Svarbiausia, ką turite žinoti apie intelektą

10 Responses

  1. Laura parašė:

    „Krentant intelekto lygiui mažėja ir susidomėjimas aplinka, menksta gebėjimas skirti realybę nuo iliuzijų, darosi sunkiau suvokti prieštaras.

    Toks žmogus ima jausti nerimą, dvasinį diskonfortą. Pasidaro įsitempęs ir dirglus, viskas aplink ima erzinti. Tai panašu į tas nuospaudas kurios atsiranda nuo ilgo gulėjimo, bet koks prisilietimas ar judesys yra tada nemalonus ar skausmingas.”

    Ką daryti esant šiems simptomams?

  2. renata parašė:

    “Krentant intelekto lygiui mažėja ir susidomėjimas aplinka”
    Ta pati galima pasakyti, kad mazejant susidomejimui aplinkai musu protas degraduoja. Tai yra negauna stimulo, motyvacijos. Bent jau man taip buna ilgiau pabuvus tarp keturiu sienu, net knygos neistengiu paimti i rankas. O stai darbe norisi visko, atrodo viskas idomu ir ta ir ana paskaitytum. Izoliacija manau kalta, ji atima is musu motyvacija o be motyvacijos musu protas po biski atrofuojasi ir gaunasi uzdaras ratas. Po to net samoningai sunku save priversti iseiti is izoliacijos. Tai fizine ir protine atrofija. Manau abu vienas kitam reiksmingi.

  3. Dovilė parašė:

    diskomfortas*

  4. Vaiva parašė:

    Intelekto neina nei isvystyti nei sumazinti – jis igimtas. Maisot savokas

    • Anonimas parašė:

      Vaiva, įsiskaitykite į straipsnį ir suprasite, kad žmogus neišnaudoja savo „įgimto” intelekto 100%, o pašalinus kognityvinius trukdžius, mąstymo klaidas, tas IQ potencialas didėja. Be to, netiesa, kad negalite nieko padaryti: dėmesį, trumpalaikę, ilgalaikę, darbinę atmintį juk galima lavinti, o visa tai yra sudėtinės IQ dalys.. Bet pirmas žingsnis būtų – nustot kartot svetimas mintis ir reflektuoti asmeniškai…

  5. Vaiva to Anonimas parašė:

    Tai ka jus padaret, tai isvardinote atminties rusis. Tai nera intelekto sudetines dalys.
    Pirmiausia reikia atsakyti i klausima kas yra intelektas. Per daug nesipleciant i savokas, intelektas yra gebejimas suprasti ir nei vienam apibrezime jus nerasite paminetos atminties.
    Bet atliktos studijos rodo, kad gera atmintis turi auksta koreliacija su intelektu, kas rodo, jog atmintis tiesiogiai priklauso nuo intelekto.
    Bet atminti galima lavinti visiem, bet visiem pagal galimybes, o tos galimybes ir yra intelektas, kurio kaip jau minejau nei sumazinsi nei padidinsi :)
    Yra tiek daug studiju atlikta su intelektu, tik skaitykit ir skaitykit, o tada reflektuokit asmeniskai :) kaip sakant reikia pamato pries ka nors statant.

  6. just parašė:

    jooo, butu idomu pasiziureti kaip mazas vaikas atliktu IQ testa, nes gi intelektas igimtas :D

  7. RAIMUNDAS parašė:

    Tureti ir moketi pasinaudoti du skirtingi dalykai

  8. padaras parašė:

    Labai geras straipsnis. Ačiū už jį :)

  9. LORETA parašė:

    Labai pritariu – intelektą galima lavinti. To pavyzdys – psichopatinių savybių turintys žmonės. Jie juk gimsta be didesnio empatijos jausmo, dauguma, šaltoki, keistesni, pastebintys daugiau dalykų, nes jau iš prigimties sugeba perprasti žmones, suprasti kaip elgtis tam tikrose siyuacijose, kad NENUKENTĖTI bei tuo pačiu neužgauti SAVO orumo. Sakau, kad be didesnio empatijos jausmo, nes aš netikiu grynomis sąvokomis – viskas yra daugiau mažiau maišyta ir mišru. Aš savyje truputį pastebiu to psichopatiškumo – ir gana daug, bet nėra taip, kad viskas būtų tik blogai – yra ir gerų dalykų tame mano psichopatiškume – kad jis pasiduoda lavinamas ir aš noriu siekti žinių, įgyti naujų sugebėjimų – aukštumų, taip sakant, nors man tai gaunasi iš vienos puės lengvai dėl mano imlaus proto, bet dėl charakterio – polinkio į tinginystę, – einasi po truputį. Labai padeda tame tikėjimo dovana – ji asmeninė, ir gana komplikuota kitiems suprasti, nes tai aš laikau tikrai dovana.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *