Skausmo išpažintis

Labas, aš esu Skausmas. Fizinis ir Emocinis. Visų labai nemėgstamas ir vengiamas. Tačiau būtinas ir svarbus Jums, nes:

Aš apsaugau nuo dar didesnių blogybių. Kaip? Pvz. kai Jums skauda galvą, nugarą ir Jus jau nebegalite dirbti, tokiu būdu aš apsaugau Jus nuo dar didesnio išsekimo, nes Jūs esate toks užsispyręs ir „nepakeičiamas“, kad neatsižvelgiate visai į savo organizmo poreikius ir galimybes.

Aš apsaugau nuo dar didesnės kančios. Kaip? Pvz. kai Jus tam tikru poelgiu labai įskaudina kitas žmogus ir Jūsų širdį apima didžiulis skausmas, jis praneša Jums, kad laikas sustoti ir paklausti savęs „Ar tikrai Jus norite gyventi taip, kaip gyvenate? Ar tikrai norite leisti kitam žmogui elgtis taip, kaip jis elgiasi?“. Taip, Jums dabar skauda. Bet jei, atsakymas bus „NE, aš noriu gyventi kitaip ir leisti sau būti laimingam. Gerbti save: savo vertybes, savo jausmus.“ Gal ateity pažinę šį skausmą, Jus elgsitės jau kitaip ir tokiu būdu manęs, skausmo, Jūsų gyvenime bus mažiau, o laimės ir vidinio pasitenkinimo daugiau…

Aš suteikiu galimybę tapti dėkingiems už tai, ką turite ir išmokti džiaugtis gyvenimu čia ir dabar su tuo, ką turite. Žinau, kaip stipriai skauda, kai prarandi mylimą žmogų ar mėgstamą darbą, savo sveikatą ar savo vertybes. Tuo metu nesinori girdėti jokių skambių frazių „viskas į gerą“ ir pan. Tuo metu labai stipriai skauda. Labai. Tačiau praėjus tam tikram laikus ir atsigręžus atgal, daugelis iš Jūsų tyliai ar garsiai, prisipažįsta sau, kad šis skausmas tapo vienu iš svarbiausių dalykų gyvenime, leidžiusių atskirti tikrovę nuo iliuzijų; iš tiesų mylinčius tave žmones nuo tų, su kuriais tiesiog smagu; atskleisti tavo stipriąsias savybes ir vidinę jėgą, kuri tau padeda išgyventi šį skausmą. Aš žinau, kad tuo metu labai skauda, bet deja kartais nėra kito būdo parodyti Jums kiek Jus daug turite nuostabių dalykų ir žmonių savo gyvenime, kol to nepamatysite iš kitos – netekties – pusės.

Aš leidžiu pažinti Jums savo silpnąsias puses ir jas sustiprinti. Pvz. Jums gali skaudėti, kai matote, kad kitam žmogui rūpi tik jo interesai ir jis pats, o Jūs vis bandote jam įtikti/patikti, norėdami pelnyti jo pagarbą ar meilę ir kaskart aš ateinu į Jūsų gyvenimą ir tyliai ar garsiai pasakau: „STOP. Pagalvok, ar verta aukoti savo gyvenimą dėl kito žmogaus, kuris nenori eiti link tavęs, nes jei norėtų, tai ir eitų… Juk eina valgyti, kai nori ir suranda tam laiko, pinigų ir pan.. Gal verta pasakyti sau ir gal kitam: Aš nenoriu taip gyventi. Man skauda, o aš nenoriu, kad man skaudėtų. Aš gerbiu save ir savo gyvenimą. Ir nors šiandien man labai skauda, kai tai sakau, bet žinau kad ateity jei aš elgsiuos kitaip, man mažiau skaudės ir aš turėsiu šansą tapti laimingesniu. Tu gali eiti kartu su manim, bet aš negali eiti už mus abu“.

Aš… Galiu šitą sąrašą tęsti ir tęsti, bet man labai skauda… Man nepatinka, kai žmonės kenčia, liūdi, nerimauja, pyksta. Aš negerai jaučiuosi matant ir jaučiant tai. Tačiau, aš priimu tai, kad kartais tam, kad tapti laimingesniu, labiau mylinčiu ir gerbiančiu save ir kitus, labiau dėkingu gyvenimui už tai, ką turi – turiu Jus aplankyti ir pabūti su Jumis. Su vienais trumpiau, su kitais ilgiau, kiek kas leidžia… O paskui aš išeinu ir netyčia užsukęs vėliau pas Jus, man smagu jausti, kad manęs čia niekas nelaukia:)Jūsų skausmas.

Kamila Golod | GeruEmocijuNamai.lt
Emocinės sveikatos konsultantė

2 Responses

  1. Rada parašė:

    Nuostabiai,išsakyta…skausmas..skauda…kai skaudina (me)…skauda.

  2. lj parašė:

    Absurdiskas poziuris, skausmas reikalingas tam kad butu maziau skausmo?
    jeigu jo nebutu nereiketu nieko mazinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *