiesiog gali pasinerti į srauto būseną. Tada tu pasitiki pasauliu ir tiki, kad viskas kas vyksta – tarnauja tavo noro, tikslo realizacijai.

Kai esi prisirišęs ir turi išankstinius nusistatymus tu tikiesi, kad kažkas atsitiks tam tikru laiku, tam tikroje vietoje ir tam tikru tavo numatytu būdu. Jeigu taip neįvyksta kaip tu išanksto buvai nusiteikęs, tu greitai pajauti baimę, nusivilimą ar net agresiją. Todėl daug geriau neturėti jokių išankstinių nusistatymų, kaip ir kokį tau kelią reikės nueiti iki siekiamo tikslo, kol tavo noras pilnai realizuosis.

Baimė, nusivilimas, agresija – tai blogiausi jausmai, kuriuos tu gali patirti ir kurie tikrai mažiausiai padeda kelyje tavo noro realizacijos link! Todėl geriausia ką tu gali padaryti, tai neturėti išankstinių nusistatymų, neprisirišti prie to, kaip tavo noras turi būti realizuotas. Nes tik neprisirišęs prie to, kaip kada ir kas turi būti, tu sukursi pozityvų nusiteikimą ir tinkamiausias sąlygas jaustis kupinas teigiamos energijos, kurią tu galėsi panaudoti savo kelionėje tikslo link, išgyventi ir pajausti visą prasmę dėl ko tu tai darai.

Pasaulyje daug netikėtumų ir mes kartais mąstome daug siauriau ir tiesiog nematome to didelio paveikslo, kaip viskas iš tikro dėliojasi, ko reikia kad mūsų ketinimai realizuotųsi ir taptų tikrove. O mus būtent ir riboja tie įsitikinimai, kurie mums tarsi “sako”, kad kažkas vyksta ne taip! Bet iš tikro mes matome tik vieną nedidelę dalelę to, kas dideliame paveiksle gražiai ir tinkamai deliojasi, ir juda link mūsų ketinimų realizacijos!

Gyventi be nusistatymų ir niekam nereikalingo vertinimo iš tiesų yra didžiausias malonumas. Tu tiesiog darai tai, kas tau patinka, eini link tikslo ar darai tai kas tau prasminga, išreiški save, visai nesibaimindamas, kad tave kas neigiamai įvertins. Tu visiškai priimi save ir paprasčiausiai reaguoji į viską kas vyksta aplink tave be jokių išankstinių nusistatymų, išlaikydamas aiškų suvokimą, kurio netemdo jokios neigiamos emocijos ir pergyvenimai. Tu pasitiki viskuo kas vyksta, nes tai tau suteikia galimybę harmoningai mokytis visų įgudžių, kuriuos panaudodamas pasieksi puikiausių rezultatų!

Gyvendamas be nusistatymų ir be nereikalingų vertinimų tu patirsi tikrą laisvės jausmą. Tu būsi tiesiog laisvas nuo ateities baimės, praeities “nesėkmių” ir galėsi mėgautis dabartimi. “Nesiseka, viskas vyksta ne taip, kaip norėjau”, – nebeegzistuos tavo suvokime. Tu ir toliau galėsi daryti tai kuom tu tiki, ko sieki, kur matai prasmę, bet jau visiškai neprisirišdmas kada, kas ir kaip turi įvykti. Turėdamasi viduje atramos tašką, neblaškomas aplinkinių nuomonių ir vertinimų, būsi pasiruošęs įvairiems galimiems netikėtumams, gebėsi daug lengviau išklausyti įvairias nuomones ir pasiūlymus, o jų tikrai bus įvairiausių, bet tavęs jos jau “neišmuš iš vėžių” ir nenukreips iš Tavo kelio!

Taigi, kai sekantį kartą norėsis kažką “baisiai” įvertinti ar tai įvyks automatiškai ir jus užlies pliūpsnis neigiamų emocijų, prisimink, kad čia tik nedidelis fragmentas Jūsų didelio paveikslo ir stenkis suvaldyti situaciją pozityviai. Kažkas suklydo? Žiūrėkite, kaip padaryti tai iš naujo – kitu būdu. Įvertinote save, kremtatės – aš netinkamas, man nesigauna? Nieko tokio, jūs gi žinote, kad įgūdžiai ir mokėjimai auga tuomet, kai mes kartojame ir darome kažką daugelį kartų. Tik tuomet mūsų meistriškumas auga. Kam eikvoti energiją neigiamiems pergyvenimams ir emocijoms? Kaupiame ir saugome teigiamas emocijas ir energiją mūsų pagrindiniam tikslui ir esminei veiklai! Tegul mūsų gyvenimo didysis paveikslas gražiai ir sėkmingai, o svarbiausia – harmoningai, deliojasi ir atneša kuo daugiau teigiamų emocijų ir išgyvenimų. Tegul jokios menkos kliūtys, problemos, nemalonūs netikėtumai mūsų nesutrigdo, neišmuša iš pusiausvyros ir leidžia “blaiviai” žvelgti į situaciją, ją aiškiai suvokti ir rasti greičiausią ir tinkamiausią sprendimą tai situacijai išspręsti.

Šią nevertinimo būseną galima pasiekti vieno paprasto ir nesudėtingo pratimo pagalba! Kontempliacija. Šis pratimas yra vienas iš bazinių Diferencijuotų Funkcinių Būsenų (DFB) metodikos pratimų. Jis lavina sąmoningumą, nevertinimą ir vysto empatiją.

Daugiau informacijos apie šį ir visus kitus pratimus, bei kas tai yra Diferencijuotų Funkcinių Būsenų metodika (DFB), rasite apsilankę Mariaus Gaudi, DFB metodikos, meditacijų ir savęs pažinimo praktikų instruktoriaus internetinėje svetainėje – mariusgaudi.lt . Be to, artimiausiu metu, visą tai bus galima išbandyti ir praktikoje – organizuojamuose mokymuose. Sekite informaciją – facebook.com/marius.gaudi.

Linkėjimai,
Marius Gaudi

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Dovilė parašė:

    Straipsnis geras, bet va gramatikos klaidas reiktų ištaisyti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.