Rytoj vėl patekės saulė
0 (0)

Inga Juodkūnė „Rytoj vėl patekės saulė“ (2019)
Išleido: Alma littera
Puslapiai: 312
ISBN: 9786090136881

Inga Juodkūnė – psichologė, dėmesingo įsisąmoninimo (ang. mindfulness) trenerė, tinklaraščio atspirtiestaskas.lt autorė. Debiutiniame romane „Rytoj vėl patekės saulė“, remdamasi asmenine patirtimi, ji aprašė vidinę žmogaus kovą su depresija, siekį ir užsispyrimą gyventi kiekvieną akimirką renkantis būti, o ne grimzti į prarają.

Paula – vertinama tarptautinės įmonės specialistė, laimingai ištekėjusi moteris, dviejų puikių sūnų mama. Moteris kuria įvaizdį, kad jos gyvenime šypsosi tik sėkmė. Tačiau iš tiesų jos širdyje diena po dienos veriasi vis didesnė tuštuma… Paula serga depresija. Suvokusi, kad nebegali pati sau padėti, kreipiasi pagalbos į specialistus. Paaiškėja, kad įprasta depresijos įveikimo schema neduoda rezultatų, o didelis jautrumas vaistams ypač apsunkina gydymą. Savižudybės rizika kasdien auga. Vidinė kančia verčia pasinerti į ieškojimus, o šie veda netikėčiausiais keliais – nuo įvairių psichoterapijos metodų iki šamaniškų ritualų ir religinių praktikų. Ar Paula atras kelią į šviesą? Kas iš tiesų gali padėti įveikti giliausią krizę? Kaip išsaugoti tikėjimą savimi net juodžiausiomis aplinkybėmis?

„Ši knyga – lyg žvilgsnis į pasaulį pro depresijos akinius. Dažnai apie ją girdime kalbant kaip apie žmogų užgriūvančią beprasmybę. Tačiau tai kaip kalbos apie begalybę, apie kurią nė vienas neturime patirties. Galime tik įsivaizduoti, bet kol patys nepatyrėme, atrodo pernelyg teoriškai. Rašytoja lyg Stalkeris veda skaitytoją per negyvenimo zoną. Aprašymas toks nuogas ir vaizdingas, kad nejučiomis įtraukia ir leidžia nugara pajusti stingdantį beprasmybės alsavimą ir trapią išgyvenimo viltį. Manau, tai labai svarbi patirtis norint geriau suprasti tuos, kurie keliauja balansuodami tarp gyvenimo ir mirties. O juk taip bet kada gali nutikti mūsų artimiausiems žmonėms.“
Algirdas Toliatas, kunigas

2020.02.03 vykęs romano pristatymas

Pokalbio dalyviai: Inga Juodkūnė, Olegas Kovrikovas – dvasinis ieškotojas, ugdomojo vadovavimo lektorius, Lina Buividavičiūtė – poetė, literatūrologė ir renginio moderatorė Vitalija Pilipauskaitė – Butkienė, knygos leidėja, poetė, literatūrologė, dula.

Knygos pristatymo vaizdo įrašas

Dalyvauja: Inga Juodkūnė (autorė), kunigas Algirdas Toliatas, Alma littera leidybos vadovė Vitalija Pilipauskaitė – Butkienė ir Olga Polevikova, Rusų dramos teatro vadovė bei šio renginio moderatorė.

Muzikiniai intarpai: grupės MaNNazz,Kamilė Kielaitė – Sienkievič (vokalistė) ir Bogdan Sienkievič – (beatboxing).

Knygos „Rytoj vėl patekės saulė“ pristatymas vyko Gegužės 22 d. 19 val., Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 13, Vilnius)

Susiję straipsniai: Žinau, ką reiškia rinktis tarp mirties ir gyvenimoPsichologė įveikė depresiją ir dabar pati veda nemokamas paramos grupes

Knygos „Rytoj vėl patekės saulė“ pristatymas 2019.10.01

Pokalbio dalyviai: Inga Juodkūnė, gydytojas – psichoterapeutas med. dr. Julius Neverauskas, rašytoja, dramaturgė ir scenaristė Teklė Kavtaradzėcbei renginio moderatorė Rusų dramos teatro vadovė Olga Polevikova.

Dr. Julius Neverauskas: apie psichinę sveikatą Lietuvoje bei pagalbą sau ir kitam
[Ištrauka iš to paties 2019.10.01 pristatymo]

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.