Stroopo efektas

3

Stroopo efektas pavadintas John Ridley Stroop’o garbei 1935 m. paskelbusiam šį testą eksperimentinės psichologijos žurnale.

Užduotis: pasakykite garsiai spalvos pavadinimą, kuris užrašytas žodiais, tarkite žodžius vieną po kito. Kadangi norisi ištarti ir spalvą, kuria užrašyti žodžiai, kyla konfliktas tarp vaizdinio spalvos suvokimo ir žodžio reikšmės. Tai ir vadinama Stroopo efektu.

Ši lentelė gali būti naudojama kaip mūsų smegenis tonizuojanti, mankštinanti priemonė, skatinanti kūrybinį mąstymą. Taip pat pratimas gerina bet kokio skaitomo teksto įsisąmoninimą apskritai.

Dviejų smegenyse esančių sistemų susikirtimas, skaitymo ir spalvų atpažinimo, ugdo ir stiprina mūsų dėmesį, kuria naujas neuronų jungtis reikalingas šiai užduočiai spręsti. Tačiau, kad smegenys prie šio pratimo nepriprastų, rekomenduojama jį atlikti 1-3 kartus per savaitę, ne dažniau.

stroop

Pagal:
Frank Schirrmacher (2013). Smegenų mankšta: kaip naudotis galva. Gimtasis žodis: Vilnius. 10 p.

Dalintis:

3 COMMENTS

  1. Perskaiciau visa spalvu teksta greitu tempu, taciau nepadariau nei vienos klaidos tardamas zodzius. Tiesiog bandziau koncentruotis i pacius zodzius, raides, bet ne spalvas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here