12 laimingos santuokos paslapčių
0 (0)

santuoka
Foto: Scott Webb

„Aš turėjau galimybę apkeliauti daugelį pasaulio šalių ir susitikti su moterimis, priklausančioms įvairioms kultūroms. Aš atkakliai ieškojau įrodymų, kad egzistuoja laimingos santuokos, kad santykiai, paremti abipuse meile ir pagarba, yra tikrai įmanomas dalykas. Tai, ką man pavyko sužinoti, yra nuostabu. Aš supratau, kad meilė – tai bedugnis, bekraštis, sunkiai apčiuopiamas jausmas, ir, tuo pačiu, tai kažkas paprasto, realaus ir nesunkiai pasiekiamo, reikia tik panorėti. Aš papasakosiu viską, ką man pavyko pamatyti ir sužinoti. Tikuosi, tai bus naudinga. Ir nesvarbu, ar jūs jau susituokę, ar dar tik ketinate kurti šeimą, ar turite vaikų, ar gyvenate dviese“, – teigia amerikiečių rašytoja Fawn Weaver savo knygoje „Laimingų žmonų klubas“ ir atskleidžia darnios ir laimingos santuokos paslaptis. Kokios jos?

1 paslaptis: pagarba

Laimingi sutuoktiniai visada gerbia vienas kitą.

2 paslaptis: pasitikėjimas

Be pasitikėjimo negali būti laimės. Man susidarė įspūdis, kad pasitikėjimas yra abipusės pagarbos vaisius.

3 paslaptis: humoro jausmas

Juokas – geriausias vaistas. Visos poros, su kuriomis man teko bendrauti, buvo linksmos ir besišypsančios. Jos su tam tikra ironija, kritiškai žiūri į save ir moka pasijuokti vienas iš kito. Humoro jausmas daro santykius paprastesnius ir malonesnius.

4 paslaptis: pomėgiai

Visi sutuoktiniai, o ypač žmonos, pažymėjo, kad be namų ir šeimos, svarbu turėti ir pomėgių. Tai gali būti koks nors asmeninis hobis, darbas ar kažkas kita. Labai svarbu, kad žmogus galėtų augti ir tobulėti kaip asmenybė. Priešingu atveju sutuoktiniai „suvalgo“ vienas kitą emociškai bei tampa vienas kitam neįdomūs.

5 paslaptis: kasdieniai ritualai

Laiminguose šeimose, kurias man teko sutikti, egzistuoja reguliarūs ritualai, tęsiami metų metais. Pavyzdžiui, vyras ir žmona kiekvieną dieną rytais geria kartu kavą arba vakare prie arbatos puodelio aptaria dienos įvykius. Tokie paprasti įpročiai leidžia sutuoktiniams palaikyti ryšį ir neatitrūkti nuo kasdienės vieno iš partnerių veiklos. Taip tarp dviejų žmonių palaipsniui užsimezga ypatingi, pasitikėjimo kupini santykiai.

6 paslaptis: pasimatymai

Būtina reguliariai pabūti tik dviese, kažkur išeiti ar išvažiuoti, ypač kai gimsta vaikas. Nors daugelis porų, su kuriomis aš bendravau, negalėjo, pavyzdžiui, kas savaitę kažkur ištrūkti ilgesniam laikui, kol jų vaikai dar buvo maži, bet šios poros nesiliovė vienas kito stebinti, bent valandą skirti tik vienas kitam.

7 paslaptis: palaikymas

Bet kuriuo gyvenimo momentu, ar tai būtų mokslai, karjera, nauji gyvenimo iššūkiai, ar dar kas nors, būtina palaikyti vienas kitą. Sutuoktiniai turi gerbti vienas kito interesus ir padėti pasiekti užsibrėžtų tikslų. Atminkite – vienas kitam jūs esate stipriausias viso gyvenimo ramstis. Nesvarbu, kas iš jūsų uždirba daugiau, o kas galbūt neteko darbo. Svarbu, kad tarp jūsų būtų pagarba ir tarpusavio parama.

8 paslaptis: draugystė

Vyras ir žmona, be kita ko, turi būti ir geriausiais draugais. Tik vyrui ar žmonai galima visiškai atsiverti ir patikėti visas paslaptis. Tuo pačiu kiekvienas iš sutuoktinių turi turėti gerų draugų, bet pati svarbiausia draugystė – sutuoktinių draugystė.

9 paslaptis: teisingi prioritetai

Sutuoktinis – svarbiausias žmogus gyvenime. Žinoma, šis teiginys yra kiek dviprasmiškas. Gyvenime dažnai būna taip, kad tam tikru metu žmonai svarbiausias yra vaikas, tačiau tai laikina. Vėliau, kai vaikas paauga ir pradeda lankyti mokyklą, jis tampa sąlyginai savarankiškas ir nepriklausomas, jam reikia mažiau tėvų globos ir rūpesčio. O štai santuokinį ryšį reikia puoselėti nuolat, rūpintis šio ryšio tvirtumu ir tobulėjimu.

10 paslaptis: atsarginių variantų nebuvimas

Tikrai laimingos poros nuo pat bendro gyvenimo pradžios susitarė, kad skyrybos nebus problemų sprendimo būdas. Toks išankstinis susitarimas padarydavo juos kantresnius ir tolerantiškesnius. Jeigu vyras ir žmona turi tikslą nugyventi visą gyenimą kartu, jie tikrai visada ras kompromisą, na, arba kiekvienas pasiliks prie savo nuomonės. Tačiau bet kuriuo atveju, žmonės, kurių santuoką galima pavadinti tikrai laiminga, moka atlaidžiau žvelgti į charakterių skirtumus, nes jie žino, kad vis tiek visą gyvenimą turės praleisti kartu, būti vienas šalia kito ir kartu nugalėti sunkumus.

11 paslaptis: tikėjimas

Sutuoktinių įsivaizdavimas, koks yra Dievas, ne visada sutampa. Tačiau visos poros, kurias man teko pažinti, vienaip ar kitaip tiki, kad egzistuoja kažkas aukščiau už žmogų. Visų porų santykiuose aš, gerąja prasme, įžvelgiau tam tikrą dievobaimingumą, t. y. sąmoningą nenorą nusižengti svarbiausiems Dievo įsakymams, pavyzdžiui, nederamai elgtis su žmonėmis, o ypač su savo antrąja puse.

12 paslaptis: tinkama aplinka

Labai svarbu apsupti save tokiais žmonėmis, kurie padės jums išsaugoti santuoką, o ne tiesiogiai ar netiesiogiai bandys jai pakenkti. Bendraukite su tais žmonėmis, kurie tiki meilės galia ir galimybe nugyventi su vienu žmogumi visą gyvenimą.

Papildomas pastebėjimas: laiminga žmona + laimingas vyras = jaunystės šaltinis. Tai – ne taisyklė, o tiesiog Fawn Weaver pastebėjimas, jos manymu, būdingas kiekvienai sutiktai porai, o be to ir tyrimais įrodyta, kad laimingai susituokę žmonės gyvena ilgiau nei vieniši.

Parengė Ji24.lt / Fawn Weaver „Laimingų žmonų klubas“ (2014, 258-259 psl.)

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.