10 dalykų, kurie santykiuose yra svarbesni nei meilė
0 (0)

Meilė – tarsi kokteilis, teigia Teresa Newsome, kuri save vadina užkietėjusia romantike, į santykius žvelgiančią ne tik pro rožinius akinius. Dirbusi su smurtą artimoje aplinkoje patyrusiais žmonėmis ir konsultavusi poras šeimos planavimo klausimais, ji suprato, kad kartais vien tik meilės neužtenka, rašoma portale Bustle.

Anot jos, yra begalė kitų aspektų, kurie svarbūs ne mažiau nei meilė. Štai 10 dalykų, be kurių būtų sunku įsivaizduoti visaverčius ir laimingus santykius:

1. Pasitikėjimas

Nesvarbu, kaip stipriai mylite, jei nepasitikite vienas kitu, jums tikrai ne pakeliui. Laimei, pasitikėjimą galima stiprinti ir kurti kartu, tad jei santykių pradžioje jus kamuoja abejonės, skirtis tikrai nereikia. Kartais nepasitikėjimą kitu skatina nepasitikėjimas pačiu savimi. Vis tik be tikėjimo vienas kitu laimingi ir sveiki santykiai nėra įmanomi.

2. Pagarba

Meilė negali pateisinti smurto ar nepagarbaus elgesio, ir jei partneris jūsų negerbia, o jūs vis tiek teigiate, kad mylite, tai – jau pagarbos stoka ir pačiam sau.

3. Saugumas

Jei nesijaučiate santykiuose saugūs, nesvarbu, kokia stipri jūsų meilė. Ji neapsaugos jūsų nuo įžeidinėjimų, smurto ar net pavojaus gyvybei. Net ir pati stipriausia meilė tokioje situacijoje nėra verta jūsų gyvybės. Privalote jaustis saugūs, būdami su mylimu žmogumi, visomis prasmėmis.

4. Laimė

Visos poros kartais išgyvena krizę, pykstasi ar jaučiasi kartu nelaimingi, tačiau viską susumavus laimingų periodų turėtų būti daugiau nei nelaimingų. Kartais du mylintys žmonės tiesiog negali būti laimingi, būdami kartu, ir tai visiškai normalu.

5. Simpatija vienas kitam

Turite vienas kitą ne tik mylėti, bet ir iš tiesų mėgti. Turite jaustis suprasti, jums turi būti smagu kartu.

6. Jūs

Normalu, kad būdami kartu, vis dažniau imate galvoti kaip „mes“, o ne „aš“, tačiau jeigu jaučiate, kad tarsi atsisakote visko, kas jums svarbu, nebeskiriate laiko savo pomėgiams ir vis dažniau aukojate tai, kas jums patinka, dėl kito, tokie santykiai tikrai nesuteiks jums laimės.

7. Jūsų savarankiškumas

Turite jaustis laisvi daryti, ką norite, jausti ir galvoti, kaip norite, o kartais priimti sprendimus taip, kaip norite jūs, o ne jūsų partneris. Klaidinga manyti, kad normalu prašyti kito leidimo būti savimi.

8. Partnerystė

Turite jaustis tarsi komanda ir nesiskirstyti vaidmenimis, tarsi matuodami, kuris iš jūsų yra svarbesnis.

9. Seksas

Puiku, jeigu abu žmonės jaučiasi laimingi be sekso, tačiau taip būna retai. Tad jei išbandėte viską, tačiau jūsų seksualiniai poreikiai nesuderinami, taip bus visada, todėl turite labai atvirai savęs paklausti, ar norite taip gyventi visą gyvenimą. Deja, bet ne visuomet du mylintys žmonės vienodai dažnai nori tą meilę išreikšti seksu, o jo trūkumas vienam iš poros gali kelti daug negatyvių emocijų.

10. Bendravimas

Bendravimas yra tarsi benzinas meilės varikliui. Bendravimas būtinas, kad nusistatytumėte ribas, išreikštumėte meilę, išspręstumėte konfliktus, išreikštumėte poreikius. Jis būtinas net ir geram seksui.

Parengė Alfa.lt
Iliustracija: Loic Djim

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

4 Responses

  1. Violeta parašė:

    Bet visi tie 10 dalykų ir yra tikroji meilė.

  2. PETRAS PIKSRYS parašė:

    Tai ir yra PAGRINDAS

  3. Violeta parašė:

    Tiesa…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.