fbpx

Apie tikrąją aristokratiją
5 (1)

4 Responses

 1. pappi parašė:

  nustokit rasyti snobiskus straipsnius,tai neturi visiskai nieko bendro su realybe.kuo toliau,tuo labiau nusiviliu jusu puslapiu,bekaitinejant kyla susierzinimad,o ne priesingai,kazka vertingo suzinau.jausmas toks,kad pats straipsnio autorius yra „zanuda”, kaip rulas lietuvis tik besiskundziantis aplinka,o pridejus protingai skambanciu zodziu,gaunasi neva protingi pasamprotavimai.nieko doro

 2. Akvile parašė:

  O man sis straipsnis kaip tik labai informatyvus ir objektyvus. Senoveje didikai pasvesdavo savo asmeninius gyvenimus del valstybes geroves ir gero vardo islaikymo. Net jei ir nepadoriai elgesi, visada turejo slapukauti. Net ir dabar, jei karalisku seimu nariai pasielgia kaip eiliniai zmones- iskart skandalas! Su didele privilegija ateina ir didi atsakomybe. Nematau cia ko erzintis ar vadinti straipsni snobisku.

 3. Algis parašė:

  „Niekada masės žmogus nepripažins kito žmogaus viršenybės, kol sąlygos jėga neprivers. Kadangi dabartinės sąlygos neverčia, tai ištikimas ir inertiškas masės žmogus neieško jokių autoritetų ir jaučiasi teisėtas savo padėties valdovas.”

  Prašome autoriaus pritaikyti šią tezę šiandieninei Rusijos masių realybei. Rusų masės be „car – batiuškos” gyventi negali.

 4. To vertejui parašė:

  Pagal straipsnio idėją, žmonės yra 2 rūšių – „elitas” ir „masė”. „Elitas” – kovoja dėl tikslų ir viską išranda, „masė” – egzistuoja ir nieko nedaro. O kas nusprendžia, kas kuriai priklauso? Tėvai ar Dievas? Nes pats žmogus, jei yra „masė”, nesprendžia nieko, taip? Pats autorius, kaip nesunku nuspėti, save priskiria pirmųjų kategorijai… Ar jums nieko neprimena? Man tai Raskolnikovą iš „Nusikaltimas ir bausmė” iki žmogžudystės. Lygiai toks pats mąstymas. Tai pagal knygos idėją, gal ta „masė” niekam nereikalinga? Tai gal pašalinam ją? Su dujų kamerom, a?
  Kaip skamba? Humaniškai?
  Tai grįžtant prie straipsnio, nemanau, kad tokie iš viso turėtų būt skelbiami, nes per daug prisiskaitę, visi pasijusit Napoleonais, kurie gali užvaldyti pasaulį… Va taip ir skambėjo – „masėms reikėtų vado”. Čia kas apie ką, jau visi suprantam. „Bet masės nesugebėtų juo sekti”.
  O patikti gali tiems, kurie sau irgi taiko autoriaus poziciją, t.y., irgi save priskiria „elitui”.

  P.S. Jei jau rašot, tai būkit malonūs, pasikartokit lietuvių gramatiką. Nes keista skaityt apie „elitą” ir rast ką nors panašaus į „taikomŪjų” (ų) ar „atverEnčių” (ia).

  Ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.