10 patarimų, kaip geriau išsimiegoti

geras-miegas

Miegas – tinkamiausia priemonė poilsiui. Tinkamai išsimiegoję, galite sėkmingai pradėti naujos dienos darbą. Miego būsenos metu, tarsi iš jūsų galvos pašalinamos praėjusios dienos neigiamos mintys. Tai lyg savęs atkūrimas ir paruošimas naujiems iššūkiams. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi negalintys užmigti dėl didelių karščių. Taikykite šiuos patarimus, kad geriau išsimiegotumėte.

1. Nustatykite tikslų laiką, kada einate miegoti. Ir niekada neatidėliokite miego, nueikite ne vėliau, nei suplanuotas laikas. Miegui turi būti skiriama mažiausiai 8 val. per dieną.

2. Atsisakykite kavos ir energetinių gėrimų. Jei negalite atsisakyti kavos, tuomet bent jau venkite jos gerti vėlai vakare.

3. Laikas miegui. Išjunkite televizorių, radiją, kompiuterį. Taip pat šalin – telefoną. Tai trukdžiai, kurie jus įtrauks ir neleis laiku užmigti.

4. Neikite miegoti pilnu skrandžiu. Miega ir atsipalaiduoja ne tik jūsų galva, bet ir likę organai, todėl turite dienos apkrovą nuimti ir nuo skrandžio.

5. Burnos higiena leis atsikratyti maisto apkrovos ir jūsų burnoje.

6. Reguliarūs pratimai, sustiprins jus, įveiksite dienos užduotis greičiau ir lengviau. Be to, sportas, tai fizinės iškrovos būdas, kuris tikrai padės užmigti.

7. Dar prieš atsigulant į lovą, atlikite visus reikiamus gamtos reikalus, kad nereiktų po to.

8. Pašalinkite triukšmo ir šviesos šaltinius iš jūsų miegamojo.

9. Investuokite į patogią lovą ir čiužinį, kas padės jums išsimiegoti.

10. Ilgainiui pabuskite ir eikite miegoti, pagal savo vidinį laikrodį, o ne žadintuvą.

Šaltinis: balsas.lt

2 Responses

  1. Jelena parašė:

    Man atitinka visi 10 punktų, tačiau išsimiegoti tai nepadeda. Ką tuomet daryti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *