Sveikatos apsaugos sistemai reikalingi esminiai pokyčiai
0 (0)

Pixabay

Lietuvos psichologų sąjunga solidarizuojasi ir palaiko medikų bendruomenę, pasiryžusią kovoti su sveikatos priežiūros specialistų patiriamu psichologiniu smurtu darbe.

Moksliniai tyrimai ir klinikinė praktika rodo, kad savižudybės priežastys yra kompleksinės ir niekada nebūna vienos savižudybės priežasties. Tačiau taip pat žinome, kad psichologinis smurtas gali būti labai reikšmingu savižudiško elgesio rizikos veiksniu.

Prisijungiame prie skatinimų visiems sveikatos priežiūros specialistams (gydytojams, slaugytojams, psichologams ir kitiems) kalbėti apie savo patiriamus sunkumus, palaikyti vienas kitą emociškai ir kreiptis profesionalios pagalbos, kai to reikia. Tačiau taip pat manome, kad būtų klaida problemą spręsti tik individo lygmenyje.

Akivaizdu, kad dabartinei sveikatos apsaugos sistemai reikalingi esminiai pokyčiai, užtikrinantys sveikesnes sąlygas visiems sveikatos apsaugos specialistams.

Lietuvos psichologų sąjunga taip pat siūlo stiprinti psichologijos žinių sklaidą tiek medicinos studentams, tiek jau dirbantiems sveikatos apsaugos specialistams. Esame įsitikinę, kad tokios žinios būtinos tiek rūpinantis pacientų gerove, tiek savo pačių emocine sveikata.
Lietuvos psichologų sąjunga yra pasiruošusi dalintis savo žiniomis bei patirtimi, kuri galėtų būti naudinga sprendžiant šias sveikatos apsaugos sistemos problemas.

Parengė Lietuvos psichologų sąjungos Savižudybių prevencijos specialistų grupė
Kontaktinis asmuo: LPS prezidentė Valija Šap | psichologusajunga.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.