Nežinau kaip nutraukti santykius, nes jis tada grasina nusižudyti
0 (0)

santazas-skyrybosKlausimas:

Kaip ištverti?
Turiu klausimą, kurį nėra taip paprasta suformuluoti. Gyvenu su draugu nuosavame name, draugaujame 4 metus. Prieš dvejus metus prasidėjo keisti poelgiai: susipykęs jis užsiregistravo pažinčių portale, kiek vėliau pastebėjau, jog jis trina internetinius protokolus. Kai paklausiau, ar galiu į jo telefoną žvilgtelt, tai jis labai audringai sureagavo ir išlupo man jį iš rankų. Jis rašinėjasi su kažkuo… Dabar žinoma pinas įvestas, kad negalėčiau pažiūrėti, kas ten yra… Tai tęsiasi jau du metus, kiek kalbėta ir pyktasi, verkta ir šaukta dėl to… Jis vakarais būna namie, nėra grįžęs keistu laiku, nepastebėjau nieko daugiau keisto, bet taip neapsakomai skaudu, kai jis visą savo privatumą slepia ir su manim apie nieką nekalba… Nesidalina savo jausmais, yra užsisklendęs. Prieš mėnesį nusprendžiau skirtis, nes jau nebegaliu. Jis sureagavo su ašaromis, ir prašymais to nedaryti, tapo apatišku, norėjo tokioj būsenoj važiuot su automobiliu… Išsigandau, juk žmogus nėra nesvarbus! Taip ir vėl susitaikėm, bet nesu laiminga, nes istorija tęsiasi toliau… Nežinau kaip nutraukti santykius, jis sako, kad gyvenimas tada nevertas būti gyvenamu, jam nieko nereikia, nusižudyti nori ir tampa iškart depresyvus, jei tik tema į tą pusę palinksta. Kaip išsiskirti, nesugadinant žmogui gyvenimo? Labai bijau skyrybų.

Anonimė

Atsakymas:

Sveika, Anonime,

Dėkui, kad daliniesi savo skausmu, baime, kad ieškai sprendimo iš Tave kankinančios situacijos. Tu kenti, nes įtari savo draugą slepiant santykius su kitomis merginomis. Iš tikrųjų jei nėra ko slėpti, žmogus paprastai nereaguoja audringai, lyg bijodamas būti „sugautas”.

Jo reakcija į Tavo pasiūlymą skirtis yra tipinė manipuliacija: „jei paliksi mane – nusižudysiu”. Lieka neaišku (o ar yra aišku Tau pačiai?), koks Tavo vaidmuo jo gyvenime? Ar jis myli Tave? Ar jam tik labai patogu gyventi su Tavim ir turėti nuotykių, flirtą su kitomis?

Labiausiai man užkliūna Tavo draugo manipuliacijos Tavimi. Pastebėk; jis neieško sprendimo, ką daryti, kad judviejų santykiai taptų sklandūs, kad atsirastų pasitikėjimas juo. Jis tik gąsdina ir graudena „neverta gyventi…”. Suprantama, Tau gaila jo. Rašai, kad jis Tau nėra nesvarbus. Ką Tu jam jauti? Ar tikrai jį myli,ar nebe? Tai tik gailestis? Atsakyk į šiuos klausimus pati sau. Ar esi Tu pati sau svarbi – va kur pagrindinis klausimas.

Tu kenti, nervai įtempti iki kraštutinumo – ar tokio gyvenimo Tu pati esi verta? Tavo draugo darbas, jei jis nenori skirtis – padaryti jūsų santykius gerus. O tam reikia išmokti sutarti dėl privatumo ir pasitikėjimo su Tavim. Kiek supratau, esi daug kartų bandžiusi padaryti tai, bet jo elgesys liko toks pat.

Nenorint likti užburtame skausmingame rate, Tu gali pasiūlyti kurį laiką pagyventi atskirai. Kol Tavo draugas nesubręs tikriems nuoširdiems santykiams. Be abejo, tai gali ir neįvykti. Atsigręžk į save, pamilk save ir padėk sau.

Sėkmės tau, Anonime.
Psichologė Svetlana Ramoškienė
svetlanna13@gmail.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

7 Responses

 1. anonimonuomone parašė:

  o tu jam nors sakei kad del to tau sirdi skauda ar isvis tu pati jy myli?

 2. ani parašė:

  as lygiai tokia pacia situacija turiu savo gyvenime,tik manasis vaiksto o nesusirasineja…:) esu pripratusi prie grasinimu,tas kuris grasina sau nieko nepasidarys nes yra tam per silpnas,taip paciai kaip ir silpnas pasikeitimams

 3. Toma parašė:

  Puikus psichologės atsakymas! Tikra meilė būna be jokių manipuliacinių „žaidimų”. Gali ir tu taip pat pažaisti – planuok kiekvieną savo veiksmą strategiškai. Sugalvok kaip jam pasiūlysi savo situacijos sprendimą, kokie gali būti jo veiksmai ir kaip juos apiesi. Užbėk jam prieš akis. Sėkmės ir laikykis!

 4. Vyras parašė:

  Tavim manipuliuoja ir tiek, visos psichologinės problemos jo pusėje. Ženk ryžtingą žingsnį ir tiek, abiems nuo esamos situacijos blogai, o jos pats susitvarkys su laiku, kuris gydo žaizdas. Kitaip busi jo lėlė tampoma už virvučių ir tiek.

 5. Vyras parašė:

  Va, tik po to perskaičiau prishologės atsakymą, visiškai sutapo :)

 6. Tomas S parašė:

  Jums reikia susėsti ir be pykcio pasikalbeti, ko jums truksta iš vienas kito. Nes jis turi kazkoki vidini priekaišta (-us) ir iesko kaip spraga uzpildyti bendraujant su kitais. Uzsibrezkit i ka einat ir eikit vienas kitam padedami tam kelyje. Santuoka, tai jau ne padraugavimas. Išlaikykit ja. O meilė – tai aukojimasis dėl kito:
  \\\”Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta. Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai, nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa; visa pakenčia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia.\\\” (1Korintiečiams 13, 1-8)

 7. Andrius parašė:

  Man beveik tokia pati situacija. Jūs sakot kad manipuliuoja bet iš savo patirties žinau sakiau kad pasidarysiu bet netikėjo kai atėjo ta diena kai jai prieš akis tai dariau ir kabėjau jos akyse. Tai kad nesakykit taip kad to jis nepadarys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.