Tyrimas: kodėl nemažėja rūkančių paauglių?
0 (0)

e-cigaretes

Kodėl vis daugiau paauglių susigundo pamėginti elektronines cigaretes? Nauja studija, publikuota žurnale „Tabacco Control“, skelbia, kad dėl neišnykstančios priklausomybės kalti cigarečių skoniai, o ne nikotinas.

Vadinamoji elektroninė cigaretė yra elektroninė nikotino pristatymo sistema, kuri padeda inhaliuoti (įkvėpti) nikotino tirpalo, kitaip propilenglikolio (E 1520) garus. Žinoma, kad 2014 metais 129 gydytojai iš viso pasaulio kreipėsi į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) skatindami pradėti įrodymais ir tyrimais paremtą elektroninių cigarečių vertinimą. Tai pat užtikrinti, kad agresyvus elektroninių cigarečių marketingas neklaidintų vartotojų.

Mičigano universiteto socialinių tyrimų instituto (The University of Michigan’s Institute for Social Research) mokslininkai analizavo 15tūkst. moksleivių, 2015 metais dalyvavusių nacionalinėje apklausoje, atsakymus.

Suskaičiuota, kad daugiau nei 3800 moksleivių (8, 10 ir 12 klasės) pažymėjo rūkę e-cigaretes: 1700 bandė jas vieną kartą, 1100 – iki 5 kartų, daugiau nei 600 – daugiau nei 6 kartus.

2/3 bandžiusiųjų e-cigaretes teigė rūkę skirtingų skonių cigaretes be nikotino (elektroninėms cigaretėms pildyti skirtas nikotino skystis yra pildomas skirtingu nikotino kiekiu, kurį žmogus gali pasirinkti pagal savo poreikius). Cigaretes su nikotinu rūkė 13 proc. 8 klasės moksleivių, 20 proc. 10 klasės moksleivių ir 22 proc. 12 klasės moksleivių. Mokslininkai pažymi, kad didžioji dalis vartotojų tiesiog neįsigilina į ant pakuočių pateikiamą informaciją ir negali tiksliai atsakyti, kokios sudėties produktą vartoja, todėl tiesiog klaidingai mano pasirinkę „sveikesnį“ variantą.

Rezultatai rodo, kad visos pastangos sumažinti rūkymo paplitimą tarp paauglių gali nueiti šuniui ant uodegos, nes visų akcijų metu skelbiama apie nikotino žalą organizmui, bet daugelis vartotojų įsitikinę, kad jie vartoja e-cigaretes be nikotino ir tokiu būdu visiškai nekenkia savo sveikatai.

Gamintojai naudoja skonį suteikiančias medžiagas, kurios yra leistinos maisto pramonėje, tačiau nėra duomenų apie ilgalaikį poveikį įtraukiant jas į plaučius, todėl negalima teigti, kad e-cigaretės yra visiškai sveika alternatyva įprastosioms. Tuo tarpu spalvoti dūmai, šokoladiniai ar vaisių skoniai masina vartotojus, o ypač – jaunesnio amžiaus.

Parengė vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.