Kaip pasakyti NE ir nesijausti kaltam
Dr. Manuel J. Smith „Kaip pasakyti NE ir nesijausti kaltam” (2017)
Išleido: Psichologija Tau
Vertė: Livija Kontvainienė
Puslapiai: 312
Įsigyti >>
Verslo partneris nevykdo sutartų įsipareigojimų, kolegos jums užkrauna savo darbus, klientas išsako nepagrįstą priekaištą, per susirinkimą jus nutraukia kiti, šeimoje jaučiatės neišgirstas ir nesuprastas, kaimynas nuolat skolinasi pinigų ir „pamiršta“ savo skolas, pardavėjas atsisako pakeisti brokuotą prekę, pagaliau kažkas užlenda prieš jus eilėje…
Kiekvienas esame patekę į panašias situacijas, kurias dažnai dar labiau paaštriname, atsakydami pykčiu, puolimu ar ignoravimu. Tačiau galimas ir kitas, konstruktyvus būdas. Galime atkakliai ir taikiai ginti savo teises, išlaikydami pagarbų santykį su aplinkiniais ir nesileisdami jų manipuliuojami.
Psichologijos klasika tapusioje knygoje „Kaip pasakyti NE ir nesijausti kaltam“ pristatoma atkaklaus elgesio teorija bei principai ir metodai, padedantys pasiekti sau svarbių tikslų. Jie gali būti pritaikomi ir kasdienio gyvenimo bei darbo situacijose, ir psichoterapijoje ar organizacijų mokymuose.
Itin praktiška, tyrimais pagrįsta ir su sveiku humoru parašyta knyga, kurią turėtų perskaityti kiekvienas, norintis išmokti atsispirti kitų įtakoms ir jų primetamiems „geriems norams“.
„Šią knygą rekomenduoju žmonėms, norintiems įgyti daugiau pasitikėjimo įvairiose tarpasmeninio bendravimo situacijose ir išmokti apginti savo „teritoriją“ (norus, siekius, teises), nustatant aiškias ribas, atkakliai siekiant užsibrėžto tikslo ir kartu išlaikant pagarbą pašnekovui bei atviras duris santykių tęstinumui.“
Edita Dereškevičiūtė, psichologė, Žmogaus studijų centro partnerė
Dr. M. J. Smitho knyga skirta žmonėms, kurie bent į vieną iš toliau pateiktų klausimų atsakė „taip“.
- Ar norite išmokti drąsiai, atvirai, konstruktyviai reikšti savo mintis, norus ir jausmus?
- Ar norite gauti (pasiimti!) tai, kas jums priklauso (ko nusipelnėte, už ką sumokėjote…)?
- Ar norite, kad kiti su jumis elgtųsi pagarbiai?
- Ar norite būti nepriklausomi nuo kitų žmonių „gerų norų“ ir savarankiškai nuspręsti, kas jums tinka ir netinka?
- Ar norite gyventi savo gyvenimą?
- Ar norite išmokti pasakyti „ne“ ir dėl to nesijausti kalti?
- Ar norite nesileisti manipuliuojami ir valdomi kitų?