20 karjeros patarimų arba kaip pasiekti sėkmę [pirmajame] darbe?
0 (0)

smart-725843_640

Jei esi vienas iš mokymosi įstaigą baigusių ir įsidarbinusių studentų, jau turėtum galvoti, kaip pradėti kurti savo sėkmingą karjeros pradžią pirmajame darbe. Pagrindiniai du dalykai: Tavo požiūris ir darbo etika nulems, ar pirmoji Tavo darbo patirtis bus gera. Taigi pateikiame 20 praktinių patarimų ir strategijų, kuriuos įgyvendinus būsi tikras, jog pirmoji Tavo darbo patirtis buvo tikrai sėkminga.

 1. Sužinok savo vadovo lūkesčius. Klausykis ištempęs ausis, ko jis/ji reikalauja iš Tavęs; gali pasiteirauti kolegų, geriau pažįstančių Tavo vadovą, kaip galėtum susilaukti teigiamo vadovo vertinimo apie Tave.
 2. Atvyk į darbą anksčiau arba/ir pasilik darbe kiek ilgiau negu Tavo vadovas – tai parodys Tavo rimtą nusiteikimą bei didelę motyvaciją dirbti.
 3. Perspėk apie svarbias darbo problemas anksčiau: parodysi, jog dirbi produktyviai. Žinoma, teiraukis pagalbos savo vadovo ar kolegų, jei tikrai nežinai, kaip tinkamai išspręsti tam tikrus kilusius nesklandumus, tačiau nepiktnaudžiauk tuo: parodyk savo savarankiškumą spręsdamas problemas pats.
 4. Pranešk vadovui apie savo padarytus darbus. Tokiu būdu Tavo vadovas žinos, jog solidžiai prisidedi prie darbo atlikimo.
 5. Prašyk grįžtamojo ryšio ir pozityviai atsakyk į konstruktyvią kritiką.
 6. Nešvaistyk darbo laiko! Nebent turi labai svarbią priežastį, del kurios privalai dirbti iš namų arba nedirbti visai. Tuomet praleisk papildomas valandas po darbo, atlikdamas nepabaigtus reikalus.
 7. Priimk kiekvieną užduotį entuziastingai, nesvarbu, kokia kasdieniška ir pabodusi ši veikla būtų. Darbo metu stenkis išlaikyti pozityvų požiūrį ir įgyvendinti Tau priskirtas užduotis su šypsena. Nebijok priimti naujų užduočių: įsivaizduok, jog Tavo antras vardas yra „Galiu“.
 8. Susikoncentruok ties savo darbu: venk įpročio nuolatos peržiūrėti  savo socialines paskyras ir/ar susirašinėti su draugais darbo metu. Jeigu esi priverstas dėl tam tikrų priežasčių tai daryti, stenkis komunikuoti su pašaliniais minimaliai ir atokiau nuo kitų kolegų. Darbdaviai tikrai nenori,  jog darbo metu Tave blaškytų draugai ar artimieji.
 9. Peržiūrėk savo socialinių tinklų paskyras ir būk tikras, jog jokia asmeninė informacija, kuri galėtų kelti abejonių Tavo profesionaliam įvaizdžiui, nėra matoma viešai.
 10. Sukurk išbaigtą LinkedIn profilį, prisijunk prie profesinių grupių, pridėk kiek galima daugiau kontaktų. Teiraukis rekomendacijų iš kolegų ar klientų, kurie tikrai bus svarbūs, jeigu norėsi įsidarbinti kitame darbe.
 11. Susipažink su kuo daugiau kolegų ir sužinok apie jų poziciją ir darbo pobūdį skyriuje. Galbūt dirbdamas įmonėje ilgesnį laiką Tu būsi paskatintas užimti kurio nors darbuotojo poziciją, jei prireiks.
 12. Pasiūlyk pagalbą kitiems. Tačiau daryk tai po to, kai pasikonsultuosi su savo vadovu ir būsi įsitikinęs, jog nėra nei vieno kito darbuotojo, kas galėtų atlikti šį darbą.
 13. Ieškok potencialių mentorių, kurie labai naudingi pirmuosiuose darbo patirties metuose arba vyresnį kolegą, galintį Tau patarti.
 14. Būk su pozityviais žmonėmis ir venk visada kritikuojančių ir tinginių. Stenkis ir pats dažnai nesiskųsti kolegoms apie Tave kamuojančias problemas, nes šie gali susidaryti neigiamą įvaizdį apie Tave.
 15. Tapk komandos žaidėju, stenkis įsilieti į bendras veiklas su kolektyvo nariais ir elkis su kitais pozityviai.
 16. Sugalvok profesinio tobulėjimo planą su aiškiais tikslais, kuriuos gali išmokti ir įgūdžiais, kuriuos nori įgyti. Konsultuokis su vadybininkais, žmogiškųjų išteklių skyriuje dirbančiais žmonėmis ir savo srities profesionalais. Bandyk įgyti naujų ar surask senus Tau reikalingus sertifikatus, kursinius darbus, kurie gali Tau padėti siekti aukštumų savo karjeroje.
 17. Prisijunk prie įvairių profesinių savo srities grupių, lankykis susitikimuose ir mokymuose – visa tai puikus būdas užmezgant naujus kontaktus ir didinant savo profesinį žinomumą!
 18. Duok patarimų savo draugams ar pažįstamiems, kurie dar nerado darbo.
 19. Savanoriauk! Gali užmegzti daug naudingų kontaktų su aplinkiniais!
 20. Palaikyk ryšį su kuo didesniu žmonių ratu, ypač su Tavo rekomenduotojais, kurie Tau padėjo rasti pirmąjį darbą. Šie žmonės jausis daugiau investavę į Tave, todėl jiems gali būti įdomu sekti Tavo karjeros kelią.

Šaltinis: http://jobsearch.about.com
Straipsnį parengė Augustė Užpelkytė / firsty.lt
Darbo skelbimai jaunimui!

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

 1. giggle parašė:

  ka daryt,jei papuoli i nedirbanciuju kolektyva,o tu nori dirbti,bet tave slopina?

 2. To giggle parašė:

  Jei nenori burtis į tą bandą, išeitis – keisti darbą. Tą ir siūlau… Geriau pakeisti ir turėti motyvacijos dirbti, nei netekti entuziazmo ir tapti dar vienu paprastu sraigteliu, kuris nenori dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.