Interpretacija: Kokie jūs esate tėvai?

super_tetis

Daugiausia A atsakymų

Jūsų auklėjimo stilius itin griežtas. Manote, kad teisus yra tas, kuris stipresnis, vyresnis, kurio valioje pinigai.

Jūs nustatote griežtas taisykles ir siekiate, kad vaikas joms paklustų be jokių išlygų. Beveik nepaisote vaiko norų ir nuomonės, motyvuodamas tuo, kad tėvai žino geriau.

Toks auklėjimas ugdo vaikų nepasitikėjimą savimi, menką savigarbą, jam gali tapti sunku reikšti savo jausmus. Prisiminkite, kaip jūs pats buvote auklėjamas vaikystėje, kas patiko, o kas ne. Pasistenkite iš to perimti tik geriausią patirtį ir nekartoti savo tėvų klaidų.

Daugiausia B atsakymų

Jūsų šeimoje nėra aiškiai apibrėžiamos ribos, nėra taisyklių.

Vaikai nežino, ko iš jų reikalaujama, tad ima jaustis nesaugūs. Jiems gali stigti dėmesio bei supratimo, kas yra gerai, o kas blogai.

Liberalus auklėjimo stilius dažnai pasireiškia tuomet, kai tėvai nežino, kaip reaguoti į netinkamą vaiko elgesį, arba neturi noro spręsti kylančių auklėjimo problemų. Jie paprasčiausiai nusileidžia vaiko reikalavimams. Auga vaiko nepasitikėjimas tėvais. Pasistenkite labiau įsigilinti į vaiko rūpesčius, patarti ir padėti jam priimti sprendimus.

Daugiausia C atsakymų

Jūs nustatote aiškias taisykles, tačiau paisote ir vaiko norų. Visuomet išklausote ir priimate vaiko nuomonę. Sveikiname, taip ugdote savo atžalą kaip asmenybę, leidžiate jam jaustis saugiam. Visuomet esate pasiruošęs atviram pokalbiui su savo vaiku, nebijote pripažinti savo klaidų. Esate teisingame kelyje – linkime išugdyti sveiką ir brandžią asmenybę.

Atgal >>

Šaltinis: lrytas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.