8 patarimai, padėsiantys apsispręsti dėl savo svajonių karjeros
0 (0)

karjera

Jau nuo pat vaikystės mums atrodo, kad turime svajoti apie tai, kuo būsime užaugę. Tuomet galime įsivaizduoti bene bet ką, tačiau, kai ateina laikas tą svajonę įgyvendinti, viskas nebeatrodo taip paprasta. Karjerai staiga tapus realaus gyvenimo dalimi, įsipareigoti gali būti sunku, tačiau šie 8 patarimai turėtų padėti apsispręsti, kokia yra Tavo svajonių profesija, paversianti vaikystės svajas realybe.

1. Įvardink savo talentus

Nėra prasmės pradėti karjerą srityje, kurioje nesi gabus. Įžengti į naują pasaulį, pasiruošus mokytis, – pagirtina, tačiau turėti elementarių žinių pradžiai – ne ką mažiau svarbu.

2. Būk realistiškas

Pats žodis „svajonė“ verčia galvoti apie kažką nepasiekiamo, tačiau, leidžiantis į naujus vandenis, derėtų pernelyg nenutolti nuo realybės. Užsibrėžk drąsius, tačiau pasiekiamus, karjeros tikslus.

3. Stenkis gauti patarimų

Vienas geriausių būdų daugiau sužinoti apie profesiją – kalbėti su tais, kurie turi joje patirties. Sužinojus pliusus ir minusus iš žmogaus, kuris nusimano Tave dominančioje srityje, apsispręsti bus kur kas lengviau.

4. Būk kantrus

Išsirinkti savo svajonių karjerą – nelengva užduotis, todėl tai jokiu būdu neturėtų būti skubotas sprendimas. Tikėtina, kad dirbsi begalę darbų, kurie nėra tavo svajonių karjera, tačiau išlik kantrus ir būk tikras, kad galiausiai atsidursi ten, kur nori būti.

5. Įsivaizduok savo ateitį

Kai kurios profesijos atrodo labai patrauklios iš pirmo žvilgsnio, tačiau jos gana greitai gali prarasti savo žavesį. Kad surastum savo svajonių darbą, turi atrasti sritį, kurioje įsivaizduoji save ilgesniam laikotarpiui. Jeigu tam tikroje pozicijoje ar įmonėje nematai savo ateities, matyt tai – ne Tau.

6. Apsvarstyk gyvenimo būdą

Darbas nėra tik darbas. Tai didelė tavo gyvenimo dalis. Apsvarstyk: nori dirbti netoli namų, biure ar laisvu grafiku. Svajonių karjera gali subliukšti, jeigu su ja ateinantis gyvenimo būdas tau nepatiks.

7. Apgalvok, kas Tau teikia malonumą

Kuomet galvoji apie savo ateities karjerą, turi apsvarstyti, ar ji Tau išties teiks malonumą. Gali mėgti savo darbą, tačiau jei jis tavęs neskatins nuolat augti ir tobulėti, vargu, ar ilgai išliksi patenkintas.

8. Daryk tai, ką mėgsti daryti

Galų gale, darbas teoriškai gali atrodyti bene tobulas, tačiau, jei realybėje jis nekelia Tau džiaugsmo, tai nėra Tavo svajonių užsiėmimas. Jei darysi tai, kas Tau patinka, visa kita galiausiai suguls į savas vietas.

Parengė: firsty.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.