Tyrimas: lietuviai savo vestuves kelia tik turėdami santaupų
0 (0)

wedding-997605_640

Šaltinis: pixabay.com

Kas trečias šalies gyventojas mano, kad nuo vestuvių žmones labiausiai atbaido didelės išlaidos. Tie, kas ryžtasi ar ryžtųsi kelti puotą, tai darytų tik iš savo santaupų – teigia 83 proc. apklaustųjų. Tokius rezultatus parodė DNB banko užsakymu visuomenės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

Imti paskolą savo santykių įteisinimui sutiktų 3 proc., skolintis iš giminaičių – 11 proc. šalies gyventojų. Galimybe pasiskolinti iš tėvų ar kitų artimųjų labiau linkusios pasinaudoti moterys, mažiausias pajamas turintys tyrimo dalyviai ir kaimo vietovių gyventojai.

„Kaip rodo tyrimas, mūsų šalies gyventojams itin svarbu kurti šeimą be papildomų  finansinių įsipareigojimų. Tikėtina, jog daugelis galvoja kelis žingsnius į priekį ir galimybę pasiskolinti pasilieka perkant šeimos būstą ar geresnį  automobilį. Tai yra svarbios, netgi būtinos investicijos, užtikrinančios visavertį šeimos gyvenimą. Tuo tarpu galvojant apie vestuves ar kelionę, kur kas protingiau pasirinkti teisingus taupymo ir išlaidų planavimo instrumentus“, – sako DNB banko vyriausioji ekonomistė Jekaterina Rojaka.

Daugiau pinigų išleisti vestuvėms yra linkusios moterys ir 26-35 m. respondentai, mažiau – vyrai ir didžiausias pajamas turintys tyrimo dalyviai. Paprašyti įvardinti protingą sumą vestuvių šventei, didžioji dauguma – 48 proc. – apklaustųjų nurodė iki 4000 Eur., 42 proc. – iki 1500 Eur. Savo santykių įteisinimui išleisti iki 7000 Eur būtų linkę 9 proc. šalies gyventojų. Tokią sumą dažniau įvardino moterys ir gaunantys pačias žemiausias pajamas asmenys.

„Lietuviai, kaip tikri europiečiai, yra pragmatiški ir šventei išleidžia kuklesnę sumą. Pasaulio tyrimai rodo, kad amerikiečiai vestuvėms pradeda taupyti vos vaikui gimus ir vidutiniškai puotai skiria apie 2/3 metinių pajamų, t.y. iki 30 tūkst. eurų, kai europiečiai vidutiniškai vestuvėms išleidžia iki 5000 eurų, t.y. apie 6 kartus mažiau“, – vertina J. Rojaka.

Daugiau žmonių (iki 50) į savo vestuves linkę kviesti 26-46 m. respondentai, mažesnių miestų ir kaimo vietovių gyventojai. Mažiau svečių (iki 20) savo vestuvėse norėtų matyti didžiausias pajamas turintys tyrimo dalyviai ir didmiesčių gyventojai.

Daugiau kaip pusę (63 proc.) respondentų labiausiai džiugintų per vestuves dovanų gauti pinigai. Penktadalis dovanų svajotų gauti kelionę, vos 10 proc. tikisi išskirtinių staigmenų ar asmeniškų dovanų.

Per vestuves dovanų gautus pinigus kas trečias (32 proc.) skirtų povestuvinei kelionei, 25 proc. – taupymui, 20 proc. – gautą sumą skirtų įsigyti naujam būstui. Nuomonę, kad gautus pinigus protingiausia yra skirti kelionei dažniau išreiškė žemiausio išsimokslinimo atstovai, taupymą dažniau minėjo mažiausias pajamas turintys respondentai.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Na manau normalu vestuves kelti turint bent kažkokių santaupų. Retai porai dabar vestuves kelia tėvai, o gal ne visi to ir nori. Mūsų vestuvėms tėvai padovanojo senelių buvusius vestuvinius žiedus, iš kurių pasigaminome savuosius. Man ši simbolika atrodė labai priimtinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.