Rūpinimosi savimi menas

photo-1443773268242-b0961a110140
Foto: Sascha Oberholzer

Prieš pasineriant į šią temą leiskite duoti jums užuominų, įvedančių į šio straipsnio kontekstą. Didžiąją savo gyvenimo dalį buvau „Malonumų žmogus”, o dabar atsigaunu nuo „Prašymo ligos“ priklausomybės. Aš norėčiau padėti kitiems žmonėms ir padaryti juos laimingais, nes aš buvau iliuzijoje, iš kurios ir atėjo mano supratimas/pasitenkinimas.

Mano visa savigarba buvo grindžiama tuo, kiek aš daviau kitiems ir ką kiti žmonės galvoja apie mane. Man taip pat buvo sunku sakyti „ne”, ir gana sąžiningai, aš vis dar kovoju su tuo diena iš dienos.

Ribos buvo kažkas, kas man buvo svetima ir tik per skaudžią liga, aš sužinojau, kaip tai iš tikrųjų yra svarbu. Aš taip pat buvau viso savo gyvenimo atlikėja. Mano gyvenimas buvo vienas didelis pasirodymas ir jei aš negaudavau nuolatinių plojimų iš auditorijos, šlovinimo ir susižavėjimo iš aplinkinių, mane aplankydavo įkyrios mintys, kad „nesu pakankamai gera” ir jausdavausi bevertė.

Netyčia aš atiduodavau visą savo vidinę energiją žmonėms, esantiems aplink mane, o sau jos neskirdavau, nes jausdavausi to neverta. Aš apie ketverius metus užsiėmiau vidiniu darbu, kol atradau, kad visa tai buvo pateikta mano pasąmonės; ši proto dalis nėra aiškiai suprantama, joje yra keletas nemalonių savarankiškų apribotų įsitikinimų ir senų programų, veikiančių manyje, kurioms aš tarnaudavau. Aš supratau, kad kažkas turi pasikeisti, greitai.

Aš peržvelgiau savo darbą ir tai, ką aš darau ir aš buvau visapusiškai apsirūpinusi – įkvepiu kitus ir kuriu erdvę, kuri gydo visus esančius aplink mane, tokiais būdais, kokius aš žinojau. Problema buvo ta, kad aš pamiršau apie vieną asmenį: save. Aš išdalinau tiek daug savo pačios energijos, nesutelkdama dėmesio į savo asmeninius poreikius ir norus. Galų gale pabaiga buvo sunki – aš buvau visiškai išsekusi, o tai atsiliepė mano širdžiai. Turėjo būti dar vienas kelias.

Tai buvo pirmas kartas, aš tikrai pagalvojau apie Savęs rūpinimąsi kaip meno formą. Tai buvo kažkas, kuo aš jau visus metus dalinuosi, mokau žmones, kaip pasirūpinti savimi, tačiau ir iki šiol aš suprantu, kad mano visas kūnas, protas ir siela siekia atgimimo ir pataisymo.

Kai aš pradėjau visą tai taikyti, mano gyvenimas pradėjo keistis. Aš turėjau dirbti su labai daug senų įsitikinimų ir modelių, kaip antai, „kiti svarbiausia“, “tylėjimas yra savanaudiškas“, „turi sunkiai dirbti, kad būtum geras žmogus“, „išlaikyti visus aplink laimingus“, „judėk į priekį nepaisant nieko“, „mano pareiga išgydyti pasaulį“, ir tai tik keletas jų.

Aš turėjau eiti giliai į savo pasąmonę, kad įneščiau pokyčių ir tada aš supratau, kad aš iš tikrųjų neįsivaizduoju, kaip rūpintis savimi.

Ką aš sužinojau per visą šį savęs rūpinimosi procesą apima daugiau nei viso kūno masažas ar žaliavalgystė. Tai visiškas atsidavimas ir paslaugumas savo protui, kūnui ir dvasiai.

Aš kalbu apie nuolatinį savo jėgų pildymą diena iš dienos, išlaikant ryšį su savo vidine išmintimi ir savo fizinio kūno ląstelėmis, visais atžvilgiais.

Aš visada jaučiau, tarsi aš darau Dvasios/Dievo darbą tarnaudama kitiems, o dabar aš suprantu; jei jūs tikrai norite daryti Dvasios/Dievo darbą tada rūpinkitės savimi. Tai yra vienintelis būdas, kuo daugiau jūs turite, tuo daugiau galite duoti kitiems.

Tai turi prasidėti nuo jūsų.

