Vaikinas vengia įsipareigoti, kaip elgtis merginai?

santykiai

Klausimas: Net nežinau nuo ko pradėti pasakoti savo situaciją. Su vaikinu esu pažįstama beveik 3 metus. Kai susipažinom, jis iš karto man patiko, bet bijojau tai parodyti, kad nebūtų per greitai ir jo neatbaidyčiau. Deja, jis po keliu mėnesių bendravimo susirado merginą. Tačiau mūsų bendravimas nenutrūko. Po metų laiko jų santykiai pašlijo, ir jis pradėjo ieškoti paguodos pas mane. Pasakysiu tiesiai – tapau jo meiluže.

Net nežinau nuo ko pradėti pasakoti savo situaciją. Su vaikinu esu pažįstama beveik 3 metus. Kai susipažinom, jis iš karto man patiko, bet bijojau tai parodyti, kad nebūtų per greitai ir jo neatbaidyčiau. Deja, jis po keliu mėnesių bendravimo susirado merginą. Tačiau mūsų bendravimas nenutrūko. Po metų laiko jų santykiai pašlijo, ir jis pradėjo ieškoti paguodos pas mane. Pasakysiu tiesiai – tapau jo meiluže.

Komentuoja psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė:

ramune pajuodyte milasiene 800Sveika, Justina. Man atrodo, jog šiam vaikinui tu esi kas tik nori, bet ne mergina: paguoda, vaistai, psichoterapeutė, draugužė, meilužė. Tavo būkštavimai ir nerimas dėl kitos merginos atsiradimo yra pagrįsti: scenarijus tikrai gali pasikartoti. Jis pasakė: „šiuo metu“, o tai reiškia, kad rytoj, kitą savaitę/mėnesį situacija gali pasikeisti, t.y. atsirasti noras kažko „naujo“. Žodžiu, kad ir kaip būtų žiauru, tiesa tokia, kad greičiausiai jam esi laikina stotelė, kol neatsirado kažkas geriau.

Nesureikšminčiau (nors atrodo ir daug žadančiai) ir to, kad jis supažindino tave su savo tėvais, galbūt taip jam yra tiesiog patogiau. Taigi net jei jis būna pas tave po kelias dienas iš eilės ir supažindina su savo tėvais, pora be poros statuso tai ne pora. Toks pasakymas ko gero reiškia, kad jis nežiūri į tave rimtai, nemato ateities kartu. Tavo spaudimas įsipareigoti tikrai nepakeis vaikino jausmų. Galų gale ir taip aišku, kad susisaistyti su tavimi jis neketina.

Ką gi tau daryti? Ar prisipažinti meilėje..? O kaip tu, Justina, jautiesi žinodama, kad net po tiek laiko jūsų draugystės nesi jam pora, kad jis tiesiog kurį laiką nusprendė „pasibūti“, galbūt „pasigydyti“ su tavimi? Kad dėl jo esi pametusi galvą ir taip akivaizdu. Manau, vaikinas puikiai tą supranta. Tu atrodai jam nesunkiai prieinama, besąlygiškai priimanti (jis žino, kad taiksteisi su tuo, kad jis nenutraukė santykių su ta mergina), dėl kurios nereikia stengtis, kuri laukia tiek, kiek reiks, tad tikrai ne ta, kurią jis pavadintų savo mergina, ne ta, kurią vertintų.

Manau, ir per tuos tris mėnesius iki tos merginos atsiradimo jis matė, jog esi jam neabejinga. Man susidarė įspūdis, Justina, kad tu turi viltį, jog žinodamas, kokie yra stiprūs tavo jausmai jam, vaikinas staiga kitaip į tave pažvelgtų, galbūt suprastų, kad ir tu labai daug jam reiški. Galbūt galvoji, kad ir tada iš pat pradžių atvirai išsakiusi jam savo simpatiją, viskas būtų pasisukę kitaip, jo gyvenime neatsirastų ta kita mergina. Visgi tai saviapgaulė, nemanau, kad išsakius jam jausmus, kažkas iš esmės pasikeistų. Žinoma, tu gali pasidalinti, ką jauti, galbūt jis pradėtų elgtis atsakingiau, susimąstytų, kaip stipriai skaudina tave.

Justina, o ką tu patartum savo draugei, jei ši papasakotų tau analogišką istoriją? Greičiausiai sakytum: „mesk tu jį greičiau!“ Pažvelk į save su rūpesčiu ir meile, neišduok savęs. Pati pagalvok, kaip tu jausiesi būdama su vaikinu, žinodama, kad esi, bet tuo pačiu ir nesi jo mergina, ir kiekvienu momentu baimindamasi, kad tuoj atsiras kita, nerimaudama, kad išsakiusi, ko tau norisi, tuoj jį atbaidysi… Tu juo negali pasitikėti, atsipalaiduoti, nesijauti jam tokia svarbi ir vertinama, kokia norėtum. Tikiuosi dabar tau šiek tiek aiškiau, kaip galėtum elgtis toliau. Sėkmės!

Psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė / 15min.lt
psichoterapeutas.com | porosterapija.lt

2 Responses

  1. Simona parašė:

    Sveiki. Prašau, pasakykite, ką reikia daryti, kur parašyti sau svarbius klausimus, norint gauti konsultaciją kaip čia? Kaip šios istorijos atsiduria čia?

  2. T0ng parašė:

    Labas, Justina.
    Įsivaizduoju kaip jautiesi.. ir vis viliesi, o gal, o gal šiandien, rytoj, o gal po metų. Buvau panašioje situacijoje. Sunku. Bet patikėk, verta labiau save mylėti, rūpintis, sukurti save, skirti laiko sau, pažinti pasaulį, užsiimti savo gyvenimu. Ir atsiras tas, arba net jis. Ir įvertins tave, kokia esi iš tikrųjų nuostabi. Bet išpradžių pamilk save, pasirūpink savimi. Tu nuostabi moteris. Pati netikėjau, kad pamilsiu kitą ir galėsiu gyvent be jo ir pan. Bet galiausiai pradėjau skirti laiko sau: sportuoti, tapyti, skaityti, fotografuoti,savanoriauti ir t.t. pradėjau, ką buvau atidėjus. Ir po kurio laiko, kai atsipalaidavau, kai užsiimiau mėgstama veikla dėl savęs, o ne dėl kito, tapau laiminga ir viena. Žmonės patys „iš kažkur” atsirado. Vyrų dėmesys padidėjo. O aš šypsojausi ir su jais ir be jų. :) tikiu tavimi! Nusišypsok :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *