Personal branding: 5 patarimai jaunuoliui prieš darbo pokalbį
0 (0)


Iliustracija: rawpixel.com

Sukūrėte išsamų ir tvarkingą gyvenimo aprašymą, išsiuntėte dešimčiai darbdavių, tačiau nesulaukėte nei vieno kvietimo į darbo pokalbį? Tokia situacija yra pažįstama daugeliui darbo paieškas pradedančių jaunuolių.

Personalo specialistų teigimu, gyvenimo aprašymas ar motyvacinis laiškas yra svarbios priemonės darbo paieškai, tačiau vien jų jau nepakanka – darbdaviai iš anksto pasidomi informacija apie studentus internete, atidžiai peržvelgia jų socialinių tinklų paskyras. Šiuolaikiškam darbdaviui įdomios jaunuolio vertybės, pomėgiai ir charakterio bruožai.

„Karjerą planuojantiems jaunuoliams į save reikia pasižiūrėti iš šono – kaip atrodote internete, kokį įspūdį kuriate savo CV, kaip atskleisite savo asmenybę darbo pokalbio metu“, – pabrėžia Asmeninio prekinio ženklo kūrimo konsultantė Guoda Sakalauskienė.

Asmeninis prekinio ženklo kūrimas (angl. personal branding) – tai kompleksiškas ir tikslingas įdirbis, kuris ypač padeda planuojant karjerą. Pasak ekspertės, studentas turi suvokti, kad dėl darbdavio dėmesio jis kovoja su kitais jaunuoliais, todėl privalo rasti savo konkurencinį išskirtinumą ir juo naudojantis – pristatyti save darbdaviui.

Penki  patarimai

G. Sakalauskienė pasidalijo 5 paprastais patarimais, į ką atkreipti dėmesį savo prekės ženklą kuriančiam jaunam žmogui.

Pradėkite nuo „Google“. Tyrimai rodo, kad 75-90 proc. personalo atrankos specialistų pirmiausia „pagūglina“ apie kandidatą, tad vertėtų nelaukti ir šį veiksmą atlikti pirmiems. Nepatingėkite, atsijungę nuo savo „Google“ paskyros, įvesti pilną savo vardą ir pavardę, el. paštą, telefono numerį. Peržiūrėkite gautus rezultatus, nepraleiskite nuotraukų ir video. Ką daryti, jei gauti rezultatai netenkina? Jei tai informacija jūsų socialinio tinklo paskyroje – paslėpkite ją arba pašalinkite. Jei jūsų vardas šmėžuoja kokioje interneto svetainėje, galite susisiekti su administratoriumi ir paprašyti informaciją pašalinti. Galiausiai, jei aptikote akivaizdžiai klaidingą informaciją apie save ar jautrius asmeninius duomenis, paprašykite „Google“  juos pašalinti.

Tvarka socialiniuose tinkluose.  Atidžiai peržiūrėkite savo paskyras „Facebook“, „Instagram“, „Linkedin“, „Pinterest“ ar „Twitter“ tinkluose. Ar tikrai visi įrašai, nuotraukos, asmeninė informacija, draugų ar sekamų puslapių ratas yra tai, ką norite apie save pasakoti? Galbūt pats laikas nuspręsti, kurios paskyros ar žinutės turi būti viešos, o kurios – ne. Ir ar tikrai jums reikia jau merdinčių paskyrų, kuriose informacijos netalpinate jau keletą metų?

CV turi patikti ne tik darbdaviui, bet ir patiems. Personalo atrankos specialistai dalija patarimus, kokią informaciją jie gyvenimo aprašyme jie tikisi rasti. Tačiau CV forma, išvaizda, struktūra, komunikacijos tonas yra jūsų galimybė išsiskirti.

Pasiruoškite darbo pokalbiui. Peržiūrėkite internete dažniausiai užduodamus klausimus darbo pokalbio metu ir iš anksto pasiruoškite jiems atsakymus. Paruoštukai padeda save pristatyti, priminti apie savo pasiekimus, nepasimesti gavus „nepatogių“ klausimų. Peržiūrėkite ne tik įmonės svetainę, socialines paskyras, bet užsukite ir į vadovų profilius, „pagūglinkite“ prekės ženklą, panagrinėkite konkurentus. Pagalvokite, ką dėvėsite pokalbio metu, kaip nuvyksite. Nevėluokite ir  būtinai informuokite atsakingą darbuotoją, jei neatvyksite.

Atsakingai žiūrėkite į namų darbų užduotis. Po sėkmingo pirmojo pokalbio, kitame atrankos etape galite gauti vadinamųjų namų darbų. Tai normali praktika, siekiant išryškinti jūsų kompetenciją ar norą dirbti pasirinktoje įmonėje. Kita vertus, tai puiki praktinė patirtis suprasti, kokie yra įmonės darbo metodai, kaip bendraujama ir kokio tipo užduotis atliksite.

Asmeninės rinkodaros konsultantė G. Sakalauskienė pažymi, kad jei darbo paieška sekasi ne taip, kaip planavote, paanalizuokite procesą – ką galėtumėte padaryti kitaip, o ką vertėtų daryti taip pat. Darbo paieškos procesas yra specifiškas,  tačiau tobulėjant įgūdžiams jis kaskart tampa vis labiau nuspėjamas.

„CV Clinics“ – karjeros poligonas studentams

Vis daugiau darbdavių supranta, kad jaunimui nepakanka karjeros planavimo, darbo paieškos ir asmeninės rinkodaros žinių. Į „Alliance4YOUth” iniciatyvą susibūrusios įmonės šią savaitę organizavo jau penktąjį „CV Clinics“ renginį jaunuoliams, kurio metu studentai mokėsi asmeninės rinkodaros pagrindų, išbandė save darbo pokalbių simuliacijose su tikrais vadovais. Renginys vyko bendrovėje „Nestlé Baltics“.

„Matome, kad jaunuoliai labai vertina praktinę patirtį – jiems labai smalsu, kaip atrodo įmonės darbo aplinka, kaip vyksta realus darbas. Didžiausią įspūdį jiems paliko simuliaciniai darbo pokalbiai, kurių metu vadovai analizavo jų gyvenimo aprašymus, pokalbio metu įvertino studentų gebėjimus sklandžiai pristatyti savo gebėjimus, patirtį, charakterio bruožus. Daugeliui jaunuolių šie darbo pokalbiai buvo pirmieji – tai gera galimybė pasitreniruoti prieš būsimus prisistatymus darbdaviams“, – teigė  „Nestlé Baltics“ Personalo ir korporatyvinių reikalų vadovė Ariana Rastauskaitė.

„Nestlé“ 2013 m. įkūrė pasaulinę iniciatyvą „Alliance4YOUth”. Bendromis jėgomis daugiau nei 200 įmonių pasaulyje yra įsipareigojusios padėti ruošti jaunuolius profesinei veiklai bei suteikti darbo ar mokymosi vietas.

Šio aljanso partneriai Lietuvoje yra penkios socialiai atsakingos įmonės, besistengiančios padėti vietiniam jaunimui – tai „Nestlé Baltics“, „AC Nielsen“, „EY“, „DS Smith“ ir „Advantus“.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.