Štai 5 būdai, kaip pradėti save mylėti šiandien:

1. Pastebėkite savo senus įsitikinimus ar mintis, blokuojančias jus nuo rūpinimosi savimi. Pavyzdžiui, „aš neturiu pakankamai laiko“, „aš to nenusipelniau“, „Aš nežinau, kaip“, „kas pasirūpins vaikais“ ir mano mėgstamiausias: „tai gali palaukti vėliau.“

2. Sužinokite, kas iš tikrųjų užpildo jūsų „baką.” Kas verčia jus tapti energingu, gyvu, kas jus įkvepia? Tai gali būti nardymas, joga, maisto gaminimas, sodininkystė, tapyba, šokiai ir kt. Raskite veiklą, kuri pripildo energijos ir užsiimk ją, kiek įmanoma dažniau.

3. Kvėpuokite. Taip tai tiesa, tiesiog kvėpuokite. Dauguma žmonių naudoja tik 1/3 savo plaučių tūrio kvėpavimui, kuris yra vadinamas krūtinės ląstos kvėpavimu ir jis neleidžia daug deguonies patekti į mūsų kūno ląsteles nes kvėpavimas yra pernelyg paviršutiniškas ir greitas. 10 lėtų, gilių, ilgų įkvėpimų, padės nuraminti nervų sistemą ir atpalaiduoti savo kūną. Jei tai darysite kelis kartus per dieną jūsų kūnas turės galimybę padidinti savo deguonies talpą, o tai skatiną ląstelių atsinaujinimą. Geriausia, jog tai nemokama, greitai ir mes visi žinome, kaip tai padaryti.

4. Ilsėkitės. Poilsis tada, kai jums to reikia yra ne silpnumo požymis, ir ne savanaudiška praktika. Tai savigarbos ir meilės sau ženklas. Poilsio, kai jums to reikia, leidžia jūsų kūnui atsigauti, padidina protinius gebėjimus ir suteikia žvalumo. Duokite sau leidimą pailsėti, kai jums reikia, tai tampa nuostabia gydymo dovana, kurią galite padovanoti patys sau.

5. Išmokite pasakyti „ne”. Tai yra labai svarbu ir daugeliui tai padaryti nėra lengva. Mes dažnai vadovaujamės iliuzija, kad kuo daugiau mes darome, kuo pilnesnė mūsų dienotvarkė ir kuo daugiau mes duodame iš savęs kitiems, tuo geresni žmonės mes esame. Toks mąstymas yra ne tik klaidingas, bet potencialiai ir greitai galite privesti mus iki išsekimo.

Mokymasis pasakyti „Ne” taip pat yra meilės sau ir pagarbos sau forma, nes jis suteikia jums atitinkamas ribas, kurių jums reikia tam, kad pasirūpintumėte savimi. Kai esate pavargę, išsekę ir persidirbę, jūs niekam nesate naudingas, įskaitant save.

Mokymasis pasakyti „ne” dalykams, kurie neteikia naudos jūsų pačių interesams, leidžia jums apsaugoti savo energijos atsargas, todėl galite daugiau duoti sau ir visiems, esantiems aplink jus. Jūs jaučiatės geriau, ir visi aplink turi galimybę kartu su jumis išgyventi šią patirtį.

Prašau pradėkite meilės sau praktiką šiandien. Pasauliui reikia žmonių, kurie yra visiškai suderinti, subalansuoti, laimingi, sveiki, stabiliai stovinčių savo jėgomis ir suprantančių savo paties vertę. Tikėkite arba ne, tačiau šioje planetoje nėra kito, tokio kaip jūs, todėl jūs turite imtis papildomų rūpinimosi savimi priemonių, nes jūs to verti.

Pagal: http://www.elephantjournal.com/2014/10/the-art-of-self-care/

Parengė psichologė Renata Kupšytė | facebook.com/psich.konsultavimas
Tel.nr.: +370 678 10 589

3 Responses

 1. Nina parašė:

  Tekstas su klaidomis rodo autoriaus nepagarbų požiūrį į skaitytoją, tokį tekstą visuomet sunku perskaityti iki galo ir sunku priimti. Todėl būtų gražu, jeigu ištaisytumėte klaidas.
  P.S. straipsnis geras, labai aiškūs patarimai – nurodymai, kaip mylėti save. Ačiū.

 2. skaitytoja parašė:

  Siaubas, kiek klaidų. Iš karto pradedi abejoti, ar autorius patikimas. Nors informacija gal ir naudinga.

 3. Angela parašė:

  Labai geri ir naudingi patarimai. Kuris laikas jau jais vadovaujuosi ir esu patenkinta. Permainas pastebi ir aplinkiniai, vadinasi, tai veikia.
  PS Komentatorės labai reiklios, tik ne sau-tikriausiai:) Juk svarbiau turinys, ne forma;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *