SAVĘS PAŽINIMO IR ASMENINIO AUGIMO GRUPĖ – dailės terapijos užsiėmimai suaugusiems (nuo 2017 m. sausio 8 d.)

terapija

Kviečiame dalyvauti SAVĘS PAŽINIMO IR ASMENINIO AUGIMO GRUPĖS veikloje. Ši grupė – tai vieta, kur dailės terapijos metodų pagalba bei per santykius su savimi ir kitais galima geriau suprasti save, susigaudyti savo mintyse ir jausmuose, išmokti geriau bendrauti, įveikti nerimą, keisti savo elgesį bei mąstymą.

Dailės terapijos procese gilėja savęs pažinimas, savęs priėmimas, harmonizuojamas tobulėjimas, asmeninis augimas… Dailės terapijos metodai nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas. Tai – spontaniška kūryba, suteikianti plačių galimybių tyrinėti, išreikšti save, savo jausmus, pasaulėjautą ir mintis. Grafiniai vaizdiniai lengviau nei žodžiai priartina prie realybės – piešinio kalba, simboliai dažnai „prabyla” tada, kai sąmonei nebepakanka žodžių.

Savoka “therapia” (iš graikų k. – rūpestis, priežiūra, gydymas). Šio termino įvedimas į pedagogiką, į kūrybinius užsiėmimus, išties, pateisinamas – veikloje prioritetą įgyja rūpestis žmogumi. Na, o gydymas suvokiamas labiau kaip savigyda, kaip socialinis – psichologinis (savi)gydymas, elgesio stereotipų keitimas. Taip pat žodis “gydymas” turi dar vieną prasmę – tai išsivadavimas nuo ko nors. Įdomi ir F. Nietzsches pozicija: jam žmogaus sveikata ar kita žmogaus problema reiškė ne laisvę nuo ligos ar turimos problemos, bet gebėjimą su visu tuo tvarkytis.

Šių užsiėmimų metu Jūs:
– pajusite dailės terapijos metodų galimybes,
– pamatysite tarsi iš šono Jums svarbius dalykus,
– įgysite vertingos pozityvios pokyčių patirties,
– išreikšite save kūrybiškai,
– lavinsite vaizduotę, ugdysite estetinę patirtį, vaizduojamosios veiklos įgūdžius bei meninius gebėjimus apskritai,
– geriau suprasite save, kitus ir aplinką,
– saugiai išreikšite negatyvius jausmus ar emocijas,
– susigaudysite savo mintyse, emocijose ir jausmuose,
– turėsite galimybę keisti savo elgesį bei mąstymą.

Kiekvieno susitikimo metu Jūs susipažinsite vis su kitais dailės terapijos metodais. Grupinės refleksijos metu vykstantys patirties apmąstymai, įžvalgos bei kitų grupės narių atliepimai į spontaniškai sukurtus kūrinius – padeda tobulėti, įžvelgti svarbius dalykus bei inicijuoja teigiamus pokyčius.

NAUJA GRUPĖ: 2017 m. sausis – vasaris – kovas – balandis – gegužė (užsiėmimai vyks du kartus per mėnesį – sekmadieniais: 16.00 – 19.00 val.).

Grupės pradžia: 2017 m. sausio 8 d. (sausio 8/22 d.; vasario 5/19 d.; kovo 5/19 d.; balandžio 2/30 d.; gegužės 7/21 d.).

Viso: 10 užsiėmimų.

Registracija jau vyksta!
GRUPĖJE tik iki 10 dalyvių – grupė bus uždara.

PRELIMINARIAI PLANUOJAMOS UŽSIĖMIMŲ TEMOS:
– Saviindentifikacija (stebuklingas žvilgsnis į save);
– Mano bendravimo ir rodomo dėmesio kitiems fiksacija – elgesio modelis;
– Aš – savo ir kitų akimis;
– Mano emocijos, nuotaikos ir jausmai. Negatyvių emocijų atpažinimas ir jų saugus išlaisvinimas;
– Laivės pojūčio kūrimas;
– Savityra – griaunantys ir kuriantys procesai manyje;
– Mano dabarties ir vaikystės santykio metafora. Kelionė į vaikystę;
– Mano ribos: aš ir mano saugi aplinka;
– Vidiniai suvaržymai ir išsilaisvinimas iš jų;
– Pasirinkimų ir minčių konstravimo jėga;
– Mano poreikiai ir vedantysis gyvenimo tikslas;
– Savivertė ir teigiamas savęs vertinimas.

Grupės vadovė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, pedagogė, baigusi specialiuosius dailės terapijos metodų taikymo kursus. Dainora jau 13 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu bei asmeniniu augimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota „Eneagramos” (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė, savo darbe naudojanti projektyvią psichologinę metodiką – metaforines asociatyvines kortas (šios metodikos mokėsi pas pirmtaką, OH kortų serijos leidėją, psichoterapeutą Moritz Egetmeyer (Vokietija)). Dainora – taip pat Lietuvos Meno terapijos asociacijos narė, Vilniaus Geštalt terapijos instituto studentė.

Dalyvio narystės grupėje mokestis: 185 Eur.

REGISTRACIJOS PATVIRTINIMUI REIKALINGAS 45 Eur avansinis mokėjimas. Likusi suma (140 Eur) mokama dalimis: 70 Eur mokama pirmojo užsiėmimo metu (sausio mėn.) ir likusi mokėjimo dalis (70 Eur) mokama trečiojo susitikimo metu (vasario mėn.).

Mūsų rekvizitai:
VšĮ SAVĘS PAŽINIMO IR SAVIRAIŠKOS STUDIJA
Įmonės kodas: 303011485
a.s LT957044060007887398

Adresas: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės).

Registruotis galite el.p.: pazinimas.saviraiska@gmail.com,
tel. pasiteirauti 868444109
www.pazinimassaviraiska.lt | renginys facebook’e

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *