fbpx

Valomės nuoskaudas: atleidimo laiškas
0 (0)

Tikras atleidimas taps įmanomu tuomet, kai atversime kelią ir išleisime užslopintas emocijas, susijusias su žmogumi, kuriam negalime atleisti. Todėl paimkite popieriaus lapą, rašiklį ir parašykite laišką, kuriame išliesite visus išgyventus jausmus, laikančius jus praeities kalėjime. Būkite visiškai atviri. Patys su savimi. Būtinai užpildykite visas eilutes prie kiekvienos emocijos. Pradėkite nuo PYKČIO.

Jūsų galvoje gali kilti pačios netikėčiausios, galbūt ne pačios gražiausios ir negailestingos mintys. Leiskite sau išlieti visas emocijas iš sielos gelmių, net jeigu kurią akimirką ir pasirodys, kad jau užtenka tų išgyvenimų. Kuo stipriau ir atviriau išgyvensite tai, tuo greičiau įvyks tikras atleidimas, ir tuo greičiau jūs leisite sau ir kitiems žmonėms, kuriuos jūs laikote savo skriaudikais, išeiti iš kalėjimo, kurį jūs sukūrėte savo širdyje. Jūs jau mokate slopinti savo emocijas, tad jeigu norite išsilaisvinti, teks išmokti jas pripažinti, išgyventi ir paleisti.

DĖKINGUMAS – baigiamoji ir būtina atleidimo dalis. Jūs pasiekėte tikslą, jeigu atsirado stiprus, atveriantis širdį dėkingumo jausmas tam žmogui, įvykiui ar pačiam sau. Kai jūs jaučiate dėkingumą kitam žmogui už tai, ką išgyvenote, jūs galite būti tikri, kad paleidote visą naštą ir visus prisirišimus. Gali būti, kad jums nepavyks iš pirmo karto pajausti meilės ar atleidimo. Dirbkite tol, kol pajausite. Tos akimirkos jūs nepraleisite ir nepražiopsosite. Jūs tikrai žinosite, kad tai įvyko. Nespauskite savęs, darykite viską natūraliai. Ir jums būtinai pavyks.

Atkreipkite ypatingą dėmesį į skyrių BAIMĖ ir leiskite ateiti suvokimui, kodėl jūs iki šiol negalėjote atleisti.

Šią praktiką galite taikyti bet kuriam žmogui, įvykiui, bet kokioms aplinkybėms ir pačiam sau.

Prisiminkite, kad bendraudami su kitais, mes juose lyg veidrodyje matome save. Veidrodžio principas išnyksta, kai mes išsivalome savo širdis nuo sukaupto nuoskaudų, įsitikinimų, žinojimų šiukšlyno. Tad, ir pradėkime nuo nuoskaudų…


ATLEIDIMO LAIŠKAS / struktūra


Data…
Mielas (-a) (įrašome žmogaus vardą)
Aš rašau tau, norėdama (-as) pasidalinti tuo, ką jaučiu…

1. PYKTIS
Aš pykstu…
Man liūdna dėl to, kad…
Man nepatinka…
Man apmaudu…
Aš noriu…

2. NUSIVYLIMAS
Aš nusivyliau…
Man liūdna…
Man skaudu…
Aš norėjau…
Aš noriu…

3. BAIMĖ
Aš nerimauju…
Aš bijau….
Aš išsigandus (-ęs)…
Aš nenoriu…
Man reikia…
Aš noriu…

4. APGAILESTAVIMAS
Aš sutrikus (-ęs)…
Man taip gaila, man gėda….
Aš nenorėjau, aš nenoriu…
Aš noriu…

5. ATLEIDIMAS / MEILĖ
Aš atleidžiu tau…
Aš myliu…
Aš vertinu…
Aš dėkinga (-as) už…
Aš suprantu…
Aš žinau…
Su meile,…


O dabar perskaitykite savo laišką garsiai ir sutelkę dėmesį į tai, ką jame parašėte. Pasistenkite išjausti, išgyventi viską, ką parašėte. Net ir tai, kas liko “tarp eilučių”. Išjauskite visą savo emocijų gylį.
Kai pabaigsite šią praktikos dalį, darykite antrąją dalį, kurioje jums reikia parašyti ATSAKYMĄ Į ATLEIDIMO laišką. Šiame laiške rašykite viską, ką jūs kažkada norėjote ar norėtumėte dabar išgirsti iš to žmogaus. Leiskite kalbėti savo širdžiai, o ne protui. Tai, ką jūs rašysite, gali jus labai nustebinti.

Kai parašysite abu laiškus, galite susitikti su tuo žmogum. Perskaitykite jam savo laišką ir paprašykite, kad jis perskaitytų jums atsakymą. Tai turi ypatingai stiprų poveikį. O jeigu susitikti galimybių neturite, abu laiškus galite tiesiog sudeginti, išplukdyti upe ar padaryti tai, ką norės jūsų širdis. Pasikliaukite savo pojūčiais.


ATSAKYMAS Į ATLEIDIMO LAIŠKĄ


Data…
Brangus (jūsų vardas)…
Rašau tau atsakymą į tavo laišką…
Esu iš visos širdies dėkinga (-as) tau, kad pasidalinai savo jausmais
Aš suprantu…
Man labai gaila…
Aš bijojau…
Aš nežinojau…
Aš noriu, kad tu žinotum…
Aš vertinu…
Aš myliu…
Su meile,…


Kad būtų aiškiau ir lengviau rašyti, toliau pateikiamas laiškų pavyzdys.


ATLEIDIMO LAIŠKAS / pavyzdys
(buvusiam vyrui, praėjus 2 metams po skyrybų)

Mielas Sauliau,
Rašau šį laišką ne tik tau, bet ir sau, kad geriau suprasčiau save ir norėdama pasidalinti su tavimi tuo, ką aš jaučiau po to, kai tu išėjai.
Aš labai gerai prisimenu pirmas akimirkas, kai tu pasakei savo sprendimą…Prisimenu tą didžiulę baimę, kuri sukausto ir paralyžuoja ne tik veiksmus, bet ir mintis. Tai baimė dėl savęs, dėl vaiko, dėl tėvų…Aš bijojau, kad išauš nauja diena, nes galvojau apie praeitį, kuri kaip inkaras tempė mane į kančios, nerimo, nuoskaudų ir milžiniškos įtampos jūrą.
Mane smaugė nerimas dėl to, kaip mūsų vaikas išgyvens šią žinią, aš nežinojau, ar man užteks jėgų išgyventi visa tai. Emocijos liejosi per kraštus. Mane baugino ateitis, bijojau dabarties. Baimė vertė mane galvoti, kad tai aklavietė, iš kurios nėra išėjimo. Ten, kur baimė, nėra vietos gyvenimui ir nėra meilės, nėra sveikatos ir gerovės. Viskas atrodė pilka, aš nemačiau išeities…Aš negalėjau, o ir nenorėjau, suprasti tavo pasirinkimo. Man reikėjo išsaugoti šeimą, priversti tave suprasti, kad tavo sprendimas – didžiulė klaida. Aš norėjau ir svajojau, kad vieną dieną aš pabusiu ir suprasiu, kad tai buvo tik nakties košmaras.
Bėgant laikui aš pradėjau jausti stiprų pyktį. Aš pykau ant tavęs ir kaltinau dėl visko tik tave. Man buvo liūdna, o vidinė tuštuma ir vienatvė nenorėjo trauktis. Aš vis prisimindavau tavo šaltą žvilgsnį ir svetimas akmenines akis. Man nepatiko tai, kaip tu žiūrėjai į mane. Lyg į tuščią vietą, lyg manęs net nebūtų. O aš norėjau tik laimės. Taip, papratos laimės. Norėjau, kad mane mylėtum. Norėjau jaustis mylima.
Aš buvau nusivylusi tavo abejingumu, kurį mačiau tavo elgesyje. Man buvo labai liūdna ir skaudu, kad po tiek metų bendro gyvenimo tu taip lengvai sugriovei viską, ką mes kūrėme. Ir vis dėlto, aš norėjau ir tikėjausi, kad tu pakeisi savo sprendimą. Aš noriu, kad tu žinotum, jog po ilgų svarstymų, dabar aš suvokiu, kad mes abu vienodai kalti dėl to, kas įvyko.
Dabar aš sutrikusi dėl to, kad kaltindama tave ir pateisindama save, tą situaciją aš mačiau tik iš vienos pusės. Ir todėl padariau daug klaidų ir ne visi mano poelgiai verti pagarbos. Man taip gaila, kad leidau nuoskaudoms mane skandinti nerimo ir skausmo liūne. Man gėda dėl savo elgesio, dėl tokio nusižeminimo ir baimės. Aš nenoriu, kad negatyvios emocijos valdytų mane ir mano gyvenimą. Aš noriu išlaisvinti savo širdį ir mintis iš skausmo, nuoskaudų, pykčio gniaužtų. Aš noriu ir vėl jausti džiaugsmą ir būti laiminga.
Aš atleidžiu tau už skausmą, kurį man suteikei, už mano sužeistą savimeilę, už tai, kad atstūmei. Aš vertinu šią pamoką ir suvokiu, kad viskas, kas vyksta mano gyvenime, vyko ir vyksta mano labui. Aš dėkinga tau už galimybę atrasti pasaulį iš naujo, džiaugtis gyvenimu ir jausti laimę kiekvieną akimirką. Aš suprantu, kad šis išbandymas – mano šansas augti, būti stipresne, išmintingesne, kad tai – galimybė išmokti leisti artimam žmogui būti savimi ir eiti savo keliu, išmokti atleisti ir priimti kiekvieną tokį, koks jis yra. Dabar aš žinau, kad sunkioje situacijoje reikia mokytis, o ne skųstis. Juk išmintis atsiranda ne tada, kai neturime problemų, o tada, kai išgyvendami begalinį skausmą, sugebame pakilti ir eiti pirmyn. Aš priimu tavo pasirinkimą ir linkiu tau laimės. Ir taip, žingsnis po žingsnio paleisdama nuoskaudas, aš jaučiu, kaip mano širdis pildosi meile, o tai reiškia, kad kažkur yra žmogus, kuriam ji reikalinga…
Su meile,
Saulė


ATSAKYMAS Į ATLEIDIMO LAIŠKĄ / pavyzdys

Miela Saule,
Su džiaugsmu rašau tau, atsakydamas į tavo laišką, nes dabar matau, kad atsiradęs tarp mūsų ledas ėmė tirpti. Aš dėkingas tau už tai, kad tu pasidalinai savo jausmais ir išgyvenimais. Aš suprantu, kaip sunku tau buvo priimti ir suprasti mano sprendimą. Man gaila laiko, praleisto kaltinant vienas kitą. Aš bijojau, kad tu niekada man neatleisi. Aš nežinojau, kad bus taip sunku kažką pakeisti. Man reikėjo daug jėgų, kad pats susivokčiau visame tame, kas vyko. Dabar pakeisti to, kas buvo, jau neįmanoma, bet aš noriu, kad tu žinotum, jog aš niekada nesigailėjau dėl to laiko, kai mes buvom drauge. Aš vertinu tave kaip rūpestingą mamą ir puikią šeimininkę. Aš labai myliu mūsų vaiką ir esu pasiruošęs rūpintis juo, jam padėti ir būti jam draugu. Kaip noriu išlikti draugu ir tau.
Su meile,
Saulius


Atleidime slypi visi atsakymai į visus klausimus. Jeigu jūsų gyvenime atsiranda problemos, visai nesvarbu, kokio pobūdžio jos būtų, tai reiškia, kad jūs kažkam neatleidote. Meilė – vienintelis atsakymas į bet kurį klausimą, o kelias į meilę tiesiamas per atleidimą…

Šaltinis: meditation-portal.com

Ilona Tamošiūnienė | drasagyventi.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Tiesa parašė:

    Tik karvė gali atleisti pieną :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.