25 svarbios gyvenimo pamokos
0 (0)

Paprasti, tačiau veiksmingi patarimai gali jums padėti suvaldyti sudėtingas situacijas. Mokėjimas išklausyti, išlikti ramiam sudėtingoje situacijoje, galų gale – racionalus požiūris į chaotiškus virsmus gali būti lemiami. „Medium“ rašantis tinklaraštininkas Chrisas Heardas dalijasi sukauptais patarimais.

 1. Branginkite savo laiką, nes jis yra vertingiausias dalykas jūsų gyvenime. Mažiau laiko socialiniuose tinkluose, prie televizoriaus ir tuščioms kalboms, o daugiau jo kokybiškam gyvenimui. Atraskite tai, kas jums teikia pilnatvę ir užpildykite savo laiką kokybiškais dalykais.
 2. Neatidėkite gyvenimo „kažkada“. Gyvenkite ne rytojumi, bet šia diena ir imkite iš jos tai, ką galite. Nieko negausite iš to, kad kentėsite šalia jūsų esančių žmonių draugiją, kuri nepatinka, todėl priimkite sprendimus jau dabar.
 3. Kalbėkite prieš tai gerai pagalvoję. Viskas paprasta – žodžiai žeidžia, todėl gerai apgalvokite, ką ir kam sakote.
 4. Prieš veikdami – pagalvokite. Kad nereikėtų galvoti apie pasekmes, pirmiausia skirkite laiko planui sukurti.
 5. Atsisakykite alkoholio. Pamėginkite gyventi be svaigiųjų gėrimų – pamatysite, kaip pasikeičia jus supantis pasaulis, savijauta ir psichoemocinis nusiteikimas.
 6. Įsiklausykite, ką sako jūsų tėvai, kadangi jų patarimai dažniausiai tikrai verti dėmesio, nors dažnai atrodo, kad jums jie visiškai netinka. Vėliau dėkosite jiems, kad jie vertė skirti dėmesį mokslams, atsirinkti, su kuo užmegzti ryšius, ar skirti visas jėgas tam, kuo užsiimame.
 7. Turėkite užsiėmimą. Daryti tai, kas jums patinka, – tai ilgaamžiškumo išsaugojimo būdas, taip pat, jūs visada turėsite, ką veikti ir taip lavinsite save.
 8. Atsidėkite pinigų kas mėnesį. Geriausia, kai galite skirti tam stabilią sumą, tačiau elkitės pagal aplinkybes, laikydamiesi to, kad atsidėti reikia kas mėnesį. Tai padės jaustis stabiliau.
 9. Visada mokykitės ko nors naujo. Tai gali būti ir knygos, ir įdomios paskaitos. Pasirinkite tai, kas jums teikia malonumą.
 10. Nesekite paskui daugumą. Nesvarbu, kas tai bebūtų, rinkitės tai, ko norite jūs, o ne tai, kas dabar madinga. Gerai apgalvokite savo sprendimų ir pasirinkimų motyvus bei pliusus. Būkite drąsūs ir rizikuokite ieškodami naujų tikslų ir galimybių.
 11. Praktikuokitės. Kuo daugiau praktikuositės, tuo greičiau jus aplankys norimi rezultatai. Tiesa, tam reikia ir ryžto, ir pastangų. Tik susitelkimas jums atvers naujus kelius.
 12. Varžykitės su geresniais už save – kitaip tariant, imkite pavyzdį iš žmonių, kurie jums yra autoritetai. Pasinaudokite jų patirtimi ir triukais, mokydamiesi siekti savo tikslo.
 13. Duokite sau mažiau laiko. Pasistenkite savo projektams skirti mažiau laiko dėl to, kad išmoktumėte įvertinti save sudėtingose situacijose, kada reikia veikti greitai, atrasti naujus problemos sprendimo būdus.
 14. Turėkite tikslų. Užsirašydami tai, ko trokštame, mes padidiname šansus, kad to pasieksime. Tiek ilgalaikiai, tiek trumpalaikiai tikslai užrašyti juodu ant balto bus tas progresas, kurį jūs turėsite sekti.
 15. Susipažinkite su naujais žmonėmis. Nebijokite į savo gyvenimą įsileisti naujų žmonių – nepaklausę nesužinosite, kaip jie pasiekė sėkmės. Emocinis intelektas dar vienas niuansas padedantis siekti tikslų.
 16. Keliaukite. Šiais laikais kelionės jau nėra prabanga, juolab kad galima keliauti išleidžiant itin nedaug pinigų, pažinti ne tik savo, bet ir aplinkinius kraštus, kelionės išlaisvina, praplečia akiratį.
 17. Nuolatos tobulėkite. Kasdien tobulėdami kurioje nors srityje, jūs pasieksite reikšmingų rezultatų. Svarbiausia – nelaukite, kol viskas susiklostys savaime, kadangi be pastangų jūs nepajudėsite iš vietos.
 18. Ar žinote, kuo pasitikėti? Artimieji, draugai, kolegos – tarp jų visų gali pasitaikyti tų, kurie jums nelinki gero ar jaučia konkurenciją. Kalbama ir apie darbo intrigas, verčiau nuo jų laikykitės kuo atokiau.
 19. Autoritetas. Galėdami bendrauti ir tartis su žmogumi, kurio nuomonę ir pasiekimus vertinate, ir patys tobulėsite. Pagalvokite, kas toks žmogus galėtų būti jūsų gyvenime?
 20. Kartais galimybė išmokti yra svarbiau nei uždarbis. Išmokite atrasti balansą tarp galimybės išmokti ir tobulėti, ir užmokesčio.
 21. Neskubėkite rinktis darbinės sferos. Išanalizuokite kelias, kol atrasite tai, dėl ko būsite visiškai tikri. Vaikystės svajonėms ne visada lemta išsipildyti ir tikrai ne dėl to, kad nesate tam pajėgūs, o dėl to, kad keičiasi jūsų požiūris ir jus supanti aplinka, suvokimas.
 22. Nelaukite, kol jus užklups sėkmė. Užuot laukę, kol žinios ir patirtis pritrauks reikiamus žmones, patys imkitės iniciatyvos bendraudami su jais ir ieškodami kontaktų.
 23. Mokykitės užsienio kalbų. Tai ne tik turi įtakos sėkmei, galimybei susikalbėti su naujais žmonėmis, bet ir plečia jūsų akiratį, skatina smegenų veiklą.
 24. Nedirbkite viršvalandžių. Vertinkite savo laiką, kadangi tai nepadės užsitarnauti kolegų prielankumo, veikiau atvirkščiai. Be to, vėliau patys jausite, kad matote tik darbą.
 25. Tikėkite savimi. Nuo to prasideda kelias į vidinę harmoniją ir pasitenkinimą jus supančiu pasauliu, suvokimu, kokias užduotis galite įgyvendinti, kokius tikslus galite pasiekti.

Parengė 15min.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.