Apie proto sveikatą ir jos sutrikimus (video)
0 (0)

Knygos „Apie proto sveikatą ir jos sutrikimus“ pristatyme vykusioje diskusijoje aptariama dramatiška psichinės sveikatos padėtis Lietuvoje. Dainiaus Pūro nuomone, apžvelgiant paskutinius 25 metus, galima apibendrinti, jog pirmi 10 metų, po nepriklausomybės atgavimo, buvo labai sėkmingi, tačiau kiti 15 pasižymėjo regresu.

apie-proto-sveikataNiekaip nepavyksta atlikti būtinų psichinės sveikatos sistemos reformų ir pereiti nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų. Didžiulės lėšos skiriamos ne gydymui, bet visuomenės traumavimui, stigmatizavimui. Pažangesnėse šiuo klausimu šalyse yra net specialus terminas – psychiatric survivors, juo apibūdinami žmonės, kuriuos reikia gydyti dėl psichiatrinio gydymo pasekmių.

Kaimyninės valstybės yra gerokai sveikesnės. Diskusijos susijusios su pacientų teisėmis, deinstitucionalizavimu, antipsichiatrija ir kitais svarbiais psichinės sveikatos klausimais, vykusios Europoje septintame 20 a. dešimtmetyje, pas mus nė neprasidėjo. Biomedicininį modelį būtina keisti biopsichosocialiniu.

Permainoms prasidėti užtenka 10% aktyvių visuomenės narių, mano Dainius Pūras.

Alfa.lt straipsnis šia tema: Mūsų visuomenės problema – susiskirstėme į normalius ir „nurašytus“

Dalyvauja: Dainius Pūras, Arūnas Germanavičius, Jovita Petrulytė, Genovaitė Paliušienė, Albinas Bagdonas ir kiti.
Moderuoja: Dana Migaliova
.

.
Knygos pagrindu skelbti tekstai: Asmenybės sutrikimai, Kaip sužinoti, ar esi psichiškai sveikas?, Kodėl žmonės žudosi?

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. Psychiatric survivor parašė:

    Aš esu psichiatric survivor. Pirmiausia man misdiagnozavo psichozę (tame tarpe ir Arūnas Germanavičius, šitas nekompetetingas nevykėlis) ir depresiją. Tikriausiai dėl to, kad psichiatrai mėgsta sau pacientus gaminti, nemėgsta pasakyti – tu sveikas. Po to šėrė neuroleptikai ir SSRI. Nuo šitų vaistų turiu daug neurologinių sutrikimų/skausmų: periferinė neuropatija, distonijos, impotencija. Psichiatrija suluošina ir daugiau pakenkia žmogui nei padeda, beveik visais atvejais.

  2. asdsa parašė:

    Arūnas Germanavičius yra debilas, kiša visiems toksišką chemija, kad tik pinigėliai byrėtų. Aš dar viena jo auka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